Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
posyk
Subiect Autor
Mesaje: 29
Membru din: 02 Oct 2009, 23:42
Localitate: bucuresti
Contact:

tunning cordoba

20 Feb 2010, 00:02

m-ar interesa daca stie cineva daca anumite piese de pe un seat altea sau un seat toledo se potrivesc pe un seat cordoba 2007
deoarece am gasit un seat altea si un seat toledo la dezmembrari cu preturi destul de bune....si voiam sa-ncep un oarecare tunning interior dar inainte voiam sa ma asigur ca merge si sa nu dau banii degeaba...


m-ar interesa plafoniera...daca merge schimbata deoarece mi se pare ca arata mult mai bine

eu la cordoba mea am la oglinzi doar reglajul electric si probabil cu incalzire...dar nu se rabateaza singure...si la acest seat altea oglinzile au si optiunea asta....as putea sa modific acest lucru la ea?

cotiera de pe vreuna din ele poate fi montata pe cordoba sau nu:-??

bancheta din spate de la altea cu cotiera...merge schimbata?

si ultima intrebare e daca la difuzoarele de pe spate la toledo mai am nevoie de acele "adaptoare" pentru a le monta pe masina mea?


imi cer scuze daca cumva am gresit topicul sau ceva...dar pur si simplu ma intereseaza aceste date deoarece v-am mai spus nu vreau sa cumpar degeaba...

multumesc anticipat celor ce-mi vor raspunde si drum bun uscat si fara incidente;))
B 66 CYI - seat cordoba

desire creates the power .
 
Avatar utilizator
iulian
gasalb
Mesaje: 642
Membru din: 15 Iun 2008, 18:29
Localitate: spania+constanta
Contact:

Re: tunning cordoba

20 Feb 2010, 01:56

daca toledo e modelul 1m iti merge sigur plafoniera,bancheta spate nu merge sigur,toledo e mai lat,de oglinzi nu am idee.
SEAT CORDOBA
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: tunning cordoba

20 Feb 2010, 09:17

La difuzoarele din usi, daca au 16,5cm diametru vei avea nevoie de distantiere, sa nu loveasca geamul in magnet.
Dar il poti lua si pe acele tot de acolo.
Plafoniera, daca se potriveste fizic, poti sa o inlocuiesti.
Cu oglinzile este mai complicat.
Cred ca ghita_celofan te poate lamuri cel mai bine...
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
posyk
Subiect Autor
Mesaje: 29
Membru din: 02 Oct 2009, 23:42
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: tunning cordoba

20 Feb 2010, 21:21

si cum pot da de acest ghita ? adica cum pot sa vorbesc cu el?
B 66 CYI - seat cordoba

desire creates the power .
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: tunning cordoba

20 Feb 2010, 21:23

Pai...eu zic sa il cauti pe forum...are si un topic dedicat, in care ii ajuta pe cei care au nevoie de sfaturi.
Poti folosi minunata functie "cautare".
:shock:
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
posyk
Subiect Autor
Mesaje: 29
Membru din: 02 Oct 2009, 23:42
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: tunning cordoba

20 Feb 2010, 21:29

[color=#400080]gata mersi il gasisem intre timp la membri :) multumesc...dar nu gaseam acea functie cautare...multumesc mult. i-am trimis un e-mail ...sper sa ma poata ajuta....multumesc si o seara buna...
B 66 CYI - seat cordoba

desire creates the power .

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori