Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
ionix2727
Subiect Autor
Mesaje: 25
Membru din: 27 Iun 2009, 14:45
Localitate: Tg-jiu
Contact:

Re: Navigatie originala v.s. navigatie aftermarket

25 Noi 2016, 17:17

Salut baieti,
Am revenit dupa o perioada indelungata, (dupa multe cautari informari si bine inteles economii :)) ) am achizitionat o navigatie blaupunkt capetown, stiu ca voi avea nevoie de o rama adaptoare si din ce am inteles de la toti inclusiv de la cei care am cumparat navigatia ca voi avea nevoie de o interfata adaptoare pentru comenzile pe volan (undeva intre 200-300 lei) care va face si conversia de la oem la iso, eu pe internet am gasit si ceva mai ieftin (aprox 120) dar comerciantii care o vindeau sustineau sus si tare ca aceasta nu preia comenzile) problema este in felul urmator din ce am citit eu in manual blaupunkt-ul are posibilitatea de a invata comenzile respectiv poti atribuii fiecare buton unei functii.... in mod normal daca adaptoarele au cablajele care sa corespunda ar trebuii sa functioneze. Cei care au facut acest pas daca imi pot da un sfat ce adaptor trebuie cumparat in acest caz pentru nu a pierde comenziile pe volan?
P.s. din ce am observat navi are o mufa tip jack pentru comenzile pe volan dar cred ca poate prelua si prin interfata iso, daca e nevoie pot furniza poze!
Seat Altea Referance 1.9 TDI

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori