Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
ViorelStanca
Subiect Autor
Mesaje: 7
Membru din: 12 Feb 2018, 10:10

Problema cu un martor in bord cu simbolul unui bec

12 Feb 2018, 16:12

Buna ziua , sunt nou pe acest forum , am si eu o problema poate puteti sa ma ajutati. Am un seat leon 1p din 2008 si de curand mi sa aprins in bord un martor cu simbolul unui bec (exterior light foult) , din cate stiu eu acel martor apare atunci cand se arde un bec , ideea este ca eu nu am nici un bec ars, am verificat toate becurile posibile dupa masina  si nimic . Daca puteti sa ma ajutati cu o informatie , mi-ar prinde bine  . Multumesc

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Problema cu un martor in bord cu simbolul unui bec

12 Feb 2018, 17:03

Inseamna ca ti-ai pus niste leduri, in locul unor becuri normale.
 
Avatar utilizator
ViorelStanca
Subiect Autor
Mesaje: 7
Membru din: 12 Feb 2018, 10:10

Re: Problema cu un martor in bord cu simbolul unui bec

12 Feb 2018, 21:27

Nu am schimbat nimic la ea, o am de un an si abia ieri s-a aprins acel martor :)

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Problema cu un martor in bord cu simbolul unui bec

12 Feb 2018, 22:07

Atunci, fa o scanare sau roaga pe cineva sa te ajute si te lamuresti.
 
Avatar utilizator
ViorelStanca
Subiect Autor
Mesaje: 7
Membru din: 12 Feb 2018, 10:10

Re: Problema cu un martor in bord cu simbolul unui bec

13 Feb 2018, 00:19

Ok , voi incerca sa pun un tester pe ea :) . Multumesc

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
 
Avatar utilizator
LECriss1337-
Mesaje: 51
Membru din: 20 Aug 2017, 10:23
Localitate: Iasi (IS) / Husi (VS)

Re: Problema cu un martor in bord cu simbolul unui bec

13 Feb 2018, 18:39

Cu tester e cel mai sigur sa vezi care e problema , insa din propria experienta e posibil sa nu fie prins vreun far bine la conectorul ala.

Am mers vreo 2 saptamani cu martor de bec aprins in bord si nu stiam de la ce e , pana cand mi-a zis un prieten ca masina mea nu semnalizeaza stanga (fiind in mers) , cu toate ca la verificarile facute de mine pe loc semnaliza. M-am dus la electrician si a inceput sa rada de mine , deoarece eu i-am prezentat problema prin telefon si a crezut ca are o gramada de treaba , insa cand s-a uitat , farul din stanga fata nu era conectat bine . End story.
SEAT Leon - 2009 - 1.9 TDi
 
Avatar utilizator
ViorelStanca
Subiect Autor
Mesaje: 7
Membru din: 12 Feb 2018, 10:10

Re: Problema cu un martor in bord cu simbolul unui bec

13 Feb 2018, 19:36

LECriss1337- scrie:
Cu tester e cel mai sigur sa vezi care e problema , insa din propria experienta e posibil sa nu fie prins vreun far bine la conectorul ala.

Am mers vreo 2 saptamani cu martor de bec aprins in bord si nu stiam de la ce e , pana cand mi-a zis un prieten ca masina mea nu semnalizeaza stanga (fiind in mers) , cu toate ca la verificarile facute de mine pe loc semnaliza. M-am dus la electrician si a inceput sa rada de mine , deoarece eu i-am prezentat problema prin telefon si a crezut ca are o gramada de treaba , insa cand s-a uitat , farul din stanga fata nu era conectat bine . End story.
Am inteles , ma voi uita si la mufe :) multumesc mult , nu m-am gandit ca poate fii si asta :). Voi incerca ceea ce mi-ai spus , sper sa reusesc sa o rezolv eu :) . Multumesc

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori