Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
alin.martinescu
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 31 Iul 2018, 13:12

Problema climatronic Seat Cordoba 2005 1.9 TDI AXR

31 Iul 2018, 13:30

Bună ziua tuturor,
In primul rand mă bucur să mă alaturi vouă,in alta ordine de idei sunt deținătorul unui Seat Cordoba 2005 1.9 TDI AXR.
Recent am avut o problema cu ac-ul mai exact nu mai cupla compresorul.Dupa 3 săptămâni în care am ajuns aproximativ la toate service-urile din Brăila care mai de care cu diagnoze diferite,schimbat releu,consola centrala,modul confort ca într-un final sa fie compresorul gripat.Bun,schimbat și asta seara și ce să vezi tot nu cupla,țin să precizez că pe consola centrala de clima la fiecare contact pâlpâia acea eroare,de asemenea eroare cod 4f8 cum că motorașele centrale nu ar fi bune(dar cu aceasta eroare merg de ceva vreme,perioade în care și-au revenit și au mers după care iar nu au mai mers),in această dimineață pun contact nu mai pâlpâie și hop merge AC-ul,acum întrebarea mea este nu cumva poate fi un fir întrerupt pe undeva!? Sau dacă ați mai întâmpinat aceasta problema va rog să mă ajutați cu orice info care m-ar putea ajuta nu vreu sa spun că am ajuns la o cota de aproape 3000 Ron de cheltuit.

Mulțumesc anticipat și va doresc o zi faina să aveți în continuare!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori