Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
danyjohn
Subiect Autor
Mesaje: 3
Membru din: 25 Noi 2016, 23:05

Pareri achizitie Altea

03 Dec 2016, 22:49

Salutare ! Sunt nou pe forum si as vrea sa ma ajutati cu cateva sfaturi daca vreti si puteti ,legat de achizitia unei Altea.
As vrea sa stiu care sunt diferentele intre codurile de motor BJB/BKC/BXE/BLS/BXF la motorul de 1.9 ,si ce parere aveti de motorul de 2.0 AZV/BKD .Vad si pe forum,ca si pe drum, ca sunt cam putini posesori de Altea in Romania, cred ca sunt mai multi de Leon! Dar eu am ales Altea din urmatoarele motive :
- masina de familie cu aer oarecum sportiv
-motor nemtesc Vw
-5 stele Ncap (spre deosebire de Leon,care imi place la fel de mult)
-exclusivitate, deoarece tot romanul detine un Passat,Golf,A4 sau Bmw e46 (eu conduc FORD,si am fost multumit pana sa am nevoie de mai mult spatiu).
Asa ca va rog sa imi spuneti cam care ar fi chestiile mai putin placute si nesatisfacatoare la acest model ,la ce ar trebui sa fiu atent cand cumpar,ce tip de motor sa caut si cam cat de fiabil si capabil este acest model de SEAT.Poate stiti cum se comporta suspensiile spate-fata,nivel zgot la motor diesel in habitaclu si cat de viu este motorul de 1.9 in situatii limita ?

Multumesc

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori