Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

Scuze

24 Mai 2008, 07:22

Daca postez aiurea imi cer de pe acum scuze, insa ma cam mustra constiinta pentru o greseala facuta ieri in trafic in urma careia nu am patit nimic datorita reactiei excelente a celui pe care l-am bagat in sperieti. Dati-mi voie sa detaliez un pic: iesisem de la munca si evident orasul era super aglomerat, mi-am rezolvat cateva probleme si dau sa plec...initial zic hai sa fac ce trebuie, sa fac giratoriul din fata si sa ma intorc sa imi vad de treaba...apoi isi baga dracul coada si imi vine geniala idee de a intoarce direct pe linia de tramvai, linie continua, etc. Ma rog...ma asigur zic eu si nesansa e ca prind in unghiul mort un...SEAT Ibiza... :oops: omul a fost super pe faza si a evitat, a oprit si s-a dat jos sa-mi zica cateva, pe buna dreptate. Mi-am cerut eu scuze, insa cred ca l-am speriat mult prea tare, de aceea a reactionat asa. Pe buna dreptate de altfel...imi crapa si acum obrazul de rusine pentru neatentia asta, mai ales ca era un...coleg Seat-ist... :oops: :oops: :oops: .
Imi pare rau ca nu am retinut numarul de inmatriculare, insa masina era o Ibiza bleumarin...cel putin asa am vazut eu.
Pe aceasta cale, daca cumva este membru ClubSeat ar fi si mai bine, IMI CER MII DE SCUZE si il asigur ca nu a fost cu intentie ci doar din neatentie, chiar n-am vrut sa-i provoc un atac de cord. :crybaby: :crybaby: :crybaby:

Toate cele bune tuturor! :?
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
razmih
Mesaje: 691
Membru din: 18 Ian 2008, 09:39
Localitate: Bucuresti/Peris

24 Mai 2008, 08:53

Daca omul venea pe linia de tramvai nu prea ai de ce sa iti ceri scuze, sunteti amandoi de vina. Tu ca ai intors pe linie continua, el ca nu avea voie sa vina pe acolo (ca sa intre pe linia de tramvai a taiat linia continua).

Am patit si eu asa odata. Am intors aproape de statia de tramvai, fiind in plina coloana (cauzata de traficul bucurestean) stiam ca din spate nu trebuie sa ma asigur prea tare (ca doar era statie de tramvai cu refugiu), ci doar din fata. Cand am facut manevra era sa ma ia in plin unul care a venit prin statia de tramvai si tot el ma injura.
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

24 Mai 2008, 21:11

razmih scrie:
Daca omul venea pe linia de tramvai nu prea ai de ce sa iti ceri scuze, sunteti amandoi de vina. Tu ca ai intors pe linie continua, el ca nu avea voie sa vina pe acolo (ca sa intre pe linia de tramvai a taiat linia continua).

Am patit si eu asa odata. Am intors aproape de statia de tramvai, fiind in plina coloana (cauzata de traficul bucurestean) stiam ca din spate nu trebuie sa ma asigur prea tare (ca doar era statie de tramvai cu refugiu), ci doar din fata. Cand am facut manevra era sa ma ia in plin unul care a venit prin statia de tramvai si tot el ma injura.


Corect, insa generatorul de stres eu am fost. Cert e ca a mia oara ma conving ca cel mai bine e sa faci lucrurile cumpatat, mai bine mai intarzii 5-10 minute decat sa fac o boacana cat mine de mare. :oops:
In orice caz, o sa fiu atent in oras si daca mai dau de respectivul ins, o sa il abordez si prin viu grai...poate isi aduce aminte si o incasez atunci... :)
Toate bune!
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
Gabyucl
zuly
Mesaje: 443
Membru din: 03 Dec 2007, 17:53
Localitate: Bucuresti

25 Mai 2008, 11:58

ce pot sa zic...amandoi sunteti vinovati,insa eu de exemplu cand e sa depasesc o coloana pe linia de tramvai sunt de 10 ori mai atent sa nu imi iasa cineva in fata si nu merg cu viteza....pt ca logic nu am ce cauta acolo...
si mie mi a iesit unul asa,insa in nici un caz nu m am dat jos din masina sa il injur si sa ii arat ca eu sunt "sefu soselelor",asa cum fac tot mai multi soferi in ziua de azi...el si a cerut scuze...eu i am aratat ca nu e nimic...amandoi ne am speriat,frane,nebuneli,insa asta e...bine ca nu a iesit mai rau...nu tb sa ne injuram intre noi...
daca vrem sa injuram,sa i injuram pe primarii bucurestiului care in loc sa se ocupe de sosele...fura cat pot si pun borduri.... :idea:
Seat Leon 1.9 TDI-under construction ;)

Nu lucrez in weekend, si nici in zilele care se termina in "i".
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

29 Mai 2008, 08:48

:lol: :lol: :lol:
Azi dimineata in drum spre munca, intr-una din intersectiile pe care le traversez, imi intra pe rosu un...Leon alb ceva mai vechi cred...m-a pufnit rasul aducandu-mi aminte ca pana acum singurele patanii in trafic le-am avut cu 2 Seat-uri...nu m-am enervat pentru ca nu aveam de ce, probabil ca a fost o neatentie care e normala mai ales la prima ora. Se mai intampla... :oops:
:wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

29 Mai 2008, 09:37

inseamna ca prin ploiesti sunt destule seat-uri!!! :lol:
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
Gabyucl
zuly
Mesaje: 443
Membru din: 03 Dec 2007, 17:53
Localitate: Bucuresti

29 Mai 2008, 09:39

bamse scrie:
inseamna ca prin ploiesti sunt destule seat-uri!!! :lol:


:)))))))))))))))))))))))))))
Seat Leon 1.9 TDI-under construction ;)

Nu lucrez in weekend, si nici in zilele care se termina in "i".

 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

29 Mai 2008, 09:46

Sa speram ca nu iau la rand toate Seat-urile...nu ar fi chiar frumos din partea mea... :oops: :oops: :oops: ... mai ales ca avem destule in oras... :lol:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Andrei_VVB
Mesaje: 40
Membru din: 04 Feb 2008, 00:28
Localitate: Ploiesti

29 Mai 2008, 11:12

Sa te feresti de cele negre si cele gri sobolan! (leoane noi) Da?
Seat Leon 1p 2.0TDI Stylance Black
Suma respectelor!
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

29 Mai 2008, 11:30

Andrei_VVB scrie:
Sa te feresti de cele negre si cele gri sobolan! (leoane noi) Da?


:) :) :)
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori