Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Maf55
Subiect Autor
Mesaje: 140
Membru din: 28 Iul 2017, 11:39
Localitate: Iasi

Vand covorase textil ORIGINALE Seat Leon 5f FR (4 bucati)

15 Mai 2020, 18:22

Covorasele au fost cumparate din reprezentanta(450lei) si au fost folosite 1 sezon ,stare impecabila! Stare buna, necesita spalare.

pret fix 200 lei !

Poze reale

cine este interesat mp
Imagine


Imagine
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Vand covorase textil ORIGINALE Seat Leon 5f FR ca NOI (4 bucati)

18 Mai 2020, 13:29

Imaginile produsului nu corespund cu descrierea. Nu stiu care e standardul tau de "impecabil", insa conform dex, definitia pt "impecabil" e "perfect, desăvârșit, ireproșabil, fără cusur, etc"

Alea din poze sunt murdare si textura e scamosata. Ti-am editat eu anuntul.

Cu placere! :hi
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
Maf55
Subiect Autor
Mesaje: 140
Membru din: 28 Iul 2017, 11:39
Localitate: Iasi

Re: Vand covorase textil ORIGINALE Seat Leon 5f FR ca NOI (4 bucati)

18 Mai 2020, 19:47

Standardul difera de la pers la pers.Cat despre cuvantul"Impecabil"stiu definitia...le livrez spalate clientului deci tot la starea de impecabil sunt,erau singurele poze care le aveam(nu cred ca deranjeaza atat de mult putin praf pe ele,mai ales ca am atasat poze reale sa se vada produsul in cauza).Nu sunt scamosate ,s-au facut asa de la aspirator.

Dar ms pt promptitudine!
 
Avatar utilizator
b23840
Mesaje: 148
Membru din: 15 Mai 2017, 13:40
Localitate: Ploiesti

Re: Vand covorase textil ORIGINALE Seat Leon 5f FR ca NOI (4 bucati)

19 Mai 2020, 09:52

Maf55, standardul nu are cum sa difere de la persoana al persoana in cazul cuvintelor "IMPECABILE" sau "NOI", cel mult poate sa difere la notiunea "IN STARE BUNA".

De exemplu, eu am intrat pe anuntul tau vineri, dorind sa le cumpar si m-am razgandit cand am vazut starea lor.
Totodata, am dat anuntul tau si unui alt coleg care la fel dorea covorase IMPECABILE si mi-a spus ca nici lui nu ii plac.

Mersi,
George
Imagine
Seat Leon FR 2.0 TDI 184 CP
 
Avatar utilizator
Maf55
Subiect Autor
Mesaje: 140
Membru din: 28 Iul 2017, 11:39
Localitate: Iasi

Re: Vand covorase textil ORIGINALE Seat Leon 5f FR ca NOI (4 bucati)

19 Mai 2020, 17:51

Ma repet standardul difera pt ca si noi din fericire suntem diferiti...Tu daca iti pui masina la vanzare si dupa opinia ta este impecabila,dar..daca vine"Cosmin" de ex si vede o zgarietura,putin condens in far... sau o boalfa la un cauciuc atunci iti detroneaza masina din stare impecabila in stare buna ce zici? Atunci o sa imi dai dreptate pt ca sunt persoane de n feluri si standarde diferite!
In poza nr.2 se gaseste codul ,cine vrea este liber sa achizitioneze produsul nou la pret dublu din reprezentanta! Ma repet sunt prafuite nu este uzat materialul sau altceva...necesita spalare cum este normal este un produs SH / Folosit...Notiunea la Sh care este ? Impecabil pt un produs sh ma refeream,totusi au fost folosite un sezon..cand ai ceva fara repros atunci este nou si de multe ori si un produs nou poate prezenta defecte/semne.
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Vand covorase textil ORIGINALE Seat Leon 5f FR (4 bucati)

20 Mai 2020, 08:35

Asta e ultima interventie pe topicul asta, pentru ca deja incep sa ma minunez si in curand ma apuca plansul.

Termenul "impecabil" are o singura definitie, valabila universal in orice limba sau dialect. Termenul "bun" poate varia, adica ce e in stare buna pentru tine e posibil sa nu fie si pentru altii. Hai sa nu intram in detalii de semantica pentru ca sigur nu vrei sa incepi o discutie cu mine pe tema asta.

Ti-am editat anuntul folosind ca baza pozele puse de tine. Nu ai mentionat ca trebuie spalate, eu am editat asta, repet, in baza imaginilor postate. Mi se pare de bun simt ca pe forumul asta anunturile sa aiba o descriere obiectiva, nu e loc pentru discutii pe tema asta. Daca iti convine bine, daca nu ai optiunea sa ne rogi sa iti strergem anuntul.

Si cu asta am incheiat discutia.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori