Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
Avatar utilizator
ArnautuIonut
Subiect Autor
Mesaje: 100
Membru din: 31 Mar 2008, 12:54
Localitate: Mangalia
Contact:

28 Mai 2008, 23:49

andrey1985 scrie:
AS avea si eu o intrebare: unde ai facut volanul si schimbatorul? si un pretz sau un nr de contact, daca se poate?! MErsi


http://ghebriel.ds4a.com/ este un profesionist
by PERY
 
Avatar utilizator
ArnautuIonut
Subiect Autor
Mesaje: 100
Membru din: 31 Mar 2008, 12:54
Localitate: Mangalia
Contact:

03 Iun 2008, 00:49

Revin dupa ceva timp cu poze si informatii noi . In ultimul timp m-am ocupat de sistemul multimedia din masina , am instalat internet prin Orange cu modemul incorporat in calculator , am cumparat o interfata ELM 327 pentru urmarirea parametrilor in timp real cu un program specializat , am instalat webcam in oglinda retrovizoare ,am pus baghete de leduri albastre sub bord ,urmand ca in urmatoarea perioada sa pun si sub scaunele din spate . O mica bucata de vreme nu voi face mare lucru deoarece ma voi ocupa de demolarea si constructia casei care imi va lua toate resursele financiare , dar dupa ce termin voi pregatii ceva foarte frumos .Idei am , trebuie doar timp si bani .

Astept pareri , critici , sugestii , reclamatii la ce am facut pana acum !


Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
by PERY
 
Ciosmi
Mesaje: 1588
Membru din: 28 Noi 2007, 17:18
Localitate: Bucuresti

03 Iun 2008, 00:58

Pai........bara aia nu prea merge...!:roll:Incearca sa te orientezi catre alt kit exterior ....Led-urile albastre nu prea se potrivesc cu interiorul!In rest...destul de ok!
Sper sa nu te superi pe mine..este doar o parere, masina este a ta si faci ce vrei cu ea!
Succes in continuare :wink:
Leon Cupra Mk2 - Stage 2+ | EvoMS Intake | Custom exhaust (3") | H&R Street Performance SS Coilover | Sachs clutch | RS4 FPR | Vis HPFP | Bosch 044 |
 
Avatar utilizator
ArnautuIonut
Subiect Autor
Mesaje: 100
Membru din: 31 Mar 2008, 12:54
Localitate: Mangalia
Contact:

03 Iun 2008, 01:02

Bara nu este pentru masina mea , am pus-o de forma tocmai de aceea nu am pomenit nimic de ea , ledurile am preferat sa fie albastre pentru ca am avut un soc atunci cand am realizat ce nasol se vad ledurile galbene .
by PERY
 
Ciosmi
Mesaje: 1588
Membru din: 28 Noi 2007, 17:18
Localitate: Bucuresti

03 Iun 2008, 01:04

ArnautuIonut scrie:
Bara nu este pentru masina mea , am pus-o de forma tocmai de aceea nu am pomenit nimic de ea .


Imi cer scuze...nu am fost atent..... :(
Leon Cupra Mk2 - Stage 2+ | EvoMS Intake | Custom exhaust (3") | H&R Street Performance SS Coilover | Sachs clutch | RS4 FPR | Vis HPFP | Bosch 044 |
 
eduardo_didi
Mesaje: 36
Membru din: 29 Noi 2007, 09:01
Localitate: Bucuresti

03 Iun 2008, 08:32

ArnautuIonut scrie:
Bara nu este pentru masina mea , am pus-o de forma tocmai de aceea nu am pomenit nimic de ea , ledurile am preferat sa fie albastre pentru ca am avut un soc atunci cand am realizat ce nasol se vad ledurile galbene .

din pacate nu obtii de la nici o alta culoare efectul care il obtii cu albastru la leduri aceeasi problema o am si eu care vroiam sa fac totul portocaliu dar o sa combin cu albastru.
mie imi place cum ti-a iesit cu albastru
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

03 Iun 2008, 08:51

a iesit super misto!!!
imi place cum dau ledurile albastre!
multa bafta in continuare si sa ne tii la curent cu operatiile!!!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

03 Iun 2008, 16:29

Ai lucrat ceva la ea!
Ce a iesit pana acum mi se pare super tare!
Multa bafta in continuare!
Iar cu casa stiu cum e, ma aflu si eu in constructii...Dupa ce am terminat kitul exterior la masina iau si eu o pauza cu modificarile...E importanta masina, dar parca mai importanta este sa-mi termin casa! :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
ArnautuIonut
Subiect Autor
Mesaje: 100
Membru din: 31 Mar 2008, 12:54
Localitate: Mangalia
Contact:

03 Iun 2008, 17:45

Da , am avut de ales intre albastru , rosu , galben , alb si verde , normal ca am ales albastru , la modul cum le-am prins le pot da jos intr-o clipa fara sa las urme , in plus sunt in cautari de clustere multicolore , la fel cum am si sub masina , poate intr-o buna zi voi face un filmulet cu ceea ce am pe masina .
Blow off-ul l-am dat jos pentru ca debitmetrul imi citea incorect cantitatea de aer iar masina se oprea la relani de cateva ori pe zi , ceea ce este frustrant , asa ca il scot la vanzare .
Cumpar bloc de lumini , poate cunoasteti vreun prieten care are asa ceva disponibil .De fiecare data cand intru in masina dau cu ochii de gaura unde ar trebui sa fie blocul de lumini si ma gandesc ca ar fi bine sa am si eu ca toata lumea de unde sa aprind si sa sting farurile .
by PERY
 
a_ionut
Mesaje: 510
Membru din: 09 Mar 2008, 20:38
Localitate: Constanta
Contact:

11 Iun 2008, 01:47

Super modificarile, mai ales cand masina e vazuta live.
Spor la treaba si la bani in continuare.
Seat Leon 1p
 
Avatar utilizator
ArnautuIonut
Subiect Autor
Mesaje: 100
Membru din: 31 Mar 2008, 12:54
Localitate: Mangalia
Contact:

16 Iun 2008, 01:08

Salut , nu am mai postat demult pe forum deoarece sunt ocupat cu constructia casei , totusi mi-am propus ca duminica sa ma ocup doar de mine si de masina mea .Azi a fost randul masinii : am pus la punct sistemul de inregistrare audio-video in mers datorita webcamului montat in oglinda retrovizoare , am integrat senzorul GPS Holux241 in plafoniera lucru care a durat 8 ore (demontat plafoniera , demontat senzor ,modificat senzor+mufe ,efectuat masuratori pentru a trafora plafoniera pentru a face vizibil afisajul senzorului ,pozare cabluri prin plafon-stalp dreapta -torpedou .De asemeni am investit 50 ron intr-un led EXTREM de puternic care l-am montat in locul lampii centrale din plafoniera .Efectul dat de ledul respectiv este superb , lumina este alb-xenon .Pe viitor le-am pus gand rau becurilor din interior pe care le voi schimba cu led-uri .
Am inceput sa torn in fibra de sticla , primul meu proiect fiind modificarea fetelor de usi si integrarea de LCD-uri in usi ,eventual modificarea consolei centrale .
La urmatorul post o sa pun poze cu ceea ce am facut .
by PERY
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

16 Iun 2008, 06:13

asteptam ... suna foarte promitator... :D
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

16 Iun 2008, 20:17

Cred ca esti profi si nu vrei sa recunosti! :wink: :lol:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

16 Iun 2008, 21:02

tu vrei ca masina sa coste mai mult decat viitoarea ta casa? :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
ArnautuIonut
Subiect Autor
Mesaje: 100
Membru din: 31 Mar 2008, 12:54
Localitate: Mangalia
Contact:

13 Iul 2008, 10:00

Salutare

Se supara cineva daca pun poze cu ceea ce am facut la masina in ultima vreme ???

Urmeaza in scurt timp sa fac in felul asta toata masina , numai ca nu am nici o idee ce o sa fie pe ea .

Astept idei ,pareri , sugestii si reclamatii :)




Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
by PERY
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori