Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
sandu alex
Subiect Autor
Mesaje: 36
Membru din: 29 Ian 2012, 21:00
Localitate: oradea
Contact:

urgenta blocat usa dreapta

23 Aug 2015, 18:00

va :hi pe toti membri clubului sa blocat usa dreapta fata no pot deschide nici din interior si nici din exterior si nam ideie cum o deschid iar daca cineva stie sau a patit si stie cum ea deschis
Imagine
astept urgent raspuns :cheers
 
Avatar utilizator
bgd_b92
Bogdan
Mesaje: 5624
Membru din: 02 Noi 2012, 07:43
Localitate: Bucuresti

Re: urgenta blocat usa dreapta

23 Aug 2015, 19:11

Eu am patit la doua masini asa, ultima oara acum 3-4 saptamani la un C200 … avea problema cu tija aceea sarise de la locul ei, am reusit sa desfac o parte din suruburile de la fata de usa si sa o cracanez in partea de sus, am tras de cablu acela si pana la urma s-a deschis…apoi am reparat-o ; pune urechea langa broasca si atunci cand incui / descui masina vezi daca se aude vreun zgomot ; daca nu, cred ca e broasca de vina…mai asteapta si alte pareri :hi

Poate te ajuta si asta
http://youtu.be/Fy3KbKkAZZ0

Mai cauta pe youtube.
Now : Passat CC 2011 2.0 TDI stg1 186 cp PWD BY RACING CODE & Peugeot 306 cabrio 1.6 16v 89 cp
Ex: VW Golf 5 GTI 2.0 TFSI stg1 241 cp PWD BY RACING CODE
Ex: VW Golf 5 2.0 TDI stg2 210cp PWD BY TCM TURBO
Ex: Seat Leon Stylance 1.6 102 cp
Ex: Seat Ibiza Cupra stg2+ 1,9 TDI 240 cp
Ex : 3xSeat Ibiza ( 1.4 TDI PWD BY TCM TURBO, 1,4 86cp, 1.4 75cp )
 
sandu alex
Subiect Autor
Mesaje: 36
Membru din: 29 Ian 2012, 21:00
Localitate: oradea
Contact:

Re: urgenta blocat usa dreapta

23 Aug 2015, 22:09

Problema ca no pot deschide nici cum nici din interior am tras de maner dar ca o ridica tija de la geam dar nu deschide iar din afara trag de maner dar nu deschide mam uitat pe maner unde ie agatata sarmulita acea care deschide dar nui rupt daca stie cineva unde pot sa am acces la mecanism so deschid :cheers
 
Costinel
Mesaje: 196
Membru din: 18 Apr 2011, 15:30
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: urgenta blocat usa dreapta

24 Aug 2015, 08:53

Salut,
Daca nu se mai aude motorasul trebuie alta broasca. Se sparge asta cu o bormasina si se inclocuieste cauta si tu dezmembrari ca altfel cca 700 lei buc :)
Costinel leon 1m 1.9 tdi arl 150 hp;
Leon 5f st 2.0 tdi 150 hp
 
sandu alex
Subiect Autor
Mesaje: 36
Membru din: 29 Ian 2012, 21:00
Localitate: oradea
Contact:

Re: urgenta blocat usa dreapta

24 Aug 2015, 17:20

Costinel scrie:
Salut,
Daca nu se mai aude motorasul trebuie alta broasca. Se sparge asta cu o bormasina si se inclocuieste cauta si tu dezmembrari ca altfel cca 700 lei buc :)

ok merg la dezmembrari dar spunem cum sparg broasca nu pot sal deschid nici cum eventual daca poti sa arati
Imagine
 
Avatar utilizator
bgd_b92
Bogdan
Mesaje: 5624
Membru din: 02 Noi 2012, 07:43
Localitate: Bucuresti

Re: urgenta blocat usa dreapta

24 Aug 2015, 17:27

Eu in locul tau as merge la un servis ca sa nu provoc daune si mai mari pe acolo :hi macar ca platesti o constatare si afli exact ce ai de facut.
Now : Passat CC 2011 2.0 TDI stg1 186 cp PWD BY RACING CODE & Peugeot 306 cabrio 1.6 16v 89 cp
Ex: VW Golf 5 GTI 2.0 TFSI stg1 241 cp PWD BY RACING CODE
Ex: VW Golf 5 2.0 TDI stg2 210cp PWD BY TCM TURBO
Ex: Seat Leon Stylance 1.6 102 cp
Ex: Seat Ibiza Cupra stg2+ 1,9 TDI 240 cp
Ex : 3xSeat Ibiza ( 1.4 TDI PWD BY TCM TURBO, 1,4 86cp, 1.4 75cp )
 
sandu alex
Subiect Autor
Mesaje: 36
Membru din: 29 Ian 2012, 21:00
Localitate: oradea
Contact:

Re: urgenta blocat usa dreapta

24 Aug 2015, 21:33

bgd_b92 scrie:
Eu in locul tau as merge la un servis ca sa nu provoc daune si mai mari pe acolo :hi macar ca platesti o constatare si afli exact ce ai de facut.

Asa fac maine merg la un servis si poate reusim ceva sa facem oricum multumesc :hi revin cum am rezolvat problema.

 
sandu alex
Subiect Autor
Mesaje: 36
Membru din: 29 Ian 2012, 21:00
Localitate: oradea
Contact:

Re: urgenta blocat usa dreapta

25 Aug 2015, 22:00

:hi
sandu alex scrie:
bgd_b92 scrie:
Eu in locul tau as merge la un servis ca sa nu provoc daune si mai mari pe acolo :hi macar ca platesti o constatare si afli exact ce ai de facut.

Asa fac maine merg la un servis si poate reusim ceva sa facem oricum multumesc :hi revin cum am rezolvat problema.
va :hi nam ajuns inca la servis de natura serviciul meu nu permite doar dupa orele 17 sunt liber doar la sfirsitul saptamani o sa ajung dar totusi daca stie cineva cum reusesc sal deschid fiindca nam reusit inca so deschid am dat si bornele am incercat din telecomanda si din interior prin butonul de blocare si deblocare dar nimic toate cele trei usi actioneaza motorasul doar cel din dreapta nu astept inca raspuns de la cine a mai patit asa va multumesc :hi
Imagine
 
sandu alex
Subiect Autor
Mesaje: 36
Membru din: 29 Ian 2012, 21:00
Localitate: oradea
Contact:

Problema astept raspuns urgent

27 Aug 2015, 17:55

Salut pe toti membri clubului seat :hi am o problema grava portiera dreapta fata ie blogat nu reusesc sal deschid nici din interior sau exterior.doar daca rup fata de usa din interior sau rup manerul din exterior. Oricum astept raspunsul vostru daca cineva a mai patit sau stie cum asi reusi sal deschid fara stricaciune.multumesc
Imagine
:hi
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: urgenta blocat usa dreapta

27 Aug 2015, 21:58

Ma ficior... Care-i baiu'? Nu pricep de ce ai mai deschis inca un subiect.

Ti-au spus colegii ce e de facut, insa eu tot nu inteleg ce vrei de la noi. In afara de faptul ca ne obligi sa ne rupem ochii in greselile tale elementare de gramatica. Daca mai vad un post de-al tau cu greseli de clasa a 2-a, iei pauza o saptamana sa pui burta pe carte. Ca pana acu' vad ca ai pus doar cartea pe burta. Sau doar burta, fara carte. Egal.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
sandu alex
Subiect Autor
Mesaje: 36
Membru din: 29 Ian 2012, 21:00
Localitate: oradea
Contact:

Re: urgenta blocat usa dreapta

28 Aug 2015, 17:20

Cosmin scrie:
Ma ficior... Care-i baiu'? Nu pricep de ce ai mai deschis inca un subiect.

Ti-au spus colegii ce e de facut, insa eu tot nu inteleg ce vrei de la noi. In afara de faptul ca ne obligi sa ne rupem ochii in greselile tale elementare de gramatica. Daca mai vad un post de-al tau cu greseli de clasa a 2-a, iei pauza o saptamana sa pui burta pe carte. Ca pana acu' vad ca ai pus doar cartea pe burta. Sau doar burta, fara carte. Egal.

Da asa ie gresesc domnule profesor ce iesti dar ieu cer sa ma ajutati careva cine a mai avut probleme de asa fel . Colegi unguri din tara vecina sunt mai politicosi desteptule de profesor :hi
Imagine

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori