Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
 
Avatar utilizator
Blondy
Mesaje: 12
Membru din: 07 Mai 2008, 22:07
Localitate: Constanta

10 Iun 2008, 00:06

Eu am aici in cartier un copilas cretinoid.El ma "iubeste" foarte mult; are impresia ca suntem de-o seama, eu fiind cam singura din cartier cu varsta sub 40 de ani:)). In ultima vreme s-a linistit saracul...El impreuna cu inca un coechipier (var adus de la tara pe timpul vacantei de primavara, din cate am inteles) s-au hotarat sa se distreze putin si mi-au lipit frunze cu Super Attack de capota masini.:| Multa minte le mai trebuie...A iesit din fericire dar ma apucasera toti dracii cand i-am vazut. Dupa ce i-am alergat doua ture de bloc si am ajuns la concluzia ca nu-i ajung, m-am lasat pagubasa.
 
Avatar utilizator
Soche
E L F
Mesaje: 436
Membru din: 14 Mai 2008, 00:32
Localitate: Baia Mare
Contact:

10 Iun 2008, 00:37

nasoala treaba dar hazlie intr-un fel :)... ce sa faci mai sunt si de astia pe lume, tre sa-i suportam
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0
 
Avatar utilizator
Testosul
Subiect Autor
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

10 Iun 2008, 08:23

Pentru ca eu am fost autorul acestui topic, sa va mai povestesc din pataniile mele:
acum o saptamina aveam masina parcata regulamentar in fata blocului in care locuiesc, chiar era jumatate pe trotuar si cand m-am dus dimineata la masina, stupoare:aripa dreapta spate zgariata si indoita, bara spate dreapta zgariata pina la grund si janta spate dreapta zgariata grav......se pare ca un inteligent chiar nu a avut loc de mine pe strada si a trebuit sa-mi lase un autograf de culoare albastra pe masina.
 
Avatar utilizator
Flory
Albertina
Mesaje: 531
Membru din: 07 Ian 2008, 20:32
Localitate: Constanta

10 Iun 2008, 09:29

am fost intr-o zi la o prietena care sta la casa si am lasat masinuta pe strada in fata unui vecin de-al ei. strada era destul de lata si trotuarul la fel..
intre timp vine vecinul de la munca cu o panarama de matiz si ce credeti ca face? isi parcheaza matizul pe trotuar cu botul in portiera mea....(desi pe trotuar mai incapea lejer inca un matiz)
cand sa plec el era afara dar nu-l cunoasteam,... ii dau 2 ture vad ca e imposibil sa ma urc .. imi sun prietena sa iasa sa-mi zica care e desteptul...
in fine iese il recunoaste pe vecin il intreaba de ce m-a blocat la care el .. da ce .. asa se parcheaza????????adik in fata casei lui :?
a trebuit sa ma urc prin dreapta pentru ca era un misogin frusrtat...
:banghead:
Orice solutie genereaza noi probleme.
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

10 Iun 2008, 10:16

Flory scrie:
am fost intr-o zi la o prietena care sta la casa si am lasat masinuta pe strada in fata unui vecin de-al ei. strada era destul de lata si trotuarul la fel..
intre timp vine vecinul de la munca cu o panarama de matiz si ce credeti ca face? isi parcheaza matizul pe trotuar cu botul in portiera mea....(desi pe trotuar mai incapea lejer inca un matiz)
cand sa plec el era afara dar nu-l cunoasteam,... ii dau 2 ture vad ca e imposibil sa ma urc .. imi sun prietena sa iasa sa-mi zica care e desteptul...
in fine iese il recunoaste pe vecin il intreaba de ce m-a blocat la care el .. da ce .. asa se parcheaza????????adik in fata casei lui :?
a trebuit sa ma urc prin dreapta pentru ca era un misogin frusrtat...
:banghead:


Din pacate Flory sunt extrem de multi imbecili din soiul celui prezentat de tine. Bine ca l-ai lasat in pace, mai stii idiotul de ce e in stare? Eu insa cred ca ii bagam un pumn in ochi ( :blackeye: ), efectiv la cate suportam la serviciu/pe strada/in magazine/in Romania in general, sa mai vina si un istet d'asta...
Offff... :scratch:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
Flory
Albertina
Mesaje: 531
Membru din: 07 Ian 2008, 20:32
Localitate: Constanta

10 Iun 2008, 19:33

pai ce era in mintea mea .. ce as fi vrut sa-i spun.... :oops:
iar daca eram si eu baiat .. sigur iesea scandal mare ... dar asa ... la jumatate de metru al meu .. ce puteam sa fac?
Orice solutie genereaza noi probleme.
 
Avatar utilizator
el_ovy
HVN
Mesaje: 917
Membru din: 29 Noi 2007, 14:19
Localitate: Bucuresti

10 Iun 2008, 20:28

multa lume proasta... da n-ai ce sa le faci... (decat sa iei o bata si sa le zbori capu' de pe umeri). glumeam. DO NOT TRY THIS! :lol: :lol: :twisted: :P
Seat Leon (1P) 2008 1.6 102cp Candy White

 
Avatar utilizator
Soche
E L F
Mesaje: 436
Membru din: 14 Mai 2008, 00:32
Localitate: Baia Mare
Contact:

10 Iun 2008, 22:16

el_ovy scrie:
DO NOT TRY THIS! :lol: :lol: :twisted: :P


rectific :)) DO NOT TRY THIS AT HOME :))))))
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0
 
Avatar utilizator
el_ovy
HVN
Mesaje: 917
Membru din: 29 Noi 2007, 14:19
Localitate: Bucuresti

10 Iun 2008, 22:47

asta am vrut sa zic initial da nu prea se potriveste :lol: :lol:
Seat Leon (1P) 2008 1.6 102cp Candy White
 
Florin&David
JAF
Mesaje: 2454
Membru din: 26 Mai 2008, 07:03
Localitate: Constanta
Contact:

15 Iun 2008, 15:38

Fratilor eu am un vecin care este monument de prostie.
Tipu', fost militian, are ani vagoane, si are si garaj si ca sa nu parcheze nimeni in fata garajului sau tine masina afara din garaj. :shock:
Am incercat sa il conving ca seara mi-ar placea mie sa imi las Leon-utul acolo
ca sa nu mai tina si locul de parcare ocupat.
Uomu raspunde: DAR DACA VREAU SA PLEC LA 12 NOAPTEA CE FAC?
Pai cu ce nene ca e moarta.
Dar eu cred ca lui ii place la "terasa". Iese afara cu baba la o sticla de 2,5 bere blonda si asculta Radio Vacanta programul cu popularoase.
Si ... m-am lasat.
Blochez un tip cu care am facut schimb de numere de tel si ne deranjam in functie de nevoi.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, CT 74 REA
CUPRA R - 2.0/300+ CP, CT 50 DAB
 
The teacher
Profesoru
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

15 Iun 2008, 17:07

Florin&David scrie:
Fratilor eu am un vecin care este monument de prostie.
Tipu', fost militian, are ani vagoane, si are si garaj si ca sa nu parcheze nimeni in fata garajului sau tine masina afara din garaj. :shock:
Am incercat sa il conving ca seara mi-ar placea mie sa imi las Leon-utul acolo
ca sa nu mai tina si locul de parcare ocupat.
Uomu raspunde: DAR DACA VREAU SA PLEC LA 12 NOAPTEA CE FAC?
Pai cu ce nene ca e moarta.
Dar eu cred ca lui ii place la "terasa". Iese afara cu baba la o sticla de 2,5 bere blonda si asculta Radio Vacanta programul cu popularoase.
Si ... m-am lasat.
Blochez un tip cu care am facut schimb de numere de tel si ne deranjam in functie de nevoi.

Mai sunt si oameni printre noi :lol:
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

16 Iun 2008, 08:28

Asa e, se intampla foarte des mai ales cu cei care stam la bloc. Parcarile sunt superaglomerate si daca mai ai si d'astia de care povesteste Florin...( :argue: :angryfire: :bootyshake: ).
Si eu, cred ca nu e zi s anu ma sochez de hal in care se poate parca, insa ne calmam si mergem mai departe, daca putem. Tocmai de aceea imi doresc foarte mult sa trec de la bloc la casa, e alta treaba din toate punctele de vedere.
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

08 Aug 2008, 08:52

azi dimineata ma duc si eu la masina sa mai dau cate o frunza jos. Si ce am vazut....aripa pe partea dreapta infundata si cu semn de vopsea albastra. Concluzia a fost foarte usor de tras....fiind loc mic intre mine si alta masina...a mai parcat si un Polo. Dar romanul...nu poate sa coboare din masina si sa lase doar soferul sa parcheze, coboara toata turma doar dupa ce masina este parcata si nu se uita unde da cu portiera. niste cretini si prosti crescuti
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
CaTaLinZIF
Enigmatic
Mesaje: 385
Membru din: 26 Iul 2008, 19:58
Localitate: Falticeni
Contact:

08 Aug 2008, 14:10

asta cred ca e cea mai frecventa faza...eu am patit cu cineva si chiar eram in masina cand a lovit cu portiera in aripa mea...si-i zic la roman frumos: "mai incet frate" la care cretinul:"n-ai treaba ca nu s-a indoit, a sarit doar vopseaua". iti dai seama ca am ramas blocat...fara cuvinte. mai poti zice ceva?
Leon 2.0 TDI Stylance. Magico Black. SV-77-ZIF
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

08 Aug 2008, 14:13

doamne ce oameni imbecili....si prosti si de gura
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori