Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Gabi123
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 02 Oct 2021, 17:54

Problema seat ibiza 1.9 tdi an 2007

02 Oct 2021, 18:23

Buna ziua. Vreau sa va spun ce am patit acum o zi si poate stiti si voi cam ce ar putea sa fie. Mergeam linistit prin oras si la un momentdat se aude un zgomot si masina isi pierde din putere. Cand o acceleram pe la 2000 rpm scotea un suierat. A scos putin fum si am decis sa ma duc direct acasa si sa o las parcata. Cand sa ajung aproape de casa in unele momente se auzea un zgomot ca si cum ceva s a crapat si in miscarea s a atinge altceva si a scos fum negru. Am oprit masina si am dus o a doua zi la mecanic. Initial mi a spus ca poate fi furtunul de la intercooler, dupa ca ar fi turbina insa pana ieri turbina nu a dat niciun semn ca este defecta. Totul mergea perfect normal. Acum mecanicul a spus ca desface pe la masina si verifica sa fie sigur care este problema, insa voiam sa va intreb si pe voi sa imi fac mai multe idei. Daca ar fi turbina problema, recomandati sa cumpar una noua sau sa merg sa o reconditionez pe actuala?

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori