Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
zodrak
Subiect Autor
Mesaje: 58
Membru din: 09 Ian 2011, 18:53
Localitate: Constanta
Contact:

Dezactivare functie " Deblocarea Selectiva A usilor "

03 Mar 2015, 00:16

Salut, detin un Seat Cordoba 2004 1.4 benzina 75cp, si as dori sa stiu daca se poate dezactiva aceasta functie, adica atunci cand bag cheia in butuc si rasucesc spre deschidere sa se deschida toate 4 usile, nu doar cea a soferului, tin sa precizez ca am fost la service a bagat interfata VAG, si a zis ca nu are aceasta optiune, doar cu un cod si cu alta interfata " vas " sau ceva de genul. Vreau sa fac acest lucru deoarece am achizitionat un modul de inchidere deoarece cheia originala nu mai merge, am montat-o dar deschide doar usa soferului, trebuie sa deschid toate usile din interiorul masinii de pe buton. A reusit cineva sa dezactiveze Deblocarea Selectiva a usilor ? La o apasare de buton sa se deschida toate 4 ? Va multumesc !
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Dezactivare functie " Deblocarea Selectiva A usilor "

03 Mar 2015, 07:26

se poate, merge sa faci modificarea si cu o interfata simpla, un kkl cu vag 3.11
Schimba meseriasul unde te duci ca nu i bun... :hi
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
Giully4u
Mesaje: 242
Membru din: 08 Mai 2009, 05:00
Localitate: Craiova

Re: Dezactivare functie " Deblocarea Selectiva A usilor "

10 Mar 2015, 21:52

Daca apesi de 2 ori, repede, pe deschis se deblocheaza toate usile+portbagajul. Cel putin asa e la mine.
La inceput ma cam enerva, fiind obisnuit sa se deschida toate la o singura apasare, dar acum am inceput sa ii vad utilitatea, mergand de cele mai multe ori singur in masina.
Seat Ibiza 6L, 1.4 16v, BBY, 2003
Seat Ibiza 6L, 1.9 TDI AXR, 2007, Stage 1 Imagine

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator