Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Marius Seat 1p
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 16 Mai 2020, 15:00

Problema clima !

16 Mai 2020, 15:21

Salut. Poate ati intalnit această problemă si la alte mașini,si anume.In momentul cand dau drumul la clima la peste 22° si mai mult imi baga aer rece,i-am facut diacnoza dar nu da nici o eroare.Am schimbat un motoare care mi sa spus că ar fi rămas blocat pe rece dar nicio schimbare,am schimbat peisajul electronic tot nimic.Pe modul HI compresorul merge iar furtunul este rece sloi,cea ce cred eu este ca lucreaza concomitent.In momentul cand scot mufa de la compresorul de AC atunci trece pe cald.Am fost cu masina la 5 service si nici un rezultat.Poate aici gasesc un raspuns mai concret.Multumesc anticcipat.Drumuri bune
Imagine.Imagine
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7620
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Problema clima !

17 Mai 2020, 00:35

Sa nu faci o confuzie... daca setezi 22 de grade nu inseamna ca aerul va veni la 22 de grade ci ca unitatea va mentine aerul in zona setata la 22 de grade. Pana ajunge la 22 de grade de la 35 de ex. poate sa bage aer si la 15 grade.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Marius Seat 1p
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 16 Mai 2020, 15:00

Re: Problema clima !

17 Mai 2020, 20:44

Salut,22°este doar un exemplu, problema este ca la ori ce temperatura mai mare o setez nu este nici o schimbare, nu stiu care este cauza.Am schimbat termostatul,antigelul ,2 mecanisme din bord ,sper sa nu fie chiuloasa dar motorul merge perfect nu are zgomot pierderi nimic

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori