Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Mihai2099
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 15 Apr 2021, 07:28

Scaune fata

15 Apr 2021, 07:39

Buna ziua! Părinții mei dețin un Seat Cordoba 6L din 2007. Problema este ca scaunul de la șofer nu se mai poate regla de niciun fel. Întrebarea mea ar fi, de pe ce alte modele de mașini se potrivesc scaunele fără alte modificări și la un preț accesibil? Deoarece in zona mea nu am prea găsit Cordoba la dezmembrat.
Va mulțumesc pentru timpul acordat postării mele!
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Scaune fata

15 Apr 2021, 08:20

Mai degraba vezi din ce cauza nu se mai poate regla...ce nu se poate regla (ca nu specifici ce anume nu merge) decat sa cauti un scaun care sigur nu va avea acelasi model de material pe el, plus alte chestii ascunse.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
Mihai2099
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 15 Apr 2021, 07:28

Re: Scaune fata

15 Apr 2021, 09:12

Nu se poate regla pe nicio direcție spătarul(merge doar înainte/înapoi), bănuiesc ca s-au rupt reglajele din el și decât sa îl desfacă mai bine îl schimba(mai putina bătaie de cap). Cu materialul nu ar fi o problema pentru ca o sa pună husa pe scaunele din fata

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori