Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
ovidiupaul
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 20 Oct 2016, 08:31

Achizitie Altea 2.0 tdi

20 Oct 2016, 08:56

Salutare. De curand sunt posesorul unui Altea din 2004 rosu ca focul:)). Masina merge foarte bine, motorul "toarce ca un tigru". Insa ma nelamureste o chestie; adica s-ar putea sa fie lovita si nu stiu cat de grav a fost deoarece capota nu e perfect simetrica fata de aripi, se ved ceva gap-uri la farul din stanga si la bara din fata si tind sa cred ca au fost schimbate bara din fata, farul si capota. Am fost cu ea la service si au pus-o pe tester, niciun martor de bord defect, toate airbag-urile la locul lor, motorul merge perfect, nu trage intr-o parte, distanta intre rotile din fata si praguri este aceeasi, fara probleme la turbo iar ultima revizie a avut-o in iunie 2016 cand i-au schimbat toate discurile de frana . Masina are 12 ani acum, nu pot sa zic ca e noua dar in schimb are reviziile facute la timp iar kilometrii sunt reali, putin peste 190000. Am adaugat si poze cu motorul unde s-ar vedea defectul. Eu ma gandesc ca nu a fost afectata structura de rezistenta a masini. Voi ce parere aveti?
Sunt deschis la orice parere :)
Imagine.Imagine.Imagine
 
Avatar utilizator
Narcisila
Mesaje: 853
Membru din: 02 Sep 2014, 12:38
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Achizitie Altea 2.0 tdi

20 Oct 2016, 09:03

Nu-ti face viata grea. E ce trebuie.
Seat Leon ST , Unica in felul ei :)
Seat Leon FR ,BMN, 125kw PowerFlex bushes, H&R SwayBars, KONI Sport, Stage 1+

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori