Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
alex1cfr
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 22 Mai 2011, 14:55

Am nevoie de putin ajutor

22 Mai 2011, 15:01

salut, detin un seat cordoba din 2001 1.4 16v. am 180 mii km cu el nu am avt niciun fel de problema cu el doar ca acum la plecarea de pe loc daca las doar din ambreaj fara sa accelerez scade turatia(pana la aprox 500 de ture, asta cred ca e normal) dar mi se aprind si 2 martori in bord cel de la epc si motorul. alti mau intrebat daca tremura cand sta la relanti sau diferite simptome is masina merge exact ca inainte, doar ca se aprind acei 2 martori in conditiile care vi leam spus. de asemenea la denivelari nu gropi scartaie ceva in partea dreapta. numa bine :hi
 
alex1cfr
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 22 Mai 2011, 14:55

martori bord

22 Mai 2011, 16:40

am nevoie putin de ajutor. la plecarea de pe loc daca nu acclerez deloc in momentul in care las de ambreaj scade turatie la aprox 500 de ture, si se aprind 2 martori epc si motorul. alti mau intrebat daca trepideaza la relanti sau diferite simptome insa masina functioneaza normal. aceste becuri se sting doar dupa vreo 50 km de condus.sanatate
 
alex1cfr
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 22 Mai 2011, 14:55

Re: martori bord

22 Mai 2011, 18:25

scuze pt k am scris de 2 ori dar nu am mai stiut unde am scris prima oara.:)) si mai am o problema consuma benzina si nu inteleg de ce:)) glumesc:)
 
Avatar utilizator
cornelius
Mesaje: 2568
Membru din: 05 Iun 2008, 11:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: martori bord

23 Mai 2011, 14:08

una sau doua bobine de inductie terminate, cred ca mai sigur e una, ca daca erau doua, facea motorul ca toate "visele". sau clapeta de acceleratie murdara.
:hi
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion


Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788


ImagineImagine
 
alex1cfr
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 22 Mai 2011, 14:55

Re: martori bord

23 Mai 2011, 15:33

multumesc de sfat e posibil sa fie si clapeta murdara, cam trag de ea si pe la pescuit si peste tot. oricum de cand am schimbat furtunul acela ce intra in locul unde e filtru de ulei(cred) in partea stanga spate nu mai scade asa turatia decat normal ca la orice masina si nici nu s-au mai aprins acei doi martori. multumesc inca odata pt ajutor. apropo ma cheama alex sunt din resita si am 19 ani
 
Avatar utilizator
B521ANK
Mesaje: 161
Membru din: 05 Dec 2010, 20:06
Localitate: Bucuresti

Re: martori bord

13 Iun 2011, 11:56

alex1cfr scrie:
multumesc de sfat e posibil sa fie si clapeta murdara, cam trag de ea si pe la pescuit si peste tot. oricum de cand am schimbat furtunul acela ce intra in locul unde e filtru de ulei(cred) in partea stanga spate nu mai scade asa turatia decat normal ca la orice masina si nici nu s-au mai aprins acei doi martori. multumesc inca odata pt ajutor. apropo ma cheama alex sunt din resita si am 19 ani

La mine a fost culmea de la un bec ars dupa spate :))) .. mai exact cel de la frana . Nu am stiu ce are toata lumea ca e de la benzina ca e de la nu stiu ce ... nimic ...pana am mers cu ea si am bagat pe calc , mi-a sters eroarea mi-a pus un bec nou si gata probl a fost rezolvata :drive
B-521-MAI

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori