Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Vlad.DRG
Subiect Autor
Mesaje: 17
Membru din: 14 Noi 2009, 11:48
Localitate: Bucuresti
Contact:

Garda inaltata si alte probleme dupa reparatii

14 Aug 2015, 13:46

Buna ziua,

Sunt posesorul unui Seat Exeo 2.0 CR din 2012. Am avut un accident rutier in luna iunie care din nefericire mi-a cam zdruncinat masina.
Dupa doua luni de service si multe piese inlocuite am primit scumpa mea masina putin ...altfel.
Printre probleme identificate se regasesc: garda masinii este mult inaltata (s-a schimbat amortizorul stanga spate si fuzeta dreapta spate).
Rugamintea mea este una putin mai ciudata!
As dori, daca se poate, ca un coleg, posesor de Exeo, in Bucuresti, sa se intalneasca cu mine zilele astea pentru a ma ajuta cu o comparatie. As vrea sa fac cateva poze comparative sa arat la service cum ar trebui masina mea sa arate.


Cam asa arata masin inainte:

Imagine

Si cam asa arata in urma accidentului:

Imagine


Dupa reparatie nu am apucat sa fac inca.
Daca este cineva dispus sa ma ajute pot lasa numar de telefon ca sa stabilim cand si unde.
Multumesc!
 
Vlad.DRG
Subiect Autor
Mesaje: 17
Membru din: 14 Noi 2009, 11:48
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Garda inaltata si alte probleme dupa reparatii

14 Aug 2015, 21:00

numrul meu de telefon este 0724299982
 
Vlad.DRG
Subiect Autor
Mesaje: 17
Membru din: 14 Noi 2009, 11:48
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Garda inaltata si alte probleme dupa reparatii

25 Aug 2015, 15:28

Intr-un final am identificat problemele, mergend la un service ... mai bun. Amortizoarele trebuiau schimbate simultan (CASCO e zgarcit si a aprobat doar schimbarea celui stramb) si bratul inferior e putin stramb (0,7 cm) fata de cel stang.
Cost total reparatii 2000 lei :crybaby:
Sper ca dupa sa revina lucrurile la normal.
 
psiho200
Mesaje: 5
Membru din: 19 Oct 2015, 16:50

Re: Garda inaltata si alte probleme dupa reparatii

23 Oct 2015, 14:37

Vlad.DRG scrie:
Intr-un final am identificat problemele, mergend la un service ... mai bun. Amortizoarele trebuiau schimbate simultan (CASCO e zgarcit si a aprobat doar schimbarea celui stramb) si bratul inferior e putin stramb (0,7 cm) fata de cel stang.
Cost total reparatii 2000 lei :crybaby:
Sper ca dupa sa revina lucrurile la normal.

Si a revenitr la normal

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori