Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
zapacit
Subiect Autor
Mesaje: 23
Membru din: 25 Mai 2013, 15:56
Localitate: Craiova

Vopsire bara spate

10 Mar 2014, 00:28

salut,

Azi am avut "norocul" sa gasesc masina lovita in parcare :|. Bine ca este doar o zgarietura pe bara din spate, am vazut situatii mult mai nasoale...Zgarietura este cam cat palma ( de fapt sunt mai multe mici zgarieturi una lanaga alta). As vrea sa va intreb daca trebuie sa vopsesc toata bara sau exista vreo alta posibilitate. Si cam cat m`ar costa?

Multumesc frumos pentru viitoarele raspunsuri :d
 
spiri
Mesaje: 39
Membru din: 23 Oct 2012, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Vopsire bara spate

10 Mar 2014, 09:37

salut, imi pare rau sa aud de ghinionul tau, dar asa se intampla cu unii gresesc apoi pleaca linistiti, un numar in portiera ar fi fost un gest frumos.
pai un vopsit pentru un singur element te ajunge cam 400 ron cu factura si 200 fara, dar mai sunt solutii.. toti ne confruntam cu zgarieturile pe masina.
daca sunt multe mici si nu in profunzime poti cauta un polish abraziv la hipermarketuri. e in jur de 20 lei.
stergi cu putin alcool zona zgariata ca sa degresezi, astepti sa se usuce, apoi aplici polishul dupa instructiunile de pe el... ai grija, polishul abrarziv iti "musca" din lac nu te ambitiona prea tare, risti sa il matuiesti...
apoi poti aplica o ceara de umplere... polishul are efect permanent, ceara nu, dar se merita.
:hi

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori