Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Moland
Subiect Autor
Mesaje: 7
Membru din: 29 Oct 2012, 21:43

Manual Radio lipsa

29 Oct 2012, 23:06

Tocmai am cumparat un Seat Ibiza New de la dealer cu radioul din fabrica si mi-a fost livrata masina fara manualul radio/audio si fara nici un cod al aparatului... am intrebat la dealer si a ramas problema in coada de peste (nu prea isi dadeau seama care este problema mea :) ) dar mi-au promis ca se va rezolva... sunt curios daca a mai patit si altcineva acelasi lucru in ultima perioada...

+ (ca paranteza) cine dumnezeu mai fabrica / vinde in anul 2012 un autoturism nou cu mediaplayer din fabrica fara mufa USB ????? I mean... USB is like stone age technology!!!
 
Avatar utilizator
deyuuu
ARDELEANU
Mesaje: 2701
Membru din: 19 Iul 2009, 00:13
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Manual Radio lipsa

29 Oct 2012, 23:10

asteptam prezentarea masinii si poze :D bine ai venit in club :hi
din pacate nu stiu raspunsul la intrebarea ta :( si ... e chiar naspa fara usb :D
 
Moland
Subiect Autor
Mesaje: 7
Membru din: 29 Oct 2012, 21:43

Re: Manual Radio lipsa

29 Oct 2012, 23:21

Bine v-am gasit!
Poze voi face zilele acestea... prezentarea pe scurt este 1.4, 85cp, alb, dotari style... sincer, chiar nu ma asteptam sa nu aiba USB... mai am o masina mai veche facuta de alt producator, care este considerat de peste 70% dintre soferi inferior Seat-ului, dar pe aia am USB... chiar daca a avut recent o defectiune urata, mai ca imi vine sa circul in continuare cu masina veche si sa i-o las pe asta sotiei, doar ca sa am USB la dispozitie :))
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Manual Radio lipsa

29 Oct 2012, 23:46

Stai tu linistit ca unele nu au nici mp3, lasa USB!!!
Tu nu te-ai uitat pe dotarile masinii? Vanzatorul nu te-a informat despre acest lucru?
la ce te-ai uitat cand ai cumparat masina asta?
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
catalinutzu
Mesaje: 1514
Membru din: 12 Oct 2008, 22:55
Localitate: Bucuresti(Ferdinand fost Dimitrov)
Contact:

Re: Manual Radio lipsa

30 Oct 2012, 00:18

Eu cand mi-am luat masina m-am uitat daca are claxon(sa claxonez dupa gagici)bricheta (sa-mi aprind tigarea)si muzica :))))
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))
 
Moland
Subiect Autor
Mesaje: 7
Membru din: 29 Oct 2012, 21:43

Re: Manual Radio lipsa

30 Oct 2012, 00:55

m-am uitat in principal la raportul pret/finantare comparativ cu alti dealeri deoarece aveam nevoie de o masina buna urgent... am vazut ca are mp3 si am intrebat de USB, dar mi s-a spus ”nu stim sigur, probabil are” (nu era specificat in dotari decat ca dispune de mp3 player)... am presupus ca idiotul ca are USB daca are mp3 player... se pare ca spaniolii nu au auzit de USB (acum vad ca daca vroiam mufa USB trebuia sa mai dau vro 500 euro :)) - nu este simpatica situatia?
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Manual Radio lipsa

30 Oct 2012, 16:59

auzi, dar de unde ai luat masina? de la ce dealer? mi se pare .....idiotic sa ti se raspunda , nu stiu probabil ca are :))) hilar, jenibil.....si chiar sunt curios de unde ai luat masina!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

 
Moland
Subiect Autor
Mesaje: 7
Membru din: 29 Oct 2012, 21:43

Re: Manual Radio lipsa

30 Oct 2012, 20:34

nu voi scrie pe aici de unde am luat-o, din 2 motive... (1) nu am chef sa fie concediati oamenii aiurea din cauza mea (2) ei chiar au fost ok per ansamblu si s-au purtat frumos cu mine, iar chestia cu USB chiar nu era specificata in actele de prezentare ale masinii...
nu putea fi vazut decat atunci cand ajungea masina la fata locului, sau probabil putea fi aflat daca dadeau un telefon... nici eu nu am insistat prea mult pe USB la momentul respectiv... ma intriga totusi pretul ridicat pentru o prostie.. a mufa un cablu cu USB în spatele casetofonului nu are de ce sa coste cateva sute de euro... voi stiti vreun loc unde as putea monta un USB sau cum as putea sa il montez singur, de unde l-as putea achizitiona etc? masina sigur are preechipare/presetare sau ceva de genul asta... exclud variante stupide gen modulatoare și alte bazaconii gen Ipod pe aux in...
 
Moland
Subiect Autor
Mesaje: 7
Membru din: 29 Oct 2012, 21:43

Re: Manual Radio lipsa

30 Oct 2012, 21:30

Astazi mi-au dat manualul care lipsea... nu mi-au dat si un cod, deoarece (zic ei) aparatele montate din fabrica nu au cod sau nu au nevoie de el decat daca vreau sa le scot de pe masina si sa le montez pe alta... daca schimb bateria, nu am nevoie de cod (zic ei)... asa este?

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori