Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
lexus
Subiect Autor
Mesaje: 117
Membru din: 19 Oct 2008, 14:29

Re: Prosteala pe fata la Porsche Bucuresti Aviatiei

09 Feb 2009, 22:38

Mersi.

Azi am fost si am vb cu baiatul care s-a ocupat de masina mea si i-am cerut explicatii in legatura cu factura. A ramas sa ma contacteze.
Leon 1.6 8V 102 CP
 
Avatar utilizator
Alin
Mesaje: 45
Membru din: 04 Sep 2008, 19:59
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Contact:

Re: Prosteala pe fata la Porsche Bucuresti Aviatiei

05 Mai 2009, 11:04

Presupun ca ai ajuns sa citesti si postul meu intr-un final; mi se pare ca ce ai patit tu coincide cu problemele la a mea, fiind vorba si de acelasi model de Leon. Prima data am ajuns si eu la PBA si m-au dezamagit crunt; desi nu am platit nimic (interventia fiind pe garantie), am pierdut destul timp plimbandu-ma cu masina pe la ei. Am rezolvat doar cu baietii de la Alto Syncro, care m-au si atentionat ca nu s-a inregistrat vreo interventie anterioara la masina mea (desi la PBA mi-au zis ca au facut tot ce a fost posibil pentru a gasi buba, dar ca toate testele au iesit bine). Ba mai mult, mi-au scos si niste mufe in speranta ca eroarea nu va mai aparea (nici acum nu stiu daca aprinderea martorilor la bord se datora mufelor care nu faceau contact sau a senzorilor de pe acceleratie).
Sper ca n-am fost off-topic si ca ti-ai rezolvat problema intre timp.
When everything's coming your way, you're in the wrong lane.
Leon Stylance 1.6 102CP Magico Black
B-87-LOE
 
Avatar utilizator
lexus
Subiect Autor
Mesaje: 117
Membru din: 19 Oct 2008, 14:29

Re: Prosteala pe fata la Porsche Bucuresti Aviatiei

20 Mai 2009, 20:16

Da, intre timp s-a rezolvat problema, alimentez doar cu benzina de 99 si nu mai face figuri.

Inca turatia tot relativ joasa a ramas si mai fluctueaza din cand in cand la relanti, in special dupa ce ii dau talpa.

Explicatia oficiala a fost ca nu exista nici un defect
Explicatia neoficiala e ca asteptam sa pice ceva, sa vedem de unde e ca nu ne dam seama.

Explicatia mea e explicatia neoficiala + benzina proasta care nu e ce scrie.

Bafta si tie!
Leon 1.6 8V 102 CP

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori