Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
gazanfertok
Mesaje: 72
Membru din: 17 Noi 2012, 08:35
Localitate: istanbul turkey
Contact:

Re: Frumusetile plaiului romanesc

23 Ian 2013, 12:36

pentru mine cel mai frumos oraş herculane....poza mea
Imagine
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Frumusetile plaiului romanesc

23 Ian 2013, 13:53

VwFan scrie:
Păi Spania e o țară urâtă,aridă...Ce motive aș avea să merg acolo? Același motiv pentru care mulți melteni de-ai noștri merg la Dubai, nene!

evident, Tibi ar putea fi deranjat de faptul că am spus că țara noastră e frumoasă. Ziceți,Domnu Tibi,dar Transfăgărășanul e nașpa în opinia dvs? Nu de alta dar nu de mult niște fraieri de englezi ziceau că Transfăgărășanul e cel mai frumos drum din lume..și Transfăgărășanul nu e la Tenerife,nici la Paralia Katerini!
Oricum,eu am fost și în Maramureș,și la mare,și în Deltă,și în Ardeal,și Moldova,și Banat,și nicăieri nu am plătit mai mult de 80 ron pentru o cameră dublă și pot spune că m-am simțit mai bine ca în străinătate,unde am plătit mult mai mult! Asta pentru că nu sunt snob și nu-mi pute România..



Prietene,am vazut tara in lung si-n lat(inca din copilarie prin tabere scolare).Nu am zis ca nu e frumoasa,am afirmat doar ca la noi e plin de hoti si mizerie.
Nu esti snob pt ca alegi alte tari ca destinatie turistica.
Un sejur in Mamaia la Golden tulip a fost 3800lei pe o camera. In Tenerife dai 56euro/noapte pe un studio(pot sta lejer 4persoane),ai acces la piscine,zilnic ti se schimba asternuturile deci nu se zgarcesc la detergenti. Pe plaje nu vezi mucuri de tigara,gunoaie sau alge,unde mai pui ca au si plase impotriva rechinilor.
Aici nu mai vreau sa platesc ca sa vad gunoaie,camere murdare,toalete pe plaja unde nici sapun nu ai, sa platesti o masa si sa faci diverse toxi infectii alimentare pt ca e expirata . Pe noi nu ne intereseaza decat profitul.Nu poti sa-l ai daca nu investesti. Ne meritam soarta.Altii ne vor banii si ne asteapta cu oferte,noi cerem ca si cum ar fi coasta de azur.
Fiecare dintre noi cred ca merita un concediu decent,relaxant pt cat munceste.As vrea ca tara noastra sa-mi ofere posibilitatea asta,din pacate nu e :roll:

Vezi de ce sunt in stare sa scoata spaniolii din terenul ala arid.Toti stiu sa-si puna in valoare putinul pe care-l au,numai noi nu stim ce sa facem cu relieful nostru.

Ce ai spus tu anterior,imi aminteste de bancul cu Dumnezeu si sf Petru:
-De ce doamne ai dat unora doar peisaje mirifice,altora doar bogatii subterane si romanilor le-ai dat tot?
-Taci ca nu le-am dat si minte!!! :tongue :tongue :tongue
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Frumusetile plaiului romanesc

23 Ian 2013, 14:11

In exteriorul tarii platesti una si nu primesti alta.Sunt pretuiti turistii.
Poate ca ar trebui sa mai iesi din tara ca sa intelegi aspectul asta.
Iti recomand oricand sa vezi Ungaria(lacul Balaton),Croatia(coasta dalmata),Cipru,Muntenegru,Spania (insulele Canare).
De bulgari,greci si turci nu am amintit pt ca sunt deja vizitate de noi de multa vreme si sunt cunoscute precum Costinestiul nostru :wink: .
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
leoner
Mesaje: 156
Membru din: 23 Dec 2012, 08:15
Localitate: CT

Re: Frumusetile plaiului romanesc

23 Ian 2013, 14:28

[q

uote="VwFan"]Păi Spania e o țară urâtă,aridă...Ce motive aș avea să merg acolo?

tu ai fost in spania??
LEON 1P2007 REFERENCE 1,9TDI 105CP
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Frumusetile plaiului romanesc

23 Ian 2013, 15:26

Strugurii sunt acrii :lol:
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
leoner
Mesaje: 156
Membru din: 23 Dec 2012, 08:15
Localitate: CT

Re: Frumusetile plaiului romanesc

23 Ian 2013, 16:48

ce am patit eu in mamaia,am fost un grup de prieteni la un bar de pe plaja, cum eram toti lipoveni vb pe ruseste si cei de la bar au crezut ca sintem norvegieni (nota de plata dadea pe afara nu mai incapeau zerourile pe ea)in fine dupa ce am savurat berea trb sa trecem si pe la wecinul costica (SURPRIZA)trebuia sa cer voie la miniger ca romanca nu da voie la toata lumea.Sa te scapi pe tine ca minigrerul era pe sezlong cu niste fete .daca am ajuns sa cerem voie sa mergem la toaleta dupa o consumatie atunci mai bine ramin la buticul din coltul strazi ca e mai ieftin
LEON 1P2007 REFERENCE 1,9TDI 105CP
 
Avatar utilizator
volvol
Mesaje: 669
Membru din: 28 Aug 2010, 23:21
Localitate: Timisoara

Re: Frumusetile plaiului romanesc

23 Ian 2013, 22:19

Locuri frumoase exista si in Romania ... si in toata lumea. Ideal ar fi sa traim toti suficient cat sa apucam sa le vizitam pe toate si cat sa locuim pentru o perioada in macar jumatate din ele. :D

Litoralul nostru este cam praf (din pacate), in rest merg oriunde cu mare placere in Romania si fac asta de cateva ori pe an. Snobi sunt cei care nu gasesc nici macar un loc frumos si in Romania. :) Tot snobi (si falsi patrioti) sunt si cei care gasesc locuri frumoase numai in Romania. :) Extremismul nu este bun in nici o situatie si naste intrebari mai complexe.
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG

 
Avatar utilizator
volvol
Mesaje: 669
Membru din: 28 Aug 2010, 23:21
Localitate: Timisoara

Re: Frumusetile plaiului romanesc

23 Ian 2013, 23:02

Topicul asta cred ca a fost facut mai mult la bascalie, dar cu toate astea pun si eu niste poze cu cateva locuri frumoase pe care le-am vizitat pe la noi.

ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG
 
Avatar utilizator
adi_repulse
Mesaje: 590
Membru din: 06 Iun 2011, 17:35
Localitate: Hamburg
Contact:

Re: Frumusetile plaiului romanesc

27 Ian 2013, 23:45

bou ala are ochi frumosi :yh :yh :yh
 
Avatar utilizator
adi_repulse
Mesaje: 590
Membru din: 06 Iun 2011, 17:35
Localitate: Hamburg
Contact:

Re: Frumusetile plaiului romanesc

27 Ian 2013, 23:51

si totusi parca pe aici m`as stabili....
Imagine Imagine

Imagine Imagine

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
volvol
Mesaje: 669
Membru din: 28 Aug 2010, 23:21
Localitate: Timisoara

Re: Frumusetile plaiului romanesc

29 Ian 2013, 14:39

Adi, dar pe la vreo manastire budista din Muntii Himalaya nu te-ai gandit sa te stabilesti? :D Peisajul este acelasi sau chiar putin mai frumos. :)
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG
 
Avatar utilizator
adi_repulse
Mesaje: 590
Membru din: 06 Iun 2011, 17:35
Localitate: Hamburg
Contact:

Re: Frumusetile plaiului romanesc

29 Ian 2013, 16:18

:)) m'am gandit dar nu's chiar asa de religios si injur cam nult pt gusturile lor :))
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Frumusetile plaiului romanesc

09 Iun 2013, 10:43

TIBI scrie:
VwFan scrie:
Păi Spania e o țară urâtă,aridă...Ce motive aș avea să merg acolo? Același motiv pentru care mulți melteni de-ai noștri merg la Dubai, nene!

evident, Tibi ar putea fi deranjat de faptul că am spus că țara noastră e frumoasă. Ziceți,Domnu Tibi,dar Transfăgărășanul e nașpa în opinia dvs? Nu de alta dar nu de mult niște fraieri de englezi ziceau că Transfăgărășanul e cel mai frumos drum din lume..și Transfăgărășanul nu e la Tenerife,nici la Paralia Katerini!
Oricum,eu am fost și în Maramureș,și la mare,și în Deltă,și în Ardeal,și Moldova,și Banat,și nicăieri nu am plătit mai mult de 80 ron pentru o cameră dublă și pot spune că m-am simțit mai bine ca în străinătate,unde am plătit mult mai mult! Asta pentru că nu sunt snob și nu-mi pute România..



Prietene,am vazut tara in lung si-n lat(inca din copilarie prin tabere scolare).Nu am zis ca nu e frumoasa,am afirmat doar ca la noi e plin de hoti si mizerie.
Nu esti snob pt ca alegi alte tari ca destinatie turistica.
Un sejur in Mamaia la Golden tulip a fost 3800lei pe o camera. In Tenerife dai 56euro/noapte pe un studio(pot sta lejer 4persoane),ai acces la piscine,zilnic ti se schimba asternuturile deci nu se zgarcesc la detergenti. Pe plaje nu vezi mucuri de tigara,gunoaie sau alge,unde mai pui ca au si plase impotriva rechinilor.
Aici nu mai vreau sa platesc ca sa vad gunoaie,camere murdare,toalete pe plaja unde nici sapun nu ai, sa platesti o masa si sa faci diverse toxi infectii alimentare pt ca e expirata . Pe noi nu ne intereseaza decat profitul.Nu poti sa-l ai daca nu investesti. Ne meritam soarta.Altii ne vor banii si ne asteapta cu oferte,noi cerem ca si cum ar fi coasta de azur.
Fiecare dintre noi cred ca merita un concediu decent,relaxant pt cat munceste.As vrea ca tara noastra sa-mi ofere posibilitatea asta,din pacate nu e :roll:

Vezi de ce sunt in stare sa scoata spaniolii din terenul ala arid.Toti stiu sa-si puna in valoare putinul pe care-l au,numai noi nu stim ce sa facem cu relieful nostru.

Ce ai spus tu anterior,imi aminteste de bancul cu Dumnezeu si sf Petru:
-De ce doamne ai dat unora doar peisaje mirifice,altora doar bogatii subterane si romanilor le-ai dat tot?
-Taci ca nu le-am dat si minte!!! :tongue :tongue :tongue



corect, postez cateva poze facute in concediu cate ocmai s-a incheiat, sfarsit de mai-inceput de iunie dar atentie, pozele sunt facute cu grija sa se vada doar frumusetea caci mutand aparatul foto un milimetru se vedeau deja gunoaiele:

club vila bran, preturi ok iar ca servicii se apropie multisor de standardul occidental:

Imagine Imagine Imagine

Stana regala, cum urci spre hotel cota 1400 la sinaia:

Imagine Imagine Imagine

hotel 3 brazi, predeal, peisaj superb, personal si servicii care lasa de dorit, imprejurimi mizere, cazarea aici a fost o greseala, am stat doar o noapte::

Imagine Imagine
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
dragalin
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2013, 00:47
Contact:

Re: Frumusetile plaiului romanesc

09 Iun 2013, 12:43

Zona mea Campulung Muscel
Imagine

Imagine
 
ovydyu4all
Mesaje: 406
Membru din: 07 Ian 2012, 16:28

Re: Frumusetile plaiului romanesc

09 Iun 2013, 23:23

Zona Cabanei Dochia

Imagine

Imagine

Imagine

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori