Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
r4duk
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 18 Mar 2010, 12:29

blocare automata usi

18 Mar 2010, 15:40

Salutare...
sunt nou pe aici.
am un seat cordoba 1.9 SDI din 2004 si vreau sa activez sistemul care la o anumita viteza sa imi blocheze usile.
Prima mea intrebare este: se poate face la seatul din 2004? iar daca da...cum se poate activa?

ms mult
 
Avatar utilizator
patzaichin
LEONidas
Mesaje: 1717
Membru din: 22 Sep 2009, 21:08
Localitate: Bucuresti

Re: blocare automata usi

18 Mar 2010, 16:51

r4duk scrie:
Salutare...
sunt nou pe aici.
am un seat cordoba 1.9 SDI din 2004 si vreau sa activez sistemul care la o anumita viteza sa imi blocheze usile.
Prima mea intrebare este: se poate face la seatul din 2004? iar daca da...cum se poate activa?

ms mult


Mai mult ca sigur poti sa faci din VAG...daca esti interesat da-mi un PM si te trimit la cineva ca sa iti activeze mai multe chestii!
LEONidas...1.4 TSI
ImagineImagineImagine
 
therock
Mesaje: 7
Membru din: 16 Feb 2008, 06:48
Localitate: Brasov

Re: blocare automata usi

27 Mar 2010, 08:28

din brasov e cineva care poate pune vag com-ul pe un cordoba 2001 ?
Seat Cordoba 1.6i sport 101cp 2001 aliaj full electric
 
Dunky
Mesaje: 933
Membru din: 25 Ian 2009, 20:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: blocare automata usi

02 Mai 2010, 22:25

poti sa faci chestia asta daca ai functia confort eu cel putin asa stiu daca nu sunt alarme care fac chestia asta
Viata-i grea dar trece!
 
Avatar utilizator
STORM
Mesaje: 468
Membru din: 03 Dec 2007, 15:58
Localitate: crangasi city
Contact:

Re: blocare automata usi

11 Aug 2010, 10:30

Poti face multe chestii cu vag-comul, chestia e sa stii canalul sa te duci direct la optiune asa va trebui sa mergi manual prin canalele softului pana gasesti ce cauti ( sunt cateva sute din cate stiu ... ). eu mi-am activat chestia cu blocarea usilor din vag-com ( cand ajunge la viteza de 25km/h se blocheaza automat iar cand scoti cheia din contact se delobcheaza.

Am citit pe un alt forum ca masinile care au optiune cu senzor de ploaie, este o optiune in vag-com care se numeste "Rain Closing", care inhide toate gemurile/trapa cand incepe sa ploua ... asta e una din ele, mai sunt unele interesante dar trebuie gasite
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: blocare automata usi

16 Aug 2010, 19:02

se deblocheaza doar daca scoti cheia din contact?
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
STORM
Mesaje: 468
Membru din: 03 Dec 2007, 15:58
Localitate: crangasi city
Contact:

Re: blocare automata usi

16 Aug 2010, 19:06

luci&dana scrie:
se deblocheaza doar daca scoti cheia din contact?


sau le poti debloca in orice moment de la butonul de pe usa

 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: blocare automata usi

16 Aug 2010, 19:09

asa mai merge...ma speriasem ca trebuie mereu sa opresc motorul :yh
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
STORM
Mesaje: 468
Membru din: 03 Dec 2007, 15:58
Localitate: crangasi city
Contact:

Re: blocare automata usi

16 Aug 2010, 19:30

vreau sa vad dc reusesc sa imi fac oglinzile sa se inchida din telecomanda masinii.... cred ca pana la urma imi cumpar un cablu din ala de pe okazii vag com 908 cu suport pt win7 si limba romana ca e 150 ron si ma joc singur
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: blocare automata usi

16 Aug 2010, 19:55

Din cate stiu, inca nu s-a gasit cum se poate activa plierea oglinzilor din telecomanda. Sunt destui de pe forumul Seat Espagna care au cautat aceasta facilitate, nu numai pe Ibiza/Cordoba, ci si pe Leon/Toledo. Poate la ultimele modele, 2009 sau 2010 merge, dar tot n-am vazut pe cineva facand asta. Nici cu VDS-Pro nu s-a reusit. Dar...iti urez succes. Nu vreau sa descurajez pe nimeni.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
Avatar utilizator
STORM
Mesaje: 468
Membru din: 03 Dec 2007, 15:58
Localitate: crangasi city
Contact:

Re: blocare automata usi

16 Aug 2010, 19:57

dany19940 scrie:
Din cate stiu, inca nu s-a gasit cum se poate activa plierea oglinzilor din telecomanda. Sunt destui de pe forumul Seat Espagna care au cautat aceasta facilitate, nu numai pe Ibiza/Cordoba, ci si pe Leon/Toledo. Poate la ultimele modele, 2009 sau 2010 merge, dar tot n-am vazut pe cineva facand asta. Nici cu VDS-Pro nu s-a reusit. Dar...iti urez succes. Nu vreau sa descurajez pe nimeni.



Xel'Naga de pe forum isi pliaza oglinzile/inchide trapa/ridica geamurile din telecomanda, de mers, merge... dar trebuie gasit canalul respectiv
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: blocare automata usi

17 Aug 2010, 02:05

La care dintre masini, ca parca are doua: Bora si Leon Cupra. Daca e la Bora, chiar ca sunt curios ce si unde a modificat ca sa miste oglinzile si sa deschida trapa. De inchis trapa stiu ca se poate, pentru ca am modificat si eu cu VDS-Pro la un Leon din 2001 cred, la cineva de pe forum. Daca e la Leon, deja e alta poveste: centrala electrica si cu totul alta arhitectura a electronicii masinii. Am impresia ca si la unele Golfuri 5 merge facut asta, depinde de ce modul de centrala electrica au. Asteptam detalii de la Cosmin atunci. Banuiesc ca multi ar fi amatori sa faca modificarile si ei. Chestia cu deschis/inchis geamurile din telecomanda am facuto si la Toledo al meu din 2001, dar oglinzile, din ce zic cei de pe Seat Espagna, inca nu se poate face. Sau trebuie descoperit unde trebuie modificat, asa cum spui tu.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
Avatar utilizator
STORM
Mesaje: 468
Membru din: 03 Dec 2007, 15:58
Localitate: crangasi city
Contact:

Re: blocare automata usi

17 Aug 2010, 07:25

dany19940 scrie:
La care dintre masini, ca parca are doua: Bora si Leon Cupra. Daca e la Bora, chiar ca sunt curios ce si unde a modificat ca sa miste oglinzile si sa deschida trapa. De inchis trapa stiu ca se poate, pentru ca am modificat si eu cu VDS-Pro la un Leon din 2001 cred, la cineva de pe forum. Daca e la Leon, deja e alta poveste: centrala electrica si cu totul alta arhitectura a electronicii masinii. Am impresia ca si la unele Golfuri 5 merge facut asta, depinde de ce modul de centrala electrica au. Asteptam detalii de la Cosmin atunci. Banuiesc ca multi ar fi amatori sa faca modificarile si ei. Chestia cu deschis/inchis geamurile din telecomanda am facuto si la Toledo al meu din 2001, dar oglinzile, din ce zic cei de pe Seat Espagna, inca nu se poate face. Sau trebuie descoperit unde trebuie modificat, asa cum spui tu.


La Cupra le poate inchide toate din telecomanda

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori