Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
adi2006
Subiect Autor
Mesaje: 39
Membru din: 06 Sep 2018, 10:48

Modulatoare US

27 Ian 2019, 12:42

Salut a-și vrea sa știu dacă a montat cineva modulatoare US ca eu nu știu cum sa ma leg la firul de semnalizare nu îmi dau seama de care fir trebuie sa ma leg sunt 2 fire spre bec semnalizare dar au aceasi culoare și nu îmi dau semăna de care trebuie sa ma leg..
Mulțumesc.
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Modulatoare US

27 Ian 2019, 18:11

De punct, virgulă si alte alea ai auzit? Foloseste-le..

La modelul tău 1P nu ai nevoie de nici un modul, semnalizările US style se fac cu vcds, prin recodare la adresa 09.

Dacă e vorba de modelul facelift, se modifică byte 18. Iti trebuie o valoare în hex de la un bcm de US. Vezi ca poti da toate luminile peste cap la modeul facelift daca nu stii exact ce faci.

PS. Imi șoptește fiică-mea ca în limba română nu exista construcția " a-și vrea" si ca ce ai scris tu acolo e o greșeală gramaticală elementară. Eu "a-și vrea" să faci un efort, ca ne omori ochii ăstora dintre noi care scriem corect în română ...
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
adi2006
Subiect Autor
Mesaje: 39
Membru din: 06 Sep 2018, 10:48

Re: Modulatoare US

28 Ian 2019, 12:10

Scuză-mă am auzit de punct și virgula!
Dar când scriu în graba uit sa le mai pun.
Mulțumesc de ajutor..
 
adi2006
Subiect Autor
Mesaje: 39
Membru din: 06 Sep 2018, 10:48

Re: Modulatoare US

28 Ian 2019, 12:12

PS. In Oltenia exista construcția "a-și vrea".
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Modulatoare US

28 Ian 2019, 14:46

:) Cred ca nu vrei sa discutam despre modul conditional optativ al verbului "a vrea", nu?

Forma corecta a verbului respectiv la modul indicat mai sus e "as vrea", pt persoana intai. Nu exista exceptie. Cratima la modul conditional optativ se foloseste cand exista si un pronume personal, insa doar cu anumite verbe, cum ar fi constructia ",mi-as dori (pentru mine)", "a-si dori (pentru el) etc.

:hi Cu placere.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori