Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Subiect Autor
Mesaje: 8626
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

ClubSEAT.eu @ MOTUL Day Out 2016

14 Iul 2016, 22:03

asa cum am scris si pe threadul masinii mele, am participat la Motul Day Out 2016 alaturi de echipa ClubSEAT pe circuitul Academiei Titi Aur (multumim organizatorilor pentru invitatie si colegului Stefan pentru poze), ne-am distrat pe circuit cu masinile noastre dar am participat si la diverse alte activitati gen condus masina fara punte spate, proba de jaloane cu bila in lighean, simulatoare etc

din pacate organizatorul ne-a impus un numar de 10 participanti din care 5 masini pentru track day, si cum la prima intalnire de vineri seara de la Bucuresti dupa invitatie s-au aratat mai multi interesati decat locuri, nu a mai fost cazul de publicat liste pe forum / grup / pagina facebook...

de dimineata pe 2 iulie ne-am strans in parcare la Casa Poporului la 8 si am plecat spre circuit.
Imagine
acolo ne-am intalnit cu ceilalti participanti, am participat la sesiunea de briefing si prezentare din partea MOTUL, apoi s-a dat drumul la distractie. cateva dintre pozele mele
Imagine.Imagine.Imagine
albumul complet aici https://www.facebook.com/ClubSEATRomani ... 9899616829
iar colegii participanti pot contribui aici cu poze.

La partea de trackday ne-am prezentat cu urmatoarele masini:
Leon FR 5F 184@227
Leon FR 1P 200@290
Leon CUPRA ST 280
Leon FR 1P 170@215?
Leon Sport Up 1P 140@220
Leon FR 1P 170

si filmuletul rezumat, nu sunt cele mai "rapide" ture ale noastre, s-a mers cu aerul conditionat la maxim (eu cel putin) si cu temperaturi in admisie uriase... la sesiunea nr 2 am scos 54.xx de cateva ori cat am cronometrat cu lap timer din bord, in orice caz, se poate imbunatati cu trase mai curate. important a fost ca nu am avut incidente si ca ne-am simtit bine


din echipa ClubSEAT am avut 2 premii luate la probele de simulator raliu si indemanare masina cu punte spate mobila (2x felicitari ClotzA) si un premiu la proba de "tinut bila in lighean - indemanare jaloane cu Mercedes A45 AMG" (eu :drive :glasses )
multumim MOTUL si asteptam invitatia pentru editiile viitoare :hi :cheers :bounce: :bounce:

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori