Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
ro_driver
Mesaje: 63
Membru din: 17 Feb 2015, 16:09
Localitate: Cluj

Re: Folie auto / colantari elemente

19 Mar 2015, 20:57

Pare destul de neprofesionista lucrarea care ii s-a facut colegului saibot. Mi-am aplicat si eu pe stalpi dintre usi folie si a iesit foarte foarte bine din puct de vedere a bulelor . Cu taiatul drept nu m-am prea descurcat dar eu nici nu sunt de meserie asa ca eu zic ca se accepta. Oricum am vazut si lucrari foarte bune facute de ei . Si trecand peste asta apreciez foarte mult o firma care isi suna clienti sa isi repare greseala platind chiar si drumul clientului . Pentru asta respect

Baieti eu va doresc spor la treaba , nu luati in nume de rau ce am scris la inceput dar ar fi bine sa lucrati cu mai multa atentie. Un client multumit inseamna profit (in timp) , nu doar banii primiti (pe moment) :cheers
Reconditionare Seat Ibiza 6k2 - updates click

2nd. Ford Focus 2 , 2008 , 1.6 TDCI , 109 CP , FULL
 
Avatar utilizator
Andrei
Admin / PR
Subiect Autor
Mesaje: 5253
Membru din: 05 Oct 2008, 09:27
Localitate: Bucuresti

Re: Folie auto / colantari elemente

20 Mar 2015, 09:59

ro_driver scrie:
Pare destul de neprofesionista lucrarea care ii s-a facut colegului saibot. Mi-am aplicat si eu pe stalpi dintre usi folie si a iesit foarte foarte bine din puct de vedere a bulelor . Cu taiatul drept nu m-am prea descurcat dar eu nici nu sunt de meserie asa ca eu zic ca se accepta. Oricum am vazut si lucrari foarte bune facute de ei . Si trecand peste asta apreciez foarte mult o firma care isi suna clienti sa isi repare greseala platind chiar si drumul clientului . Pentru asta respect

Baieti eu va doresc spor la treaba , nu luati in nume de rau ce am scris la inceput dar ar fi bine sa lucrati cu mai multa atentie. Un client multumit inseamna profit (in timp) , nu doar banii primiti (pe moment) :cheers


ro_driver, a fost o greseala pe care si-au asumat-o, drept urmare au sunat clientul sa revina ba mai mult au insistat sa ii plateasca si drumul. Nu cred ca sunt multe firme de profil care fac asta si spun lucrul asta pentru ca am colaborat cu mai multe firme foarte neserioase insa cei de la "folieautoo" sunt chiar profi iar asta a fost doar un eveniment nefericit fapt pentru care Adrian m-a sunat in secunda 2 dupa ce-a vorbit cu "saibot" sa isi ceara scuze insa el pleca, cand a ajuns la atelier iar cine s-a ocupat de masina lui era nou printre "ei". Numai bine!
ex SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition
ex SEAT Ibiza 6L
 
Avatar utilizator
Andrei
Admin / PR
Subiect Autor
Mesaje: 5253
Membru din: 05 Oct 2008, 09:27
Localitate: Bucuresti

Re: Folie auto / colantari elemente

20 Mar 2015, 10:04

Mai pun eu cateva poze de la baieti:

ImagineImagineImagineImagineImagineImagine
ex SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition
ex SEAT Ibiza 6L
 
Breazu
breazu
Mesaje: 472
Membru din: 08 Sep 2008, 14:09
Localitate: bucuresti

Re: Folie auto / colantari elemente

22 Apr 2015, 08:43

Daca se fac stickere cu bebe la bord treceti-ma pe lista, iar de folie tre sa discut cu ei ca as vrea sa o inlocuiesc pe a mea.
Ibiza exclusiv 1.2 alba.
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8626
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Folie auto / colantari elemente

22 Apr 2015, 09:13

suna si discuta cu ei pt folie si apoi fa-ti programare cu linkul de aici daca va intelegeti.
 
Avatar utilizator
Andrei
Admin / PR
Subiect Autor
Mesaje: 5253
Membru din: 05 Oct 2008, 09:27
Localitate: Bucuresti

Re: Folie auto / colantari elemente

22 Apr 2015, 09:20

Da, cel mai bine suna-i pe baieti, cu siguranta te vor ajuta
ex SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition
ex SEAT Ibiza 6L
 
Breazu
breazu
Mesaje: 472
Membru din: 08 Sep 2008, 14:09
Localitate: bucuresti

Re: Folie auto / colantari elemente

22 Apr 2015, 09:38

Stiu ca ma vor ajuta dar acum sunt la capitoul bucse pivoti bielete amortizoare, peste fo luna incolo le vin randul geamurilor.Oricum mersi baieti
Ibiza exclusiv 1.2 alba.

 
dino26
Mesaje: 3
Membru din: 01 Mai 2015, 11:57
Localitate: Bucuresti

Re: Folie auto / colantari elemente

01 Mai 2015, 11:59

O sa merg si eu acum la baieti, sa vedem ce iese :)
 
 
dino26
Mesaje: 3
Membru din: 01 Mai 2015, 11:57
Localitate: Bucuresti

Re: Folie auto / colantari elemente

01 Mai 2015, 19:04

Salut,

Am rezolvat. Am ajuns pe la 1 si ceva (azi) si s-a terminat pe la 4.30, au lucrat in paralel la mai multe. Montajul s-a facut cu demontarea fetelor de usa, chestie care necesita rabdare, baietii au lucrat cu grija, nu am vazut sa se fi rupt ceva sau sa nu mai fie la locul lui ca inainte. Comenzile electrice functioneaza, deci cred ca e totul in regula.

Masina e un Megane 3 gri deschis.

LLumar AT transparenta 7% pe spate si 50% pe fata, 400 lei, momentan e o zona ciudata la unul din tibmre dar probabil ca duce in cateva zile.

Daca ar fi sa aleg acum, as pune pe spate o transparenta mai mare (15%), dar merge si asa, momentan ma declar multumit.

O sa fac poze zilele astea si le postez aici.

Apelez cu o intrebare la voi - merita sa aplic colant pe plafon? Oracal 651 negru mat sau lucios. Rezista in timp, daca masina sta la soare mai multe ore pe zi? Mi-e sa nu ma leg la cap fara sa ma doara...
 
Avatar utilizator
Paul_ZPG
Mesaje: 41
Membru din: 23 Feb 2014, 20:31
Localitate: Moara vlasiei, Ilfov

Re: Folie auto / colantari elemente

01 Mai 2015, 21:30

Imagine[/url][/quote]

Imi place folia asta. Aveti idee ce tip de folie si cu ce transparenta este?
Leon 1M 1.6 16v BCB, Bifuel EVO - IF 11 ZPG
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=134&t=17789
 
Avatar utilizator
AlexRuLeS
Mesaje: 325
Membru din: 05 Oct 2014, 20:15
Localitate: Ploiesti [PH]

Re: Folie auto / colantari elemente

02 Mai 2015, 12:43

ce bara spate are acest 1m? Vad ca are speaker sau cum ii zicea :oops: :oops:
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Folie auto / colantari elemente

02 Mai 2015, 17:17

Este o bara normala de FR, careia i s-a aplicat un autocolant care imita asa-zisul "difuzor", nu " speaker".
Este fosta bara a colegului bobby_iacob2005. Aici ai primele poze: viewtopic.php?f=134&t=11660&st=0&sk=t&sd=a&start=360
Masina verde este a colegului vw_g60.
 
dino26
Mesaje: 3
Membru din: 01 Mai 2015, 11:57
Localitate: Bucuresti

Re: Folie auto / colantari elemente

15 Mai 2015, 21:22

La numai 2 saptamani de la montaj folia este plina de bule si s-a dezlipit pe margini.

Nu pot sa cred!!!!!
Hehe, stop... glumeam, am revenit cu pozele promise. Cred ca mergea o idee mai deschisa pe spate, mai ales ca noaptea nu prea mai vad nimic in spate daca nu e lumina, dar o sa ma obisnuiesc. Asta e, alta nu mai pun :))
Ii recomand pe baieti pentru montaj.


Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
 
Avatar utilizator
Andrei
Admin / PR
Subiect Autor
Mesaje: 5253
Membru din: 05 Oct 2008, 09:27
Localitate: Bucuresti

Re: Folie auto / colantari elemente

16 Mai 2015, 12:43

Foarte tare! Eram gata sa pun mana pe telefon :yh
ex SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition
ex SEAT Ibiza 6L

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator