Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
aitoneandragos
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 07 Aug 2017, 21:17

Probleme Comenzi pe volan/activare bluetooth. Ajutor va rog!

07 Aug 2017, 22:18

Salut! Am si eu o problema. Doresc sa activez bluetooth-ul la seat-ul meu. Detin un seat ALTEA XL din 2012, 1.6 TDI. Problema e ca sagetile stanga dreapta din partea dreapta de pe volan nu vor sa mearga. la fel si cele de pe maneta de semnalizare(stanga). Unde sa fie problema? Nu pot intra in meniul MFA sau cum se numeste nicicum. Va rog sa ma ajutati. Va multumesc frumos :) mai mentionez ca leduz din partea stanga al volanului (unde apare si semnul de apel de pe telefon) e ars. Si inca o intrebare: in cartea masinii imi arata ca pe maneta de unde folosesc stergatoarele ar trebui sa fie 3 butoane. 2 dintre ele le am pe maneta din stanga, dar unul (cel de dedesubut) nu il am. va multumesc super frumos si scuzati ca sunt asa de pe langa.
Imagine
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Probleme Comenzi pe volan/activare bluetooth. Ajutor va rog!

08 Aug 2017, 08:48

Nu ai bluetooth, nu ai ce sa activezi.
Nu ai nici ce meniu sa accesezi, ceasurile tale nu au afisaj maxidot.

Manualul de utilizare e generic, se face mentiune in subsolul paginii ca unele functii detaliate sunt dotari optionale si nu sunt prezente pe toate modelele.

Banuiesc acum ca urmatoarea intrebare e cum sa faci sa ai bluetooth in masina.
Ai doua variante:
- adaugi modulul, cablaje, etc, insa daca nu ai RCD 510, RNS 310, RNS 510 nu poti vedea agenda telefonului.
- facu upgrade la RNS 315, care are bluetooth incorporat.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
aitoneandragos
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 07 Aug 2017, 21:17

Re: Probleme Comenzi pe volan/activare bluetooth. Ajutor va rog!

19 Aug 2017, 10:38

Ok. si oare de ce ledul de pe volan nu functioneaza? partea stanga? trebe inlocuit? sau e vreo siguranta?

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori