Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
andreicta
Subiect Autor
Mesaje: 14
Membru din: 19 Iun 2009, 14:22

Probleme dezaburire

28 Mar 2012, 19:05

Buna seara, acum 2 nopti am dus masina la o spalatorie non stop, dupa ce mi-a spalat baiatul masina si am plecat, s-a aburit parbirzul si luneta.A m dat eu la dezaburire si nu s-a intamplat nimica si am ajuns acasa. Au trecut cateva zile si tot incerc sa dezaburesc geamurile si nu se dezaburesc. Aveti idee ce ar putea sa fie?
 
Avatar utilizator
ciprian83
Zorro
Mesaje: 4332
Membru din: 08 Noi 2011, 18:24
Localitate: Hunedoara

Re: Probleme dezaburire

28 Mar 2012, 19:11

Ceva sigurante arse ai verificat?
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Probleme dezaburire

28 Mar 2012, 20:01

Sa dezaburesti ce: parbriz, luneta, geamuri laterale? Dezaburire electrica are doar luneta. Parbrizul are ventilatie....dar trebuie sa dai directia aerului spre parbriz, si sa nu fie pe recirculare. Si daca ai grasime pe geamuri, o sa te cam chinui. Eu le-am sters pe ale mele cu Clean de geamuri, cu o carpa curata de bumbac, si am vazut o imbunatatire a vitezei de dezaburire. Deci...ai ceva de verificat mai intai. Inca ceva: filtrul de polen in ce stare este? Daca este mai vechi si imbacsit...dezaburesti mai greu. La fel, daca ti-a intrat apa in el la spalatorie...normal sa ti se abureasca geamurile, indiferent ca-i mai vechi sau mai nou.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
Avatar utilizator
lucianphilip
Mesaje: 47
Membru din: 28 Feb 2012, 18:26
Localitate: AUSTRIA- Gleisdorf

Re: Probleme dezaburire

05 Apr 2012, 19:17

dany cred ca are dreptate,am patzit-o primavara trecuta dar nu la spalatorie,pur si simplu nu se mai dazaburea parbrizul si lateralele.Era filtrul de polen imbacsit. Incearca sa-l schimbi,mai ales ca nu costa mult si nu e greu de schimbat. bafta!
Răbdarea este ceva ce admiri la şoferul din spatele tău şi dispreţuieşti la cel din faţa ta.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator