Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
 
Krondet
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

28 Apr 2009, 12:23

cu vreo 2 saptamani inainte de pasti, parcasem masina la loc ferit (imi placea mie sa cred), pe langa palatul injustitiei. la plecare, bara spate avea o mica saritura de vopsea (cam pe sub busonul de benzina) si o vaga urma de zgarieturi.
dupa injuraturile aruncate in eter cui o fi trecut pe acolo, am dus masina la un service si mi-au dres aripa. (nu ma fost nici la politie, nici la asigurari - paguba era prea mica pentru tot circul)
DAR, cand am spalat masina am observat: pe capota un contur de linii frante (cei de la spalatorie mi-au zis ca, este posibil de la materialul protector care a fost pe capota...de parca ar fi acoperit doar jumate de acoperis, restul suportand acidul sau alcoolii folositi); parbrizul - parca haraie stergatoarele cand isi fac treaba. trebuie sa pun lichid din greu ca sa stearga silentios.
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Avatar utilizator
bebitz
Mesaje: 390
Membru din: 21 Sep 2008, 10:14
Localitate: Ploiesti

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

29 Apr 2009, 17:45

si pe mine ma enerveaza stergatoarele,mai ales faza ca intai se misca stergatoarele si apoi stropeste,am o zgarietura pe parbriz din cauza asta.De cand am descoperit-o,inainte sa plec la drum,sterg praful de pe parbriz cu o perie moale(cum e aia pt zapada).Nu-mi vine a crede cat praf se pune pe masina intr-o zi.Si ma enerveaza la culme camioanele care transporta nisip sau pietris si nu au acoperita remorca...la 80 la ora zboara nisipul ala intr-o veselie
White Ibiza ;1.2 70 cp
 
Avatar utilizator
mcbeowolf007
Mesaje: 507
Membru din: 01 Dec 2007, 11:25
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

07 Mai 2009, 16:49

Si eu am gasit ..o zgarietura pe capota in stanga facuta cu cheia, cam acum o luna. Marlani de romania...cu aceasta ocazie il "felicit" pe respectivul pt isprava..si sper sa-i aduca multa"fericire" aceasta intamplare.
Am avut noroc ca zgarietura nu a fost destul de adanca si a iesit la polish.
Imagine
Nissan Cherry 1.3DX || Opel astra hatch'93
Golf III 1.9TD
Seat Toledo 1.9 Tdi ||Audi A4 1.9 PD 2002
Seat Leon Top Sport 1.9 TDI IS-25-WEEEEE
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=5&t=2346
 
Avatar utilizator
razmih
Mesaje: 691
Membru din: 18 Ian 2008, 09:39
Localitate: Bucuresti/Peris

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

15 Mai 2009, 13:39

Usa dreapta fata, chiar pe nervura curbata specifica Seatului, zgarietura si putin infundat. Probabil vreun fraier, care are mana sensibila si nu poate sa isi tina usa masinii, mi-a tras una. Cel mai probabil in parcare la serviciu.

Trei ciobituri pe capota, de la pietrele de pe drumurile santieristice ale patriei. Plus o ciobitura pe parbriz, tot de la o pietricica.
 
Avatar utilizator
Testosul
Subiect Autor
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

15 Mai 2009, 13:43

razmih scrie:
Usa dreapta fata, chiar pe nervura curbata specifica Seatului, zgarietura si putin infundat. Probabil vreun fraier, care are mana sensibila si nu poate sa isi tina usa masinii, mi-a tras una. Cel mai probabil in parcare la serviciu.

Trei ciobituri pe capota, de la pietrele de pe drumurile santieristice ale patriei. Plus o ciobitura pe parbriz, tot de la o pietricica.


Welcome in the club!
 
Krondet
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

15 Mai 2009, 13:48

razmih scrie:

Trei ciobituri pe capota, de la pietrele de pe drumurile santieristice ale patriei. Plus o ciobitura pe parbriz, tot de la o pietricica.


pentru aceleasi motive intentiez sa pun folie pe parbriz.dupa intalnirea de la pbv2 :blackeye:
dar, nu inteleg de ce unii amici, imi spun ca nu ar fi recomandata aceasta folie (care, totusi este o protectie)...ca de-a lungul timpului se deterioreaza si afecteaza vederea...etc ?!?
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

15 Mai 2009, 18:03

pentru ca este ceva peste parbriz ...
este imposibil sa nu se deterioreze, sau sa pateasca ceva ... si atunci te va enerva ...
Pe parbriz, nu se lipeste nimica!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

 
Avatar utilizator
Lion SAM
Mesaje: 56
Membru din: 21 Mar 2009, 13:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

16 Mai 2009, 21:55

razmih scrie:
Usa dreapta fata, chiar pe nervura curbata specifica Seatului, zgarietura si putin infundat. Probabil vreun fraier, care are mana sensibila si nu poate sa isi tina usa masinii, mi-a tras una. Cel mai probabil in parcare la serviciu.

Trei ciobituri pe capota, de la pietrele de pe drumurile santieristice ale patriei. Plus o ciobitura pe parbriz, tot de la o pietricica.


Mda eu am probleme cu prietena mea :)) care nici dupa 2 ani in care zi de zi ii zic cand deschizi mami usa tine si tu de maner :)) ... ea ii da pur si simplu drumu ... oricum ma bucur ca am casco si daca se intampla ceva ma duc sa o repar :D ...

Si cu pietrele, asta ete :P ... chiar acum de curand cand am fost prin Braila unu cu un Audi mi-a catapultat o piatra direct in parbriz sa vezi ce ciobitura marfa ... :D ... auto emoción numai in Romania :D ...
Seat Ibiza 1.2 12v
 
Krondet
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

19 Mai 2009, 09:41

marian_iam scrie:
este imposibil sa nu se deterioreze, sau sa pateasca ceva ... si atunci te va enerva ...


deja , langa una ciupitura, la vreo 15 cm, a aparut a doua ciupitura
iar eu m-am enervat :evil:
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Avatar utilizator
Travis
Mesaje: 76
Membru din: 08 Noi 2008, 02:20
Localitate: Oradea
Contact:

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

20 Mai 2009, 17:09

Am vazut ciobiturile astea azi dimineata pe usa spate stanga, foarte aproape de usa fata.
Imagine
Par mari deoarece poza e facuta in mod macro, cu obiectivul apropiat la 1cm de ele, ciobiturile au cam 1mm si ceva diametru si se vad cam de la 1m jumate.
V-as fi recunoscator pentru niste pareri referitor la ele, cat de grav, daca se pot retusa(un prieten zicea ca este nush ce pasta). Nu credeam ca dupa nici 2 sapt de cand o am o sa vad asa ceva pe ea. Nush de la ce is ... pietricele de pe drum, habar n-am. Chiar daca nu-s foarte vizibile, ii destul pentru mine ca eu sa stiu ca-s acolo :(.
 
Avatar utilizator
mchereja
Mesaje: 154
Membru din: 03 Dec 2008, 21:27
Localitate: Bistrița

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

26 Mai 2009, 13:27

Incredibil ce oameni pot sa existe!!!!!!!!!!!!!!!!

Ieri am descoperit cu stupoare ca mi-au furat un "tauras" pe care-l aveam pus pe portbagaj!!! :oops:
Nasol e ca a ramas o pata neagra urata (de la lipici) plus vreo doua gauri in care era prins... a, si sa nu uit de urma de la surubelnita cu care mi l-au smuls... :(
Asta e poza dinainte... nu stiu ce sa fac, trebuie sa incerc sa pun ceva acolo...
Imagine
Intr-o lume sufocata de Volkswagen si Dacia, un SEAT e o pata luminoasa de culoare...
Seat Toledo 1.9 TDI 90 CP 2002 ALH
BN - 27 - CAM
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

26 Mai 2009, 14:14

foarte naspa ce ai patit ...
si mie mi-au rupt stickerul care il aveam pe S-ul de pe maner portbagaj ...
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
Bynx
Meme
Mesaje: 1433
Membru din: 13 Mai 2009, 13:13
Localitate: Bucuresti

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

26 Mai 2009, 14:41

mchereja - am eu un abtibild cu tauras exact forma celui pe care il aveai.

Daca te intereseaza - sunt dipus sa ti-l ofer cu placere.
Leon 5F
ex Seat Leon 1M 1.9 TDI

“Oh, people can come up with statistics to prove anything, Kent. 14% of people know that.” Homer Simpson
 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

26 Mai 2009, 15:30

mchereja scrie:
Ieri am descoperit cu stupoare ca mi-au furat un "tauras" pe care-l aveam pus pe portbagaj!!! :oops:

cred ca vroiau sa-ti faca un clean look la masina :D
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine
 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

26 Mai 2009, 15:38

Travis scrie:
V-as fi recunoscator pentru niste pareri referitor la ele, cat de grav, daca se pot retusa(un prieten zicea ca este nush ce pasta).

Travis, din cate stiu eu, in afara de parbriz (geamul din fata), toate celelalte sunt geamuri de tip securizat. Adica ele nu rezista la fisuri si se fac bucati ca orice alt geam (de la fereastra, de exemplu). Mi se pare foarte ciudat ca geamul e inca acolo. Imi seamana mai mult a bormasina, aia ar fi singura varianta in care un securit nu se sparge cand este "hartuit". Repet, geam duplex care sa reziste la fisuri, doar parbrizul (e facut din doua bucati de sticla suprapuse si intre cele doua bucati este un plastic - se parge si el, dar nu te trezesti cu el in brate bucati). De reparat nu se poate repara (sau nu cu costuri rezonabile sau nu la standarde elegante...ar arata ca o picatura de apa care nu se ia), se poate doar schimba. Daca ai casco, pune o patura sa nu iti sara cioburi in masina si fa-l bucati de tot (sau vorbeste la casco, poate sunt de acord sa il schimbe si asa, fara sa il spargi). Sorry pentru intamplare!
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori