Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
alindonose
Mesaje: 42
Membru din: 24 Mar 2008, 10:53
Localitate: arad

23 Apr 2008, 08:42

frumos leul , sa-l stapanesti sanatos si fara incidente !
Style,Emotion,Adventure,Temper.....SEAT !!!
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

23 Apr 2008, 08:52

alindonose scrie:
frumos leul , sa-l stapanesti sanatos si fara incidente !


Multumesc frumos tuturor pentru gandurile bune! :D :D :D
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

24 Apr 2008, 10:03

salutare!

cateva impresii dupa primul drum mai lung facut cu masinuta: am dus-o pe nevasta-mea la scoala, undeva la circa 40 km de Ploiesti, ploaie la greu, dumuri VARZA!!!! (am injurat si transpirat cat pentru 10 drumuri...nu e posibil asemenea bataie de joc). Insa Leutul a fost la inaltime, in primul rand am remarcat si mi-a placut la nebunie tinuta de drum. Se aseaza nene de-ti vine sa nu te mai dai jos din masina. Gropile le "simte" foarte bine, e drept ca si eu am condus astfel incat sa nu dau in cratere aiurea. Pe putinele portiuni bune am mers pana la 90 kmh si iarasi a fost o incantare...pana am dat iar de zona de razboi... :?
Drumul de azi l-am facut pentru ca trebuia, insa am "amenintat" sotia ca trebuie sa ne luam un tanc pentru a ajunge in siguranta pe drumurile astea. Era sa uit...avand in vedere ca tot timpul a plouat, stergatoarele si-au facut pe deplin datoria si sunt de-o silentiozitate...mama mia!!! Inainte, la Logan stergatoarele "tipau" si zgariau parbrizul la greu...acum e cu totul altceva...
In minivacanta care urmeaza am de gand sa merg cat mai mult, probabil spre munte. Abia astept!!!
Bafta tuturor si Paste Fericit!
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

24 Apr 2008, 16:15

Sa te bucuri in continuare de masina ta!
Paste fericit si tie! :D
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
LeBAD
Mesaje: 4
Membru din: 25 Apr 2008, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

25 Apr 2008, 21:43

salutare la toata lumea...

PapaGiorgio, am o intrebare referitoare la demarajul masinii.......85CP, am impresia k e cam putin....cum ti se pare, trage ceva

Sunt foarte curios.....al meu ajunge la inceputul lui iunie :love4: ma cam trezesc cu gandul la el:P
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

25 Apr 2008, 21:54

LeBAD scrie:
salutare la toata lumea...

PapaGiorgio, am o intrebare referitoare la demarajul masinii.......85CP, am impresia k e cam putin....cum ti se pare, trage ceva

Sunt foarte curios.....al meu ajunge la inceputul lui iunie :love4: ma cam trezesc cu gandul la el:P


Salutare,

Depinde de stil LeBAD, eu nu sunt un fan al vitezei, asa ca pentru mine cei 85 de caluti sunt arhisuficienti. E drept ca daca bugetul mi-ar fi permis as fi optat pentru motorul de 102 CP. Insa si asa sunt foarte multumit de masina si de ce imi ofera, abia astept minivacanta de Paste ca sa merg cat pot de mult.
Cat despre asteptarea ta, iti doresc sa fie cat mai scurta dar mai ales usoara. Dupa care sa te bucuri din plin de masina, merita tot efortul zic eu.
Bafta si Paste Fericit!
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

03 Mai 2008, 20:22

Salutare tuturor,

Cateva poze de ultima ora cu Leutul meu, daca nu e cu suparare...

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Am profitat la maxim de saptamana libera de dupa Paste si am mers cat am putut de mult cu masinuta. La aproape 2 saptamani de cand am luat-o pot spune cu mana pe inima ca suntem tare incantati de alegerea facuta, atat eu cat si sotia... :king: :queen: ;) In cei 800 km facuti pana acum am constatat o excelenta manevrabilitate, o pozitie de drum cu totul altfel decat eram eu obisnuit, motorul este pe placul meu desi recunosc ca nu m-ar fi deranjat cel de 102 CP insa bugetul n-a mai permis, oricum nu imi pare rau pentru ca si cei 85 CP pe care ii am isi fac treaba. Ieri am fost pana in Brasov si am avut parte de toate: vreme si buna si rea, drum liber si nu prea, drumuri bune (excelente in Brasov) si nu prea (Azuga, Busteni...)...pana acum maximul de viteza a fost undeva dupa Comarnic inspre Ploiesti, unde desi ploua destul de tare am putut merge cu aproape 120 kmh, rezonabil pentru gustul meu si tinand cont ca motorul inca nu si-a dat drumul cum se spune. In scurt timp sper sa depasesc cei 1500 km de rodaj (saptamana viitoare am programat un Sf.Gheorghe de Covasna, mergem la fini) si astept sa ma bucur in continuare de masina...senzatia pe care o am in fiecare dimineata cand ma urc in ea si plec la munca este sa las naibii munca ( :salute: :wink: ) si sa plec la plimbare...imi trece repede insa. Oricum, ideea e ca suntem foarte multumiti si sunt convins ca pe zi ce trece ne vom simti si mai bine alaturi de Leut...

Toate cele bune,
:salute:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

 
Avatar utilizator
22gaby
Mesaje: 81
Membru din: 19 Apr 2008, 20:53
Localitate: craiova

04 Mai 2008, 18:20

Sa o stapinesti sanatos si fara evenimente.

PS:ce diferenta erea intre climatic cum ai luat tu si climartronic?le bani ma refer?
..::seat toledo 2004 1.6 16v 105cp bcb climatronic::..
Oo=s=oO
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

04 Mai 2008, 18:27

22gaby scrie:
Sa o stapinesti sanatos si fara evenimente.

PS:ce diferenta erea intre climatic cum ai luat tu si climartronic?le bani ma refer?


Multumesc. Conform configuratorului de pe site-ul Seat, climatronicul e 350 EUR. Mie imi e ok cu climaticul, isi face bine treaba.
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
22gaby
Mesaje: 81
Membru din: 19 Apr 2008, 20:53
Localitate: craiova

04 Mai 2008, 18:36

La citi bani ai dat pe masina cred ca merita inca 350euro pt clim
atronic.Oricum este bine ca ai aer in masina si nu mori de cald :sunny:
Ai de gind sa-i faci vr-o modificare?
..::seat toledo 2004 1.6 16v 105cp bcb climatronic::..
Oo=s=oO
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

05 Mai 2008, 07:46

22gaby scrie:
La citi bani ai dat pe masina cred ca merita inca 350euro pt clim
atronic.Oricum este bine ca ai aer in masina si nu mori de cald :sunny:
Ai de gind sa-i faci vr-o modificare?


Avand in vedere ca bugetul a fost cel care a fost, cei 350 eur erau...de negasit... :oops: . Avand in vedere ce am avut (Logan aproape chel) si ce am acum, eu zic ca pentru moment progresul este evident, categoric la urmatoarea masina voi avea ce nu mi-am permis acum. Insa sincer sunt multumit cu ce am, ca modificari m-ar tenta niste jante cu cauciucurile de rigoare (am descoperit ca am un vecin care e dealer si se pricepe bine, am vazut pe Ibiza lui asta) pentru moment. Altfel, imi place asa cum e masina. :)
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Florin&David
JAF
Mesaje: 2454
Membru din: 26 Mai 2008, 07:03
Localitate: Constanta
Contact:

29 Mai 2008, 10:51

Sa o stapanesti sanatos si sa va bucurati de cati mai multi km cu ea.
Arata super si pe galben.
La mine sotia si ciutanul au hotarat pentru alb. Am pierdut cu 2 la 1 batalia pentru culoare.
De modificat sunt o gramada de facut la ea dar si mie imi place asa cum este in momentul de fata. Un mic upgrade la evacuare ca sa dea mai sport ca era decupajul cam mare si nu se vedea bine dar in rest ............ este OK, din punctul meu de vedere.
Jante pe 16' am sa-mi iau dupa voiajul viitor.
Acum .............. km cati mai multi.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, CT 74 REA
CUPRA R - 2.0/300+ CP, CT 50 DAB
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

29 Mai 2008, 12:29

Florin&David scrie:
Sa o stapanesti sanatos si sa va bucurati de cati mai multi km cu ea.
Arata super si pe galben.
La mine sotia si ciutanul au hotarat pentru alb. Am pierdut cu 2 la 1 batalia pentru culoare.
De modificat sunt o gramada de facut la ea dar si mie imi place asa cum este in momentul de fata. Un mic upgrade la evacuare ca sa dea mai sport ca era decupajul cam mare si nu se vedea bine dar in rest ............ este OK, din punctul meu de vedere.
Jante pe 16' am sa-mi iau dupa voiajul viitor.
Acum .............. km cati mai multi.


Multumesc frumos, asemenea! :cheers:
Si eu sunt multumit momentan de cum arata, insa ceva planuri as avea si eu: am un vecin care lucreaza la nush ce firma, cica imi poate face o oferta pentru jante (habar n-am de care, dar o sa ma documentez pe forum sa vad care e situatia). In afara de jante, sincer nu as mai face nimic, imi place asa cum e.
Bafta maxima! :wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Florin&David
JAF
Mesaje: 2454
Membru din: 26 Mai 2008, 07:03
Localitate: Constanta
Contact:

29 Mai 2008, 12:31

Daca oferta la jante este super .......... sa o dai si mai departe.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, CT 74 REA
CUPRA R - 2.0/300+ CP, CT 50 DAB
 
Florin&David
JAF
Mesaje: 2454
Membru din: 26 Mai 2008, 07:03
Localitate: Constanta
Contact:

29 Mai 2008, 12:33

Ca sa iti faci o parere de oferta lui, intra aici, www.sigemo.ro, si vezi cum stau lucrurile cu el si dupa.
Descarca oferta de pret ca ai tot ce trebuie acolo.
Toate cele bune.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, CT 74 REA
CUPRA R - 2.0/300+ CP, CT 50 DAB

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori