Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Vasi.Altea
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 14 Noi 2019, 15:30

Problema incalzire scaune

06 Dec 2019, 23:30

Salutare. Am o intrebare, la masina mea functioneaza incalzirea in scaune insa doar partea spatelui la ambele scaune. Șezutul nu functioneaza la niciunul din cele doua. Stie cineva care ar fi problema. Am auzit doua pareri: 1.Ca asa e la seat altea, doar spătarul se incalzeste. 2. Ar trebui sa functioneze si șezutul. Va rog daca stie cineva sa ma ajute cu un raspuns. Multumesc!
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Problema incalzire scaune

07 Dec 2019, 11:25

E intrerupt circuitul in perna din sezut. Nici vorba sa functioneze doar spatarul. Functioneaza impreuna, atat sezutul cat si spatarul (plus lateralele de la sezut la echipare Sport, Sport Up sau FR)
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Vasi.Altea
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 14 Noi 2019, 15:30

Re: Problema incalzire scaune

07 Dec 2019, 11:32

Am inteles. E ciudat ca la ambele scaune e la fel.Mersi.
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9027
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Problema incalzire scaune

07 Dec 2019, 15:29

Cel mai des se intrerup la spalatorii, cand angajatul respectiv se urca cu cate un genunchi pe perna ca sa aspire sau sa stearga ceva.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori