Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
amyral
Subiect Autor
Mesaje: 14
Membru din: 04 Mai 2016, 11:22
Localitate: iasi

Cordoba celor 7 coline ale Iasului

01 Iul 2016, 11:41

Salut, :hi Daniel IASI
Sunt cel mai nou membru in club. :glasses
Asa ca, va prezint si eu masina mea:
Seat Cordoba 2007 culoare Albastru Inchis
1.4 16V 85 CP


Masina are in acest moment 145.000km e adusa din afara avand doar 1 proprietar acolo si eu fiind urmatorul care se va bucura de ea :D

Am sa adaug si niste poze , cu ce iam schimbat pentru ca era nevoie de un kit distributie si alte accesorii care se vor regasi in poze, plus pe spate armortizoare schimbate si cele 2 cabluri de frana de la tamburi spate, pe fata niste bare de stabilitate sau antirului nustiu exact cum se numesc dar trebuiau schimbate, niste huse bunicele pt. interior . Pentru a sti ca atunci cand ies pe strada nu am surprize neplacute si sa fiu in siguranta eu dar si cei care vor merge cu mine, urmeaza sa schimb parbrizu deoarece mia sarit o piatra si a inceput sa fuga crapatura destul de mult cu ocazia aceasta as dori sa imi recomandati un dealer ok si ce marca de geam ar fi recmandata, un polis mai spre toamna , benzina si drumuri bune fara evenimente in trafic, plus ca doresc sa stiu pe unde se mai aduna cei care detin Seat-uri pentru a cere pareri si nunumai.
O zi buna tuturor... :cheers
ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine
 
Avatar utilizator
ionutblv
BLV SCENTS
Mesaje: 4324
Membru din: 02 Iun 2009, 11:54
Localitate: iasi

Re: Cordoba celor 7 coline ale Iasului

01 Iul 2016, 21:35

Bine ai venit!

Cat te a ajuns kitul de distribuție și unde l ai schimbat?!

meIzu mx四
 
amyral
Subiect Autor
Mesaje: 14
Membru din: 04 Mai 2016, 11:22
Localitate: iasi

Re: Cordoba celor 7 coline ale Iasului

02 Iul 2016, 17:50

Salut ,doar kitul de distributie , depinde de codul motorului tau ?,Eu lam achizItionat cu 530 ron Continental, pt. motorul meu e cu 2 curele , de la Auto-Center Pacurari ( sau de pe net dar daca nu iti aduce ce nu trebuie mai pierzi 3 zile pt retur ) ei au diferite oferte in fiecare luna, le-am schimbat la vecinu meu care are service propriu 250 ron manopera, eu am avut mai multeee de schimbat..deci iam lasat 300ron
 
amyral
Subiect Autor
Mesaje: 14
Membru din: 04 Mai 2016, 11:22
Localitate: iasi

Re: Cordoba celor 7 coline ale Iasului

19 Oct 2016, 11:35

De ceva vreme nu am mai spus nimic , dar masinuta a mai primit niste folii de ceva vreme deoarece a fost o vara caniculara plus o curatare profesionala tot pt interior si niste huse pt interior de calitate, in rest merge bine fara probleme. Doar gropile din prea maritul nostru oras incep sa apara incet dar sigur si inca nici nu o venit iarna...Sa auzim de bine....
ImagineImagineImagineImagine
 
Avatar utilizator
rgilimei
Mesaje: 9
Membru din: 09 Noi 2015, 08:51

Re: Cordoba celor 7 coline ale Iasului

01 Noi 2016, 13:07

Bine ai venit! Felicitari pentru achizitie! Sa o stapanesti sanatos si km fara probleme.
Seat Cordoba 2007 1.9 TDI AXR 101CP Red Emotion
 
amyral
Subiect Autor
Mesaje: 14
Membru din: 04 Mai 2016, 11:22
Localitate: iasi

Re: Cordoba celor 7 coline ale Iasului

05 Noi 2016, 20:50

Ms ms ,,,,asa sa fie fara probleme,,,, si la tine sa fie multi km,,,,

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori