Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
fr.bogdan23
Subiect Autor
Mesaje: 34
Membru din: 16 Mar 2022, 15:23

Probleme Turbina seat leon 2011

04 Iul 2022, 15:44

Salut domnilor/domnisoarelor , am si eu o rugaminte sa ma ajutati cu o recomandare de service prin Cluj, daca stiti .
Prietena mea are un seat leon 1p1 2011 1.4 tsi 124cp (sper ca n-am alterat ceva date) si problema e ca pe autostrada a inceput asa treptat de vreo 1 an sa aiba momente cand nu mai trage , in ultima vreme e mai evident, o tine constant la 130km/h si cand vine orice panta nu mai are putere sa traga, is si momente cand nu mai trage deloc chiar si cand retrogradeaza, din cate am inteles e turbina de vina, am pus si testerul , am fost si la un mecanic aici in cluj da mi-a zis ca ma costa cam mult , undeva la 500+ montat/demontat si pana in 1600lei curatarea turbinei + alte costuri (nu mai stiu exact, zic si eu din amintiri) . Problema e ca numa ce si-a facut distributia la acelasi service si a costat undeva la 3700 lei si bugetu e cam mic momentan, deci as cauta un service cu un pret mai decent....
Imagine
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Probleme Turbina seat leon 2011

05 Iul 2022, 09:53

Cam astea sunt costurile pentru demontat / montat si reconditionat turbina. Si sigur vrei sa faci reconditionarea turbinei la un atelier specializat pe asa ceva. Chiar nu e o chestie de buget aici.
Altfel, poti sa arunci banii de pe acum in wc si sa tragi apa..
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori