Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Subiect Autor
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Piele in masini

16 Apr 2014, 18:01

Intamplator am dat peste acest articol, destul de documentat zic eu, care va poate raspunde la multe intrebari pe care sunt sigur ca unii si le-au pus in timp: http://www.4tuning.ro/tehnica-auto/cata ... ign=direct Sper a nu se socoti reclama la alt site :hi
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
Avatar utilizator
Mylux
Mesaje: 5061
Membru din: 31 Dec 2010, 15:14
Localitate: Cavnic / Baia Mare/ Maramu'
Contact:

Re: Piele in masini

16 Apr 2014, 20:00

Foarte bun articolul si cu o gramada de raspunsuri la mai multe intrebari. :thumbleft:
EX: LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.
 
Avatar utilizator
tekolinooo
Mesaje: 947
Membru din: 15 Mai 2013, 18:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Piele in masini

18 Apr 2014, 23:03

Puncteaza foarte bine baietii del a 4tuning problema "pieii di pa masini" , insa nu cred ca deranjeaza pe nimeni fiabilitatea vinilinului comparativa cu cea a pielii naturale, mai ales la problema curatirii ei.
Si, pana la urma, spune ca noi romanii generalizam problema, dar toate produsele de curatare pentru "pielea" de pe masinile noastre (care sunt straine, e.x Leatherique ) supranumeste vinilinul , piele. Deci nu noi suntem de vina, chiar daca multi stiu clar din ce este facuta pielea de pe masinile noastre.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori