Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
dumis
Subiect Autor
Mesaje: 11
Membru din: 26 Feb 2008, 12:47
Localitate: medgidia

"zgarieturi"

13 Mar 2008, 10:37

de ceva timp am vazut cateva 'zgarieturi' pe masina mea. ce sfaturi imi dati, si cu ce le pot indeparta. astept sugestii. multam!
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

13 Mar 2008, 10:37

Salut si bine ai venit printre noi. Incearca sa mergi la o firma specializata in detailing.Sunt deja destule care se ocupa de asa ceva.
 
Avatar utilizator
STORM
Mesaje: 468
Membru din: 03 Dec 2007, 15:58
Localitate: crangasi city
Contact:

23 Mar 2008, 07:51

pai poti sa aplici metoda "Remus" .. adika astepti sa se stranga ceva zgrieturi si te duci si o faci pe casco
 
bogy
K.I.D
Mesaje: 5496
Membru din: 20 Iun 2008, 19:41
Localitate: Londra/Bucuresti

12 Sep 2008, 21:43

Si deci dumis, cum ai scapat de zgarieturi?
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve
 
dumiss
Mesaje: 37
Membru din: 23 Apr 2009, 16:53
Localitate: MEDGIDIA
Contact:

Re: "zgarieturi"

07 Iun 2009, 14:47

nu am scapat...am inceput sa ma obisnuiesc cu ele..asta e...civilizatia din romania...
 
bv10ptz
ingineru
Mesaje: 1165
Membru din: 17 Dec 2008, 21:31
Localitate: Brasov

Re: "zgarieturi"

07 Iun 2009, 17:34

Nu te gandi ca prin alta parte e la fel .Eu am masina asta de 1.5 ani,timp in care am circulat in romania,si am fost in concediu 3 sapt in italia,si ce crezi:mi-a flexat unu sau una spoilerul din spate,asa usor sa am si eu amintiri.
Seat Leon 1.9 TDI , 110 CP - 2003
 
Avatar utilizator
mrnej
Mesaje: 60
Membru din: 04 Aug 2009, 00:17
Localitate: Mamaia sat/Milano

Re: "zgarieturi"

04 Aug 2009, 01:24

daca vedeti masina mea.cred ca cei de la generali o sa ma omoare decat sa imi faca vopseaua pe casco. am aripi fata una zgariata cu cheia si cealalta lovita cu picioru {in maroc } capota tot cu cheia zgariata rau de tot,bara fata a sarit vopseaua la spalat era la rompetrol masina automata de spalat si de la pietre ,aripa spate stanga ma atins cineva in parcare cred si s a infundat putin ,bara spate lovit de 2 ori odata in RO una cu un passat intra in alta cu o fiesta si fiesta intra in mine si raman cu zgarieturi si odata in vama Maroc cu Spania un 250 D intra asa fara probleme in coltu bari adio vopsea ,portbagaju in dreapta o dunga de 10 cm cu piatra sau cheie hab nam cu ce a facut aia in final toata caroseria trebuie vopsita
Giulietta 1,8t Vero Cuore Sportivo!

 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: "zgarieturi"

04 Aug 2009, 15:24

tu mai ai vreun cm neatins pe masina?...nasol asa...dar cred ca toti avem zgarieturi ori intentionate ori nu...Metoda lui Remus zic eu ca este cea mai eficienta daca tot dam un ban la casco
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
mrnej
Mesaje: 60
Membru din: 04 Aug 2009, 00:17
Localitate: Mamaia sat/Milano

Re: "zgarieturi"

08 Aug 2009, 01:49

Poate pe praguri si plafon restu distrus :( da asa e unii oameni chiar nu vor sa zgarie o masina poate le scapa usa si o ating putin sau nu sunt obisnuiti cu dimensiunea masini lor si mai ating. Dar cand iti da un picior in aripa aia e rautate oricum nu a fost facuta de un roman ci de un marocan drogat sau iti fate semne cu cheia pe capota si aripa ca nu ai parcat drept si e putin cas, uni nu respecta proprietatea cuiva.
Da metoda lui Remus se aplica :D dupa 3 ani de platit full casco intra la vopsit :D :bounce:

Osa pun poze cu fiecare zgarietura a si sa nu uit mi au spart si geamu spate dreapta anu trecut sa fure o geanta care era goala
Giulietta 1,8t Vero Cuore Sportivo!
 
ciprian5a
Mesaje: 2
Membru din: 21 Feb 2009, 06:45
Localitate: Medias

Re:

19 Apr 2010, 18:17

salut sunt nou pe aici si as vrea sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu un nume/adresa de la o firma care se ocupa cu detailing undeva in zona orasului medias sau macar cat de cat aproape.
multumesc :)

Testosul scrie:
Salut si bine ai venit printre noi. Incearca sa mergi la o firma specializata in detailing.Sunt deja destule care se ocupa de asa ceva.
masinile simple sunt placerea de a conduce... cordoba 2008 benzinar 1,4

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator