Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
bobocu91
Subiect Autor
Mesaje: 3
Membru din: 12 Dec 2017, 21:57

"Inundatie" in masina

12 Dec 2017, 22:15

Buna seara tuturor, sunt nou si caut ajutor !
S-au infundat canalele de scurgere a apei de sub stergatoare, cu frunze si diferite alte mizerii, evident ca apa mi s-a dus sub mocheta si vatelina (in partea copilotului)...am scos buretele ala negru cu piele deasupra, pt ca era imbibat cu apa, l-am spalat si momentan e la uscat...intrebarile mele sunt: cum pot usca si vatelina impreuna cu mocheta si cum pot scapa de mirosul de apa statuta?
Multumesc anticipat !

Imagine
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: "Inundatie" in masina

12 Dec 2017, 22:44

Salut,
Scoti ornamentul de plastic de langa prag si bagi o bucata de lemn intre pasla si podeaua de tabla apoi plasezi o aeroterma ori un uscator de par din cele ieftine care au motor asincron, adica fara perii si de turatie redusa, pus pe prima treapta sa bage aer intre tabla si pasla pana se usuca bine.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
bobocu91
Subiect Autor
Mesaje: 3
Membru din: 12 Dec 2017, 21:57

Re: "Inundatie" in masina

13 Dec 2017, 07:43

Multumesc de raspuns !
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: "Inundatie" in masina

18 Dec 2017, 10:19

Unii mai folosesc si nisip de pisici, care absoarbe umezeala. N-am incercat, citisem si eu pe forum..
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
kmihai
Mesaje: 362
Membru din: 12 Aug 2011, 12:01
Localitate: TIMISOARA

Re: "Inundatie" in masina

23 Dec 2017, 10:43

dezumidificator face treaba sigur si rapid....vezi ca sunt firme care inchiriaza asa ceva.intr=o jumatate de zi rezolvi problema.
tot timpul am "admirat" oamenii mici cu ego-uri mari...grav e cand vaca care s-a suit in copac uita de unde a plecat.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori