Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Roxana23
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 27 Feb 2014, 17:01

Caut piese pentru Seat Arosa

27 Feb 2014, 17:18

Am masinuta din 2010 , deci saracuta a cam obosit de atatia ani , plus ca am luat-o deja "obosita".
Am schimbat la ea de mi-a venit rau si pare ca nu se mai termina, de vandut nu o vand , am prins drag de ea si nici nu o cumpara nimeni, majoritatea imi zic sa o arunc :)) , dar nu ma indur :( asa ca am nevoie de usa interior stanga sofer , maner de inchidere , macara geam, plus buton de inchidere/deschidere , parbriz si deocamdata ajunge ca si asa n-am prea multi bani :)) :cry:
Cineva sa ma ajute !!!!
 
Avatar utilizator
cornelius
Mesaje: 2568
Membru din: 05 Iun 2008, 11:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Caut piese pentru Seat Arosa

28 Feb 2014, 13:50

Buna,

Cel mai bine vorbeste cu oamenii astia:

1. www.wolcar.ro
2. www.dezmembrarigagu.ro

Primii sunt unii din cei mai mari furnizori de piese din dezmembrari pentru toata gama VW.
Firma este din Craiova si livreaza prin curier. Vorbesti cu Catalin 0740.007.379
A doua firma este din Stefanestii de Jos si dezmembreaza tot ce are patru roti.

Bafta!
:hi
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion


Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788


ImagineImagine
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9027
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Caut piese pentru Seat Arosa

28 Feb 2014, 14:15

Parbrizul cumpara-l nou, nu e scump. Usa cu totul gasesti mai rar in tara, pentru ca sunt masini rare si nu s-au vandut niciodata in Romania in reprezentanta. Poate ai noroc si gasesti totusi. Daca nu de Arosa, poti intreba si de Lupo. Am trecut prin faza asta cu cautarile de piese cam acum un an si crede-ma ca am intrebat de ma saturasem vreo 2 luni la sroturi in tara.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori