Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
zeusik
Nashul
Mesaje: 2336
Membru din: 29 Oct 2008, 10:20
Localitate: Bucuresti

Re: cordobutza mea

16 Sep 2012, 08:59

Salut. Daca esti din Bucuresti poti merge in Autovit. Eu de acolo mi-am luat distantierele cand am montat boxe in usile spate. Au costat 80ron/2 buc.
Stima!
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made
 
Avatar utilizator
danielito
Subiect Autor
Mesaje: 58
Membru din: 23 Oct 2011, 15:16
Localitate: Keratsini,Athena,Greece
Contact:

Re: cordobutza mea

16 Sep 2012, 10:35

nu sunt din bucuresti.si sunt plecat in grecia.vad eu pe unde gasesc.merci
 
Avatar utilizator
danielito
Subiect Autor
Mesaje: 58
Membru din: 23 Oct 2011, 15:16
Localitate: Keratsini,Athena,Greece
Contact:

Re: cordobutza mea

21 Mar 2013, 00:17

azi am schimbat amortizoarele fata/spate cu amortizoare AL-KO.se aude bine nu mai troncane asa ca inainte.cele de pe fata erau terminate de tot la fel si flansele.problemea e cape spate mi-a montat putin mai mari in diametru si burduful ala de protectie impotriva prafului ramane blocat.nu stiu acum ce sa fac sa schimb si pivoti,bieletel antiruliu si bielete de directie?
 
Avatar utilizator
danielito
Subiect Autor
Mesaje: 58
Membru din: 23 Oct 2011, 15:16
Localitate: Keratsini,Athena,Greece
Contact:

Re: cordobutza mea

08 Mai 2013, 20:53

acum o saptamana mi-am montat xenoane HID pe faza lunga si se vede super cu ele dar joi cand am plecat spre romania am avut o surpriza putin ciudata.la aprinderea fazei lungi toate ceasurile de bord s-au culcat spre stanga si s-au aprins toti martorii de la bord.asta s-a intamplat intr-o fractiune de secunda apoi totul a revenit la normal.de atunci am mai folosit faza lunga de vre-o 20-30 de ori dar nu a mai facut asa ceva.are cineva idee despre ce e vorba?oare sa am o masina putin posedata?am aceeasi marca de xenoane si pe faza scurta de 1 an si jumatate si nu a facut niciodata asa ceva.
 
Avatar utilizator
Horjoaga Lucian
Mesaje: 337
Membru din: 13 Apr 2011, 18:09
Localitate: Targoviste, Dambovita
Contact:

Re: cordobutza mea

10 Mai 2013, 01:46

E posibil sa faca vreun scurt atunci cat dai faza lunga.
Eu am xenon si in faruri si in proiectoare, in far am H4 bixenon si in proiector H3.
Pe cele din proiectoare le am de aproximativ 6 luni, de 2 ori am avut si eu aceeasi problema cand dadeam sa le aprind, proiectorul de pe stanga nu se aprindea si in bord mi se aprindeau toti martorii. Am desfacut toate mufele de la acel proiector, le-am pus la loc si de atunci nu am mai avut nicio problema.
:hi
Volkswagen Passat -2006- Albastru 2.0 TDI 140 CP
Seat Cordoba -2006- Rosu Emocion 1.4 MPI 16V 86 cp
viewtopic.php?f=68&t=11475
 
Avatar utilizator
danielito
Subiect Autor
Mesaje: 58
Membru din: 23 Oct 2011, 15:16
Localitate: Keratsini,Athena,Greece
Contact:

Re: cordobutza mea

10 Mai 2013, 05:47

Nu știu unde ar putea sa facă scurt pentru ca am izolat amândouă firele. Baltazar zice k îmi baga paraziți pe instalație și k trebuie sa montez niște filtre.
 
Avatar utilizator
danielito
Subiect Autor
Mesaje: 58
Membru din: 23 Oct 2011, 15:16
Localitate: Keratsini,Athena,Greece
Contact:

Re: cordobutza mea

07 Iul 2013, 21:28

Astazi am facut o plimbarica de duminica prin Grecia si am ajuns si la mare cu masinutza mea.Tin sa mentionez ca am mers pe drumuri serpuite si se comporta foarte bine in curbe si nu a consumat nici mult tinand cont k am folosit si AC-ul.Si pe deasupra azi a implinit si 70 000 km.Am facut si 2 pozici

Imagine

Imagine

 
Avatar utilizator
danielito
Subiect Autor
Mesaje: 58
Membru din: 23 Oct 2011, 15:16
Localitate: Keratsini,Athena,Greece
Contact:

Re: cordobutza mea

21 Iul 2013, 17:38

am si eu o problema mica cu masina.de vre-o saptamana cand o opresc se aude un sunet ca un mieonit de pisica.si mi se pare k se aude din dreapta masinii de sub prag.ce credeti ca ar putea fi?
 
Avatar utilizator
danielito
Subiect Autor
Mesaje: 58
Membru din: 23 Oct 2011, 15:16
Localitate: Keratsini,Athena,Greece
Contact:

Re: cordobutza mea

01 Aug 2013, 21:40

salut prieteni.azi am facut si eu service-ul anual avand in prezent 72 000 km asa k am schimbat si curelele de la distributie si cea de accesorii,pompa de apa,si restul de filtre,si pe fata am schimbat placutele de frana cu unele ATE.Vreau sa va spun ca mecanicul de la service s-a purtat exemplar cu masina.cred ca in sfarsit am gasit un service unde baietii isi dau interesul.Acum urmeaza sa va spun impresiile despre noua distribuie pentru ca in doua zile urmeaza sa fac 1200 km pt k vine concediul si plec ACASA :yah
 
Avatar utilizator
danielito
Subiect Autor
Mesaje: 58
Membru din: 23 Oct 2011, 15:16
Localitate: Keratsini,Athena,Greece
Contact:

Re: cordobutza mea

04 Sep 2013, 21:25

Dupa schimbul distributiei masina se comporta super.Pot sa spun k e alta masina.Astazi am schimbat si flansele de amortizor pe fata pt k cele montate acum 5 luni au cedat.Si in sfarsit dupa atata asteptare am terminat si leaasing-ul si acum masinutza e pe numele meu si are si numere noi,o sa revin si cu poze zilele astea.
 
Avatar utilizator
MHL
Mihai
Mesaje: 705
Membru din: 26 Oct 2009, 15:58
Localitate: Craiova
Contact:

Re: cordobutza mea

05 Sep 2013, 14:41

Felicitari pt. "noua masina"! :P
EX Seat Cordoba 1.4 16V 100CP
Red Emotion "Cupra look"
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=68&t=8192
Imagine
 
Avatar utilizator
danielito
Subiect Autor
Mesaje: 58
Membru din: 23 Oct 2011, 15:16
Localitate: Keratsini,Athena,Greece
Contact:

Re: cordobutza mea

07 Sep 2013, 20:11

multumesc
 
Avatar utilizator
danielito
Subiect Autor
Mesaje: 58
Membru din: 23 Oct 2011, 15:16
Localitate: Keratsini,Athena,Greece
Contact:

Re: cordobutza mea

30 Sep 2013, 23:19

Salut prieteni.ieri am observat ciudat la masina mea,ceva ce nu mi se pare a fi in ordine si mai exact faptul k am niste bucati lipsa din bucsile de fier de la puntea din spate si au si unele fisuri.este vorba de bucsile acelea de fier care sun sudate de puntea din spate si in care vin acele bucsi de cauciuc in locul unde se prinde bascula de sasiul masinii.voi ce parere aveti asa trebuie sa fie?asa e si la voi?si am mai observat si ca acele bucsi de cauciuc sun uzate inegal.mai jos adaug si niste poze pe care le-am facut cu telefonul.sper ca asta nu ma duce la schimbare putii din spate.astept parerile voastre.
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
 
Avatar utilizator
danielito
Subiect Autor
Mesaje: 58
Membru din: 23 Oct 2011, 15:16
Localitate: Keratsini,Athena,Greece
Contact:

Re: cordobutza mea

02 Oct 2013, 19:32

Sa inteleg ca nu a mai patit nimeni asa ceva......
 
Avatar utilizator
danielito
Subiect Autor
Mesaje: 58
Membru din: 23 Oct 2011, 15:16
Localitate: Keratsini,Athena,Greece
Contact:

Re: cordobutza mea

23 Oct 2013, 21:49

Am promis ca o sa postez noul numar de inmatriculare al masinutei mele asa ca ma tin de cuvant
Imagine
Si aztazi a venit Mos Craciun pt masinuta mea si i-a adus frane noi pe spate pe disc in locul celor pe tambur.Doar ca mi-a zis mesterul k trebuie sa astept can 3-4 zile pana se lasa sa tin pt ca frana de mana nu tine cam de loc.Vedem pe parcurs ce fac franele mele.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori