Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
cristi_mky
Inginer
Mesaje: 1966
Membru din: 27 Iun 2009, 11:56

Re: plastic bord - nu vi se topeste?

29 Iun 2010, 21:26

mususk266 scrie:
e ridicol ce se intampla prin reprezentante, sunt doar interesati sa-ti vanda masina si atat, ce se intampla dupavand masina ce-ti ...dumnezeu cu mila, masina are 6 luni, ar trebui sa fie superbucurosi si sa se ofere chiar ei sa te rezolve.
traim in romania si evident, trebuie sa ne ocupe tot timpul.

Eu lucrez la o reprezentanta in TM si pot sa spun ca la noi se incearca ajutarea clientului.
Sa vezi ce bucurosi pleaca :D
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: plastic bord - nu vi se topeste?

29 Iun 2010, 21:29

livache'87 scrie:
asta e premiza comerciantilor autohtoni: "Clientul nostru, stapanul nostru!" pana achita produsul :)

...


cristi_mky, il puteti ajuta cumva? de ce nu? masina e noua, in garantie.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Dorulakis
Subiect Autor
Mesaje: 35
Membru din: 16 Sep 2009, 10:23
Localitate: Timisoara, Cluj[mai rar]
Contact:

Re: plastic bord - nu vi se topeste?

29 Iun 2010, 21:39

Locuiesc in Timisoara acum :P, intrebarea mea catre cei ce lucreaza la reprezentante ar fi: se schimba acel plastic sau nu pe garantie?
Ps: am mai sters/frecat bine cu o buc. de piele locul acela, parca parca nu se mai vede asa urat. Se vede doar ca avand o culoare mai inchisa[neagra], care e culoarea plasticului dupa ce se da jos acea "folie" gri. acel plastic negru pare ok, doar membrana gri a fost afectata. Din moment ce doar mie mi s-a intamplat o faza de-asta...sa zicem ca o dau pe vina ghinionului.
PS: cred totusi ca masinile ar trebui sa vina dotate cu un parasolar :). Mi-am luat azi unul pt. momentele cand o sa las masina la soare "just in case"
Leon 1p 1.9/90cp + revo, facelift, alb, preference
doru_cu_motoru@y
Jante tabla, 0 imbunatatiri, in asteptare de tatuaje
 
cristi_mky
Inginer
Mesaje: 1966
Membru din: 27 Iun 2009, 11:56

Re: plastic bord - nu vi se topeste?

30 Iun 2010, 08:07

mususk266 scrie:
livache'87 scrie:
asta e premiza comerciantilor autohtoni: "Clientul nostru, stapanul nostru!" pana achita produsul :)

...


cristi_mky, il puteti ajuta cumva? de ce nu? masina e noua, in garantie.

Eu sunt la Saab si Opel
Daca masina e in garantie plateste constructorul TOT (piesa+manopera)
Eu zic ca o schimba :)
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY
 
Avatar utilizator
florentz12
Mesaje: 693
Membru din: 08 Mar 2010, 15:59
Localitate: cluj
Contact:

Re: plastic bord - nu vi se topeste?

30 Iun 2010, 08:32

Ma bag si eu in seama....
Masina de 6 luni de zile cu plastic topit...te cam lasa rece astfel de experiente...eu ma indoiesc ca sunt de la lasat masina in soare, sa fim seriosi, masinile astea dupa ce sunt fabricate mai stau si ele in niste parcuri in aer liber(din cate stiu) pana la livrare si ma indoiesc ca in "criza" asta, masinile dupa fabricatie ajung direct la showroom..si eu sunt de parere ca este un defect de fabricatie. Daca la masina luata de 6 luni de zile ti se intampla astfel de lucruri marunte la 150000 de km trebuie sa ma astept ca imi va cadea motorul...cred ca ramai si cu o impresie foarte proasta de marca respectiva, ca sa nu mai zic de recomandari...asta ar trebui sa le ia in considerare dealerii, daca ajung astfel de expemple pe la ei si ei sa iti dea cu flit.

Dute la dealer...bafta.
Drive safe

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori