Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
ioanidis84
Subiect Autor
Mesaje: 125
Membru din: 12 Feb 2014, 21:09

Re: Diverse piese pentru 1M

13 Mai 2017, 23:20

salut baieti....
in ultimul timp am tot mai putin timp de calculator, ma scuzi a nu ti am raspuns dar chear nu am avut timp...
asa este am zis ca se potriveste fara probleme , poate exagerez dar cred ca am lipit 15 perechi si la nici una nu a fost nevoie sa bricolez ceva sau sa tai ceva....
am pus doua picaturi de picatura le am lipit si cu asta basta...
cand mai fac rost de o pereche fac un video sa vedeti cat de simplu este ...uitati va la pozele cu masina mea sa vedeti daca se vede ceva bricolaje sa taiaturi .
 
ioanidis84
Subiect Autor
Mesaje: 125
Membru din: 12 Feb 2014, 21:09

Re: Diverse piese pentru 1M

13 Mai 2017, 23:37

efectiv chear nu este nimic de detaliat,dar o sa incer....Prima data fara lipici le fixezi ca sa iti faci o idee cum trebui sa vina si sa iti iei ceva repere pt a le putea centra , apoi pui lipici le bagi in carcasa ,le lipesti si cu asta basta.
nr meu de tel era in anunt nu era nici o problema daca ma sunati pt lamuriri , va ajutam cu cea mai mare placere,
Daca considerati ca ati fost inselati spuneyi si va inapoiez banii!
 
Avatar utilizator
Mylux
Mesaje: 5061
Membru din: 31 Dec 2010, 15:14
Localitate: Cavnic / Baia Mare/ Maramu'
Contact:

Re: Diverse piese pentru 1M

14 Mai 2017, 10:30

Nu intelegi ca nu se potrivesc oricat as incerca sa le potrivesc...,nu stiu ce metoda ai folosit tu pentru a le lipi dar iti spun sincer ca acestea nu se pot lipi asa cum spui tu cu doua picaturi de lipici pentru ca inelele mari sunt prea mari pentru locul in care ar trebui sa se potriveasca si nu intra la locul lor decat daca bricolezi locul unde trebuie montate iar inelele mici,sunt foarte mici in comparatie cu locul unde ar trebui sa vina montate,se vede clar si cu ochiul liber ca nu sunt facute sa se potriveasca pentru ceasurile de pe leon 1M.
Bogdan a fost foarte explicit in legatura cu montajul acestora,si problemele pe care le-a intampinat in timpul montajului,eu nu mi-am mai batut capul cu ele sa le montez cand am vazut ca nu se potrivesc.
Doresc sa ti le trimit inapoi si sa-mi returnezi banii pe ele...,sa-mi trimiti te rog adresa pentru livrare.
EX: LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.
 
ioanidis84
Subiect Autor
Mesaje: 125
Membru din: 12 Feb 2014, 21:09

Re: Diverse piese pentru 1M

14 Mai 2017, 14:22

Imagine
 
ioanidis84
Subiect Autor
Mesaje: 125
Membru din: 12 Feb 2014, 21:09

Re: Diverse piese pentru 1M

14 Mai 2017, 14:24

Imagine


Imagine
 
ioanidis84
Subiect Autor
Mesaje: 125
Membru din: 12 Feb 2014, 21:09

Re: Diverse piese pentru 1M

14 Mai 2017, 14:26

Imagine
 
Avatar utilizator
Mylux
Mesaje: 5061
Membru din: 31 Dec 2010, 15:14
Localitate: Cavnic / Baia Mare/ Maramu'
Contact:

Re: Diverse piese pentru 1M

14 Mai 2017, 14:35

Nu ma ajuta cu nimic...
Astept un PM cu datele pentru livrare.
EX: LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.

 
ioanidis84
Subiect Autor
Mesaje: 125
Membru din: 12 Feb 2014, 21:09

Re: Diverse piese pentru 1M

14 Mai 2017, 14:43

Scuze pt felul in care am incarcat pozele...
E chear asa de greu ...? Dar cand ai doua maini stangi...Cand inelele ajung la mine iti pun banii in cont , adresa este cea de la care au fost livrate daca nu o ai ti o trimit eu transportul nu il suport eu!
Inca o data vina nu imi apartine ,de la inceput a ti stiut ca sunt de passat nici nu stiam sa existe de seat,v am zis ca se potriveste ,eu si alte cunostinte am pus ,daca nu ai putut u sa le pui asta nu inseamna ca nu merge..
 
Avatar utilizator
Mylux
Mesaje: 5061
Membru din: 31 Dec 2010, 15:14
Localitate: Cavnic / Baia Mare/ Maramu'
Contact:

Re: Diverse piese pentru 1M

14 Mai 2017, 15:01

Da,e"chiar" asa de greu...,si nu este vorba aici despre doua maini stangi sa fiu bine inteles...te-am intrebat daca se potrivesc pe ceasurile de leon si ai zi ca da?...,nicidecum nu ai specificat faptul ca sunt de passat,ca daca stiam acest lucru cu siguranta nu ti le cumparam de la bun inceput si asa ca sa te informez exista si pentru seat inele.
Celalalt coleg care a mai cumparat un set de inele de la tine poate sa-ti confirme acelasi lucru ca si mine,adica faptul ca nu se pot monta fara a fi nevoie sa bricolezi,asa ca nu mai sustine faptul ca se pot monta foarte usor cu doua picaturi de lipici.
Trimte-mi adresa de livrare pentru ca eu nu o mai am...
EX: LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.
 
ioanidis84
Subiect Autor
Mesaje: 125
Membru din: 12 Feb 2014, 21:09

Re: Diverse piese pentru 1M

14 Mai 2017, 18:33

Imagine
 
ioanidis84
Subiect Autor
Mesaje: 125
Membru din: 12 Feb 2014, 21:09

Re: Diverse piese pentru 1M

14 Mai 2017, 18:41

Si din aceste poze ti se pare ca nu se potrivesc sau ca trebui ceva studii speciale ca sa le pui ori ceva modificar aduse carcasei,in fine ...
Chear nu inteleg ce vii se pare dificil asa...
Si uita te mai sus in topic sa vezi ca eu nu am sustinut ca sunt de seat nici o clipa sun puse la vanzare alaturi de foli de passat si ceasuri de passat .

Daca le doreste cineva si se anunta acum le primeste gratis (te rog sa le trimiti lui),daca nu punele pe sediul fan courier slatina jud olt ,iar cand ajung la mine iti pun banii in cont, sa imi lasi un cont bancar
 
Avatar utilizator
Mylux
Mesaje: 5061
Membru din: 31 Dec 2010, 15:14
Localitate: Cavnic / Baia Mare/ Maramu'
Contact:

Re: Diverse piese pentru 1M

14 Mai 2017, 19:10

Pe ce nume sa le trimit,numarul de telefon din primul post este valabil?
Din partea mea poti sa le donezi,nu ma intereseaza,atata timp cat eu nu am ce face cu ele...
Iti trimit contul bancar prin PM in care sa depui banii dupa ce ajunge pachetul la tine.
EX: LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.
 
Avatar utilizator
Mylux
Mesaje: 5061
Membru din: 31 Dec 2010, 15:14
Localitate: Cavnic / Baia Mare/ Maramu'
Contact:

Re: Diverse piese pentru 1M

15 Mai 2017, 18:33

Inca astept sa-mi trimiti numele tau pentru livrare si un numar de telefon valabil.
EX: LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.
 
ioanidis84
Subiect Autor
Mesaje: 125
Membru din: 12 Feb 2014, 21:09

Re: Diverse piese pentru 1M

16 Mai 2017, 21:58

ai PM
deci inca o data pt colegi care le vor ( gratis, eu nu mai am ce face cu ele, dar sa le ia acum caci nu am timp de curier) inelele se potrivesc fara probleme nu este nevoie de nici un bricolaj ...
 
Bogdan.A
Mesaje: 200
Membru din: 12 Ian 2015, 23:53
Localitate: Brasov, Ro
Contact:

Re: Diverse piese pentru 1M

19 Mai 2017, 14:48

Ioanidis84. Scuze ca intervin daca zici ca nu trebuie bricolaj, masoara putin diametrul interior al inelului si diametrul de pe plasticul de la ceas. O sa vezi ca e diferenta intre ele. Din ce vad in poze tu le-ai pus in vant pe plastic si nu lipit plasticul argintiu pe toata suprafata de plasticul plat de pe ceasuri. Si cu asta se incheie orice contradictie. De asemenea tu pe masina ta la inelele mici nu ai acoperit cumva si din semnul de pompa de benzina si cel de apa.

La mine e acoperit 1mm din el din cauza ca inelul gri este mai mic.
Daca nu e asa inseamna ca eu si Milux suntem mincinosi carora le place sa cheltuie banii pe posta si sa incurce oameni. Nu?

Sau mai exista posibilitatea sa fie model diferit de plastic. Eu am modelul de pe facelift 2003.
Eu nu am sa fac retur eu am bricolat din ele pentru ca pur si simplu inelele nu intrau in locul lor. Si anume peste buza cea neagra. Dupa ce am facut asta sunt 95% multumit de cum arata cei 5% mi asum ptr ca din vina mea am facut o zgarietura dar sunt ok cu ele.

O zi buna sa ai!
________

Seat Toledo 1.6 16v 105 cp, True Love :D

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori