Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Subiect Autor
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: Clapeta climatizare?

13 Noi 2008, 17:04

bamse scrie:
ti-am zis ace ce o sa imi raspunda colegii....e greu de spus asa din vorbe, trebuie auzit acel zgomot.
asta mi-ai zis si ei!du-te cu masina la dip, si vb cu d-l cristi tion dir de vanzari de la ei, si roaga-l sa iti acorde o mai mare atentie asupra masinii...


Mersi bamse, daca nu reusesc nimic cu aerul comprimat o sa apelez la Dl. Cristi Tion!
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
The teacher
Profesoru
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

Re: Clapeta climatizare?

13 Noi 2008, 21:23

Azi9 am vb. cu un meserias de la Alto , si mi-a spus ca , nu a mai auzit de asa ceva , dar e posibil orice , in mers la viteze mari , apar curenti de aer care pot da nastere la turbioane din cele mai neprevazute , trebuie , parerea lui, si asta am spus si eu sa desfaci , cd, si grilele de aerisire centrale si sa o duci in viteza care te supara , cu cineva in masina , sa asculte , ca la 160 nu poti si conduce si fii atent de unde vine suieratul , poate ..................iese ceva
 
gsx-r rider
Mesaje: 13
Membru din: 26 Sep 2008, 08:38

Re: Clapeta climatizare?

14 Noi 2008, 08:14

Seaturile Leon 1P au scuturi laterale pe sub masina si acolo intra aer si fac un tacanit foarte enervant si ritmic. Exista bureti cu care vin masinile inainte de pregatirea de livrare (la usi si barile din fata/spate), ia acei bureti si punei intre scuturile laterale si caroserie sa tina fortat scuturile(in zona suruburilor de prindere). Suruburile de prindere sunt prea lungi si stranse la maxim permite flambarea scuturilor. Incearca asa!!! posibil sa nu mai faca!!! (multe masini au venit cu problema si aceasta a fost rezolvarea)Succes!!!
ride like a devil feel like a god
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Subiect Autor
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: Clapeta climatizare?

14 Noi 2008, 12:59

Mersi mult gsx-r-rider, incercam! :D
Revin daca s-a rezolvat sau nu.
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori