Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
alex899
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 09 Ian 2016, 15:56

VAND Seat Ibiza 6L

20 Iun 2017, 12:21

Va salut! Desi nu am postat pe forum pana acum, de cand am achizitionat batranica ce urmeaza a se vinde am urmarit majoritatea ariilor dedicate acestui model informandu-ma cu privire la fiecare functie sau problema, si tin sa multumesc colectivului pentru atentia cu care este scris fiecare post.
Tin sa mentionez inca de la inceput ca masina se vinde deoarece am achizitionat o alta masina, un break, avand nevoie de spatiu in activitatile de zi cu zi de acum inainte.
In urmatoarele randuri voi descrie cat pot de complet atat caracteristicile si dotarile masinii cat si istoricul sau.
Seat Ibiza Coupe (Seat Ibiza Sport) fabricat in 2003, provenienta Germania, prima inmatriculare in Romania in august 2015, achizitionata de mine in ianuarie 2016.
Motor 1.4 16v - 75 cp, cod motor BBY
Rulaj:167 300 km
Dotari:
-ABS;
-ESP;
-Airbag sofer, pasager, in scaunele fata;
-Climatronic;
-Interior sport cu scaune reglabile si pe inaltime;
-Volan piele in 3 spite;
-Manson frana de mana si nuca schimbator de viteze imbracate in piele;
-Incalzire in scaune fata;
-Geamuri electrice;
-Oglinzi reglabile electric si incalzite;
La ~163000 km(aprilie 2016) a fost schimbata pompa de servodirectie(OE VW-Koyo).
La 166000 km(februarie 2017) au fost schimbate urmatoarele:
-Bujii(NKG Iridium);
-Cilindrii receptori frana spate(TRW);
-Lichid frana;
-Conducta servodirectie(OE VW);
-Ulei servodirectie(pierdut la schimbarea conductei, Febi);
-Capete de bara(Delphi);
-Bielete antiruliu(Lemforder);
-Bucsi bara stabilizatoare(Lemforder);
-Burduf planetara stanga(partea spre roata, Spidan);
-Pompa combustibil(cea din rezervor)
-Senzor de turatie(OE VW);
-Senzor de temperatura G12(OE VW);
-Curatat clapeta de acceleratie;
-Ulei(Castrol Magnatec 10W40);
-Filtre: ulei, aer, polen(MAN);
Din punct de vedere mecanic masina este extrem de bine intretinuta si nu prezinta absolut nici o problema.
Din punct de vedere estetic masina prezinta mici urme "obtinute" in parcare. Masina prezinta (singurele) puncte de rugina la imbinarea aripilor fata cu pragurile, fiind extins putin pe aripa doar pe partea dreapta.
Masina este echipata cu jante aliaj pe 15" originale si anvelope de vara(mai merg folosite si sezonul viitor). Ofer si un set de jante tabla pe 14" cu anvelope de iarna marca Tigar(licenta Michelin) aproape noi(rulate un sezon) + capace de plastic.
Detin actele din Germania, cu verificari ce atesta numarul kilometrilor.
Masina are doua chei, o cheie tip briceag cu telecomanda(facuta de mine) si cheia cu care a venit masina, clasica, cu telecomanda. Cheia de rezerva originala a fost pierduta in Germania.
Pret: 2200€, negociabil
Pentru orice alte detalii va stau la dispozitie la 0734495713
ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine
Ultima oară modificat 20 Iun 2017, 12:30 de către alex899, modificat 1 dată în total.
 
Avatar utilizator
Andrei
Admin / PR
Mesaje: 5253
Membru din: 05 Oct 2008, 09:27
Localitate: Bucuresti

Re: VAND Seat Ibiza 6L

20 Iun 2017, 12:27

Date de contact?
ex SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition
ex SEAT Ibiza 6L
 
alex899
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 09 Ian 2016, 15:56

Re: VAND Seat Ibiza 6L

20 Iun 2017, 12:31

Am editat acum, multumesc!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori