Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
bgd_b92
Bogdan
Mesaje: 5624
Membru din: 02 Noi 2012, 07:43
Localitate: Bucuresti

Re: Ajutati-ma cu cateva informatii

31 Mar 2013, 18:21

@ bertzi : probabil pentru ca in ziua de azi e bine sa pui raul inainte :wink: s-a facut si un test cum ca optimistii mor mai repede :yh eu sincer mi-as vinde ibiza si as pune diferenta pentru un leon...tu ti-ai vinde leonul si ai pune diferenta pentru un megane cabrio ? poate baiatu s-a interesat de preturi la piese ( care sunt foarte scumpe pentru ce ofera Renault ), fiabilitate, costuri de intretinere, sistemul de decapotare, etc si a ajuns la concluzia ca nu se merita ; aici ii dau dreptate :hi
motoarele diesel de pe leon ( gama vw ) nici nu se compara cu motoarele diesel de pe megane ( gama fiat ) cand vorbim de fiabilitate..

Bogdan, ultimul sfat pe care ti-l dau eu : daca ambele masini iti plac la fel de mult , go for leon :wink: / daca iti doresti asa mult o decapotabila, fie ia renault ( pe care sa o ti o vara - doua sa iti faci damblaua cu ia ) cauta una cu istoric servis si verifico bine intr-o reprezentanta :hi
Now : Passat CC 2011 2.0 TDI stg1 186 cp PWD BY RACING CODE & Peugeot 306 cabrio 1.6 16v 89 cp
Ex: VW Golf 5 GTI 2.0 TFSI stg1 241 cp PWD BY RACING CODE
Ex: VW Golf 5 2.0 TDI stg2 210cp PWD BY TCM TURBO
Ex: Seat Leon Stylance 1.6 102 cp
Ex: Seat Ibiza Cupra stg2+ 1,9 TDI 240 cp
Ex : 3xSeat Ibiza ( 1.4 TDI PWD BY TCM TURBO, 1,4 86cp, 1.4 75cp )
 
BogdanDogaru
Subiect Autor
Mesaje: 17
Membru din: 28 Mar 2013, 12:53

Re: Ajutati-ma cu cateva informatii

31 Mar 2013, 19:43

Oricum eu masina pe care o achizitionez SH , o sa fie adusa din strainatate prin intermediul Nalba Autovechicule Ocazie , de acolo are tata si fordul si merge perfect , a fost a unui german batran care nu a mai vrut sa conduca si si-a vandut masina unui dealer de la Nalba .
Dar mai mult ca sigur cred ca o sa optez pentru Leon , ceva iesit din comun mi se pare cotiera care mi se pare destul de scumpa , de ce Leonurile nu au cotiera incorporata ?
 
nmihai67
Michel-Angelo
Mesaje: 1568
Membru din: 27 Sep 2008, 18:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutati-ma cu cateva informatii

01 Apr 2013, 09:45

pentru ca le poti cumpara ?? :yh
versiunea de dotare Signo , are !
Daca ma rogi - o sa incerc !
Daca nu pot - o sa caut!

Seat Toledo 1.9 TDI Signo - ASV - 140 CP - ESP - 2002

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori