Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
andreiberintan
Subiect Autor
Mesaje: 445
Membru din: 31 Ian 2013, 22:01
Localitate: Baia Mare / Maramures
Contact:

Sfat achizitionare Leon 1P

08 Feb 2018, 20:06

Salut baieti. Ce mai faceti? Nu am mai postat de mult pe aici, de cand mi-am vandut leonul. :( Insa fiindca stiu ca voi primi cele mai bune sfaturi as vrea sa va adresez rugamintea de a-mi spune parerile voastre atat cat se poate din fotografii cu privire la urmatorul autoturism. Pe scurt, am posibilitatea de a-mi schimba opelul gtc din 2005 1,9 cdti 150 cai din fabrica resoftat la 180 dpf off si egr blocat cu un leon din 2007 de 170 cai despre care proprietarul spune ca este model FR. Dupa bara fata si volan si eu zic la fel, insa scaunele neinscriptionate ma pun pe ganduri.
Imagine.
Imagine.
Imagine.Imagine.Imagine

In acest schimb eu mai ofer cateva sute de euro diferenta :D iar ca o adaugare autoturismul meu are in bord 216000 iar seatul se presupune ca ar avea 180.000 :roll:

Astept pareri, raspunsuri, idei etc. Va multumesc anticipat!

P.S Aceasta este descrierea leonului facuta de proprietar in anuntul de vanzare : "Masina este un cea mai buna stare de functionare este masina personala schimbat absolut tot pe ea fac si schimb la pretul de 4500 sau ofer diferenta dak este cazu, geamuri electrice , abs , Asr, esp, comenzi volan , cuciucuri iarna noi cumpărate de 2000 km michelin, ulei si distributie de 2 luni, discuri plăcute noi nouțe schimbate de 3 zile , asigurare si itp pe 2 ani făcute de o săptămână, masina are 180000 km verificabili".

EDIT : ceva nu functioneaza cu pozele, o sa incerc sa le pun altcumva..
 
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Sfat achizitionare Leon 1P

08 Feb 2018, 21:41

Exista deja un topic despre sfaturi achiziție. O sa mut eu acolo tot.

Masina nu e FR. Nu are ceasuri de bord cu fundal alb si logo FR, nu are nucă de schimbător cu logo FR.

In plus eu nu as cumpara nimic niciodată de la cineva care nu e in stare sa scrie 3 randuri coerente si fara greseli gramaticale.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
bgd_b92
Bogdan
Mesaje: 5624
Membru din: 02 Noi 2012, 07:43
Localitate: Bucuresti

Re: Sfat achizitionare Leon 1P

09 Feb 2018, 14:33

Stai cuminte :) daca masina ta nu e o toroapa ce sta sa cada, mai bine o vinzi, pui acele cateva sute de euro peste teancul de bani si iti iei un leon bun, dotat, nu o strutzo camila..
Now : Passat CC 2011 2.0 TDI stg1 186 cp PWD BY RACING CODE & Peugeot 306 cabrio 1.6 16v 89 cp
Ex: VW Golf 5 GTI 2.0 TFSI stg1 241 cp PWD BY RACING CODE
Ex: VW Golf 5 2.0 TDI stg2 210cp PWD BY TCM TURBO
Ex: Seat Leon Stylance 1.6 102 cp
Ex: Seat Ibiza Cupra stg2+ 1,9 TDI 240 cp
Ex : 3xSeat Ibiza ( 1.4 TDI PWD BY TCM TURBO, 1,4 86cp, 1.4 75cp )

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori