Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Subiect Autor
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Concurs Club Seat februarie 2013

14 Feb 2013, 14:12

Dragi fete si baieti,

Avem de impartit niste tricouri Seat UEFA Europa League si niste keychain-uri Seat UEFA Europa League. Asta multumita prietenului nostru Radu A. de la Porsche Romania, importator Seat, care a dat o mana de ajutor si de data asta.

Asa ca 5 tricouri marimea M Seat UEFA Europa League si 10 keychain-uri vor ajunge la voi, cu conditia sa ne spuneti cu ce v-a ajutat faptul ca sunteti membrii in Club Seat Romania, ce ati gasit (sau ce nu ati gasit) in Club.


Concursul se va desfasura in paralel si pe pagina de Facebook a Club Seat Romania http://www.facebook.com/pages/Clubseate ... 828?ref=hl (asta pentru ca stim sa dam si din maini si din picioare in acelasi timp) iar castigatorii vor fi anuntati la sfarsitul lunii februarie 2013


Echipa tehnica va desemna castigatorii luand in considerare originalitatea raspunsurilor. Asa ca nu dati copy paste din manualul de algerbra de clasa a 9-a.. :) Cel care reuseste sa ne "zmulga" si o lacrima sau un hohot bun de ras are in plus o coada de vulpe de agatat la oglinda.


Imagine
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
HUNTER
HUNTER
Mesaje: 5884
Membru din: 30 Noi 2011, 20:27
Localitate: Fagaras

Re: Concurs Club Seat februarie 2013

14 Feb 2013, 14:26

clubul acesta este o...necesitate(cel putin pentru mine).nu am Facebook(nu radeti,ca-s om serios chiar daca nu am FB) dar am cont pe Clubseat,ceea ce e foarte important.
am gasit aici,la inceput un grup de pasionati ai masinilor Seat,apoi am gasit oameni care mi-au fost de ajutor in rezolvarea unor probleme la masina,ca mai apoi sa vad ca acesti oameni pasionati si cunoscatori in ale Seatului,mi-au devenit prieteni.si,inca o data,prin intermediul acestui topic le multumesc. :hi
si pentru prieteni,cunoscuti si toata lumea participanta,la intalnirea aniversara....sa curga tuica,frateeee :cheers :cheers
no,multumesc echipei tehnice,ca a deschis acest topic,sa imi exprim si eu parerea despre club/comunitate.....si nu neaparat de dragul concursului....cu toate ca M e marimea mea la tricou. :yh
 
Avatar utilizator
Undertacher
Mesaje: 1540
Membru din: 21 Iul 2012, 20:04
Localitate: Brasov

Re: Concurs Club Seat februarie 2013

14 Feb 2013, 14:31

Eu as putea spune ca in primul rand am gasit prieteni adevarati,pasionati de masinile lor si in al doilea rand o gramada de sfaturi in ceea ce priveste intretinerea auto,achizitii de piese ,accesorii si nu in ultimul rand sfaturi mecanice.Un big like din partea mea.
Seat Leon 2005, 1.9 TDI ,74 KW,AXR
viewtopic.php?f=134&t=13781&start=0
 
ffflorin2004
Mesaje: 95
Membru din: 11 Dec 2011, 19:14
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Concurs Club Seat februarie 2013

14 Feb 2013, 14:46

Buna ziua si Happy Valentine's Day .

Cu ce m-a ajutat faptul ca sunt membru al clubului SEAT Romania?

1. Clubul m-a ajutat dinainte sa fiu mandru posesor de SEAT. Mai exact, datorita clubului, am decis in alegerea unui Seat Leon 1M in favoarea unui VW Golf 4. Dupa nopti intregi de lecturat "Leon-ul tau 1M" , "Probleme 1M" , am ales Seat.

2. Dupa venirea noului membru in familie, clubul m-a ajutat in deslusirea problemelor cu care ne-am tot intalnit pe parcursul acestui an.

3. Cel mai important, parerea mea, faptul ca sunt membru al unui club cu foarte multi oameni priceputi, chiar obsedati de masinile lor. Orice intrebare isi gaseste raspunsul aici, orice nelamurire, orice problema intalnita.

4. Ce as schimba sau adauga la acest Club? Mi-as dori mai multe DIY la tips&trick, chiar daca este greu sa repari/inlocuiesti ceva si sa faci si poze. Mi-as mai dori o intalnire a clubului ceva mai aproape de Cluj-Napoca, pentru a va cunoaste personal.

La sfarsit, doresc sa transmit un mesaj din partea Leon-ului meu : Pentru o viata minunata, multumesc Club Seat Romania!

Cu respect,
Florin Grec.
 
Avatar utilizator
Seku_ro
ClubSEAT Team
Mesaje: 230
Membru din: 22 Mar 2010, 20:17
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Club Seat februarie 2013

14 Feb 2013, 14:55

Clubseat inseamna oameni minunati + pudra de bun simt, pusi la cuptor vineri de la 9 seara pana pe la 2 3 dimineata si se servesc cu prajituri, cola, o samanta cateva vorbe si un sfat / doua sa tina de foame toata saptamana!

Cand te duci cu ei la petrecere fie ca ai febra 38 tusesti de te transformi in tenor sau esti ametit au ei un "fervex" special :)
Prezent : Seat Leon FR 5F 1.4 TSI 122 CP
Ex : Seat Leon FR 1P 2.0 TDI 170 CP
Ex : Seat Leon Top Sport 1M 1.8 T 20 VT[/b]
 
Avatar utilizator
CristianACS
Mesaje: 1203
Membru din: 17 Apr 2012, 11:09
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Concurs Club Seat februarie 2013

14 Feb 2013, 15:09

Va salut. Nu va scriu pt. a castiga ceva, scriu pt. ca nu s-a gandit nimeni la asa ceva pana acum si cu topicul asta multumesc tuturor care mi-au fost de folos si nu numai. Aici mi-am facut noi prieteni, fapt pt. care multumesc ClubSeat ca v-am intalnit. M-am cumparat prima masina din intamplare din cauza culorii ei si a sotiei (care i-a placut culoarea), a doua din pasiune, nu cunosteam atatea aspecte privind exteriorul/interiorul unei masini SEAT. Site-ul este unul foarte bine organizat, nu am vazut pana acum unul mai bine detaliat, si un prunc de 10 ani stie unde este Bazarul :yh . Apreciez munca moderatorilor, colegilor, tuturor si in primul rand fondatorului CS. Va multumesc inca o data ca m-ati primit in comunitatea voasta si a-ti fost foarte "ospitalieri" si promti in privinta raspunsurilor. Va multumsc si va urez drumuri bune :cheers
Seat Leon Cupra 5F ST, CJXH - 213kw
Seat Leon 1P FR 2011, CEG - 125kw DSG
EX: Seat Leon 1P FR 2010, CEG - 125kw
Ex: Seat Leon 1M Top Sport , ARL - 133kw
Ex: Seat Leon 1M Sport, ASV - 81kw
 
Avatar utilizator
Horjoaga Lucian
Mesaje: 337
Membru din: 13 Apr 2011, 18:09
Localitate: Targoviste, Dambovita
Contact:

Re: Concurs Club Seat februarie 2013

14 Feb 2013, 15:10

Eu am dat peste Clubseat.eu acum 2 ani de zile, mi-am facut prieteni in toata tara, am aflat foarte multe ascunzisuri despre masina mea ( Seat Cordoba ),daca am vrei problema, stiu la cine sa apelez si sigur voi fi ajutat, ai foarte multe de invatat, chiar de castigat. Imi place foarte mult gasca care se strange la intalnire.
Nu imi pare rau ca am intrat in ClubSeat, chiar ma madresc cu asta !
Volkswagen Passat -2006- Albastru 2.0 TDI 140 CP
Seat Cordoba -2006- Rosu Emocion 1.4 MPI 16V 86 cp
viewtopic.php?f=68&t=11475

 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Subiect Autor
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Concurs Club Seat februarie 2013

14 Feb 2013, 15:12

Brava.. Hai ca va pricepeti.. :)

Marius, pt. ca ai fost primul care ai scris, pentru ca nu ai cont pe facebook si pt. ca porti marimea M, iti facem cadou un...........keychain! Tada! :yh

Glumeam.. Ai un tricou, da-mi o adresa unde sa ti-l trimit. Din pacate va trebui sa platesti transportul, ca n-avem buzunare asa de adanci. 5 lei posta si 15 lei curierul.

Domnu' Tudor, frumos raspuns, da' parca sunt prea multe "prafuri" acolo :)) Pudra, fervex :yh Insinuezi ceva? :)

PS: Am uitat sa va spun.. Puteti da cate raspunsuri vreti, atat pe Facebook cat si aici. NU trebuie sa fie toate la fel. Intr-o zi esti mai inspirat, in altele nu.

PS1: Multumim pt. cuvintele frumoase la adresa echipei tehnice, insa nu ne putem asuma credite. Meritul e al nostru. Al tuturor.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
B521ANK
Mesaje: 161
Membru din: 05 Dec 2010, 20:06
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Club Seat februarie 2013

14 Feb 2013, 15:17

Datorita acestui Club astazi stiu cam tot ce trebuie legat de masina ( nu doar legat de cratita cum zic barbatii ) .Am invatat sa o coafez , sa o samponez , incaltamintea care o poarta , cand si cum sa-i fac un control medical fie ca este sau nu gripata :yh
Accesarea acestiu Club a devenit una din obisnuintele mele cotidiene chiar daca postez sau nu ceva . La scoala eu predau insa de aici iau lectii si unele chiar foarte bune :hi .
Din partea mea MEGA multumiri pentru ca existati ( voi si membrii clubului ) si chiar daca nu am participat pana acum la nici o " intalneala" promit sa o fac cat de curand !!!
PS: Nu vreau sa castig ( multe tricouri ) doar unul :yah
B-521-MAI
 
Avatar utilizator
HUNTER
HUNTER
Mesaje: 5884
Membru din: 30 Noi 2011, 20:27
Localitate: Fagaras

Re: Concurs Club Seat februarie 2013

14 Feb 2013, 15:32

multumesc Cosmin.....multumesc echipei tehnice!!!
va multumim pt efortul(gratuit) care-l faceti pentru ca acest forum sa functioneze :hi
o sa va arat tricoul la intalnirea aniversara. :yah
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Concurs Club Seat februarie 2013

14 Feb 2013, 16:02

HUNTER scrie:
nu am Facebook(nu radeti,ca-s om serios chiar daca nu am FB) dar am cont pe Clubseat,ceea ce e foarte important.

Esti d-al casei :wink: sau suntem singurii oameni care nu existam.Nici eu nu am FB :tongue (nu am timp pt asa ceva,dar imi fac timp sa citesc topicurile prezente aici)
Nu ai nevoie de facebook pt a socializa.Prieteni mi-am facut AICI,pe unii i-am cunoscut la intalnirile anuale ,pe unii in trafic(gratie stickerului lipit),pe altii ii voi cunoaste.Asta e unul din lucrurile la care a contribuit acest club.
Al doilea ar fi, informarea cu privire la posibile probleme,remedierea lor cat mai putin costisitor.
Al treilea aspect este dorinta de a ajuta si pe altii cum pot.Pe ce am pus mana si am facut masinii mele,am decis sa informez si pe altii creand unu-doua diy-uri.
Al patrulea lucru...aici spre deosebire de alte forumuri NU se face politie,e o atmosfera placuta,intri sa citesti de/cu placere,nu-s ''bisericutze''.
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
zeusik
Nashul
Mesaje: 2336
Membru din: 29 Oct 2008, 10:20
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Club Seat februarie 2013

14 Feb 2013, 16:04

Va salut, va multumesc si va respect pe toti cei cu care am impartasit idei.
Pentru mine a inceput frumos in 2008, am invatat multe de la mai vechii comunitatii. Am intampinat lucruri frumoase si am colaborat frumos cu unii din membrii familiei SEAT, iar cu altii mai putin bine, insa una peste alta FELICITARI celor care ingrijesc aceasta comunitate si prietenie.
Va saluta unul din "batranii comunitatii". :hi
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made
 
Avatar utilizator
dzaraider
ClubSEAT Team
Mesaje: 673
Membru din: 05 Ian 2011, 12:48
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs Club Seat februarie 2013

14 Feb 2013, 16:56

Salut,

Comunitatea Clubseat.eu, din punctul meu de vedere, este o dovada ca, desii traim intr-o lume rea, inca exista oameni cu care ai cum sa schimbi o vorba buna, oameni care sa te ajute la nevoie fara a pune in fata problema recompensei financiare, oameni care sa iti faca ziua mai frumoasa (mi s-a intamplat sa dau de alti membrii ai clubului in trafic care au facut un gest foarte frumos si subapreciat in ziua de azi, cu toate ca nu ii cunosteam personal, si anume un salut prietenesc), oameni alaturi de care poti sa te simti bine si sa te distrezi.
Pentru mine clubseat.eu a fost un mare suport si in sustinerea pasiunii mele legate de automobil si nu pot decat sa le multumesc tuturor membrilor si in special administratorilor acestui site pentru efortul depus.

Silviu.
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Club Seat februarie 2013

14 Feb 2013, 17:24

Dragi Colegi,
doresc sa va arat in cateva imagini ce a insemnat acest Club Seat pentru mine de-a lungul anilor...imi pare rau ca nu am in computer la work toate pozele ...ar mai fi fost cateva! :wink:


Imagine Imagine Imagine ImagineImagine Imagine

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
ciprian83
Zorro
Mesaje: 4332
Membru din: 08 Noi 2011, 18:24
Localitate: Hunedoara

Re: Concurs Club Seat februarie 2013

14 Feb 2013, 17:46

Pot spune ca de cand m-am inregistrat oficial in ClubSeat,sunt foarte mandru ca am aceasta marca de masina si ca aici am intalnit oameni deosebiti si intradevar pasionati de aceasta marca.
Club Seat m-a ajutat sa pastrez aceasta masina si sa o respect asa cum trebuie. Tot aici am intalnit oameni deosebiti cu,care vreau sa pastrez legatura in continuare si ii respect pentru tot ce fac in aceasta comunitate. :hi
Va doresc la toti,sanatate maxima si fericire exagerata !!!!!!!
:cheers
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori