Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 59
 
Andrei_Nick
Mesaje: 358
Membru din: 04 Sep 2011, 02:00
Localitate: Alexandria-Bucuresti
Contact:

Re: Ce model de jante ne dorim pe masini? - obligatoriu poze

11 Feb 2012, 22:43

Mersi pentru info.Jantele de la Sparco si TSW sunt peste bugetul meu din ce am observat.Am gasit pe mai multe site-uri jante borbet lv5 disponibil la preturi acceptabile 550-600ron bucata, daca ar fi sa aleg intre borbet lv5 sau wolfrace ultra lite(am vazut la ace117 ca el si-a pus pe alfa si zicea ca dunga aceea rosie iti da impresia de janta mica), ce ai alege? ca parere personala:D
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Ce model de jante ne dorim pe masini? - obligatoriu poze

12 Feb 2012, 07:40

Borbet are spitele iesite in afara si cu un ET mai mic, s-ar putea sa fii prietenul bordurilor daca nu esti atent. Iar zgarietura pe negru se vede foarte frumos :tongue . Borbet cred ca as alege...dar degeaba le-ai vazut pe site. Eu am dat mail-uri cam la toti importatorii seriosi si raspunsul a fost la fel ca nu exista in stoc nici in germania.
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Ce model de jante ne dorim pe masini? - obligatoriu poze

12 Feb 2012, 12:29

asa am gasit si eu o gramada si pe ebay UK si pe alte site-uri din afara. eu am dat raspunsul importatorilor de la noi...una peste alta, eu zic ca cele ultra lite sau pro lite de la WOLRFACE sunt o afacere buna...si design si pret
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
ionutblv
BLV SCENTS
Mesaje: 4324
Membru din: 02 Iun 2009, 11:54
Localitate: iasi

Re: Ce model de jante ne dorim pe masini? - obligatoriu poze

12 Feb 2012, 12:39

Incearca la top gear :drive
 
Andrei_Nick
Mesaje: 358
Membru din: 04 Sep 2011, 02:00
Localitate: Alexandria-Bucuresti
Contact:

Re: Ce model de jante ne dorim pe masini? - obligatoriu poze

12 Feb 2012, 13:42

@luci&dana: sa sti ca m-am gandit la faza cu spitele iesite si bordurile:d cam urat
@Roger: mersi pentru link
@ionutblv:mersi pentru site, am vazut cateva modele frumusele, dar in banii in care ma incadrez eu am gasit mai mult firme ,,no name" sau de care nu prea s-a auzit.

Am vorbit cu un prieten in legatura de jante si mi-a zis ca ar putea sa imi aduca la un pret acceptabil urmatoarele modele:
1.Team Dynamics Pro Race 1.2
Imagine
2.Team Dynamics Pro Race 1.2S
Imagine
3.Sparco Pista
Imagine

Daca imi spune un pret bun si acceptabil pe care model sa aleg?:D probabil nu o sa am un pret bun la fiecare, un top4 personal daca ati avea care ar fi?(incluzand si wolfrace ultra lite):D
Imagine
Daca nu se rezolva nimic atunci cred ca o sa merg pe cele de la wolfrace ultra lite.

Multumesc inca odata tuturor pentru ajutor, dar stiti cum e cu jantele,sunt in numar mare si trebuie sa ceri opinia si altora, e posibil sa te alegi cu ceva oribil care nu da bine.
 
Avatar utilizator
livache'87
Mesaje: 443
Membru din: 29 Apr 2009, 16:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ce model de jante ne dorim pe masini? - obligatoriu poze

12 Feb 2012, 13:59

Salut! Uite ceva ce am aflat si eu acum. Eu am jantele mele puse la vanzare si am un baiat care e foarte interesat, dar are bani abea in martie. Ideea e ca eu le-am pus la 15 mil fara anvelope, la care el mi-a dat un mail in care ii spunea un reprezentant Colina-shop, ca ei au o mega-oferta, iar jantele pe care le am eu ei le dau la pretul de 1600 ron/set noi cu pachet de montare inclus. :? am cautat pe site si am gasit prin niste cotloane un catalog cu lichidari de stoc.

http://www.colinashop.ro/source/documents/cms_docs/LICHIDARE_STOC_JANTE_IUN_2011_2pag_151.pdf

asta vand eu:
Imagine

si daca te uiti in catalog o sa le gasesti pe acestea, dar pe 18' si cu prindere de 4x100/108 la 72e :shock:

Eu spun ca ar trebui sa le dai un mail si sa iti spuna personal ce oferte au si ce mai au in stoc.

in alta ordine de idei, m-ar interesa si pe mine pretul pentru Team Dynamics.

Numai bine si sper sa gasesti ce iti doresti.

P.S.: altceva ce m-a atras pe mine si ca pret: http://super-jante.ro/17-jante18.html
Ultima oară modificat 12 Feb 2012, 14:02 de către livache'87, modificat 1 dată în total.
Leon Emocion Sport 1.6 102cepe "intuneric" Orange B-05-KFB
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=5&t=4581

.(\/).
(O.o) <- This is Bunny.
(>.<)

Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Ce model de jante ne dorim pe masini? - obligatoriu poze

12 Feb 2012, 14:00

in primul rand sa iei ceva matt black, nu glossy...Parerea mea, ce as alege eu ar fi asa (tinand cont si de puterea financiara):
1. Imagine2. Imagine3. Imagine4. Imagine5. Imagine

Aici ar mai fi cele de la OZ dar care sunt de la 800 de ron bucata. Un raport bun pret calitate ar fi dupa parerea mea cele de la SPARCO si cele de la WOLFRACE. Pana la urma, atat ne permitem..atat luam, cu conditia ca ce luam sa ne si placa. Daca avem banuti...ne uitam la jante de la ETA BETA in sus...
P.S.: confirm si eu reducerile de la colina. Am primit un mail in care aveam un pret de 410 ron la jantele pro lite...deci merita sa incerci

Cam asa arata o masina neagra in totalitate...eu zic ca da bine
ImagineImagine
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Andrei_Nick
Mesaje: 358
Membru din: 04 Sep 2011, 02:00
Localitate: Alexandria-Bucuresti
Contact:

Re: Ce model de jante ne dorim pe masini? - obligatoriu poze

12 Feb 2012, 14:58

@livache'87:mersi pentru pont, o sa le dau un email sa vad ce oferte au, prinderea trebuie sa fie 5x112.O sa te anunt de pret pentru jantele de la Team Dynamics cand o sa primesc informatiile.

@luci&dana:sunt frumoase dar ai putea sa imi dai si mie unu nume la modelele 1 2 si 4?
Pro lite de la wolfrace nu prea ma atrag asa mult, as merge pe ultra lite mi se pare mai fromos modelul.Si inca ceva, am observat ca tu compari preturile de la wolfrace cu cele de la sparco, eu am gasit sparco la cel mai mic pret 750-800ron buc.Ai gasit undeva mai ieftin?
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: Ce model de jante ne dorim pe masini? - obligatoriu poze

13 Feb 2012, 13:38

luci&dana scrie:
in primul rand sa iei ceva matt black, nu glossy...Parerea mea, ce as alege eu ar fi asa (tinand cont si de puterea financiara):
1. Imagine2. Imagine3. Imagine4. Imagine5. Imagine


Stie cineva ce model sunt jantele TSW din prima poza? Exista si pe 19"? Multumesc! :)
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Ce model de jante ne dorim pe masini? - obligatoriu poze

13 Feb 2012, 13:45

Pentru Zoli - TSW Mallory Black Wheel/Rim(s)
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: Ce model de jante ne dorim pe masini? - obligatoriu poze

13 Feb 2012, 13:50

Ms ms! :cheers
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Andrei_Nick
Mesaje: 358
Membru din: 04 Sep 2011, 02:00
Localitate: Alexandria-Bucuresti
Contact:

Re: Ce model de jante ne dorim pe masini? - obligatoriu poze

16 Feb 2012, 14:11

Am gasit 7x17 5x112 et 37.Pentru 1p este prea mic et-ul? sau este bun.
 
Andrei_Nick
Mesaje: 358
Membru din: 04 Sep 2011, 02:00
Localitate: Alexandria-Bucuresti
Contact:

Re: Ce model de jante ne dorim pe masini? - obligatoriu poze

16 Feb 2012, 14:28

Andrei_Nick scrie:
Am gasit 7x17 5x112 et 37.Pentru 1p este prea mic et-ul? sau este bun.

Nu mai pot sa dau edit.
Deci sa explic, este vb de jantele de la borbet modelul lv5, am 2 oferte.Ambele au aceleasi specificatii 7x17 5x112 doar et-ul difera un model are et 37 celalalt are et50.Cel cu et50 este cu 100ron mai scump decat cel cu et37.Am inteles ca leon-ul 1p suporta pana la maxim et 35.Voi ce ziceti sa fac?Astept pareri.
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Ce model de jante ne dorim pe masini? - obligatoriu poze

16 Feb 2012, 15:36

Imagine
marimile pentru leon 1P
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 59

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori