Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Alecsander
Subiect Autor
Mesaje: 6
Membru din: 03 Iul 2016, 11:10

Coduri culoare arcuri

03 Iul 2016, 11:29

Va salut, imi poate cineva spune si mie ce inseamna 3 buline rosii pe arcurile fata la un Seat Cordoba 6L 2003 ? Dar 3 buline rosii si 2 albastre ? [la o fabia] .
Ma gandesc sa-mi schimb arcurile pe spate fiindca masina e foarte foarte joasa, dar amortizoarele si arcurile sunt in stare perfecta ,doar ca cred ca e asa din cauza ca e cumparata de noua din Belgia si cred ca difera echiparea , langa orice 6L de RO o pun ,e sesizabil mai joasa si daca am si cateva persoane in masina sau ceva greutate la trecerile de pietoni inaltate de la mine din oras imi atinge cu carligul de remorcare. Mi-a zis cineva tot cu o Cordoba 6L ca sa ii pun arcuri de tico de fata in loc de ce am eu pe spate acum ,ca se potrivesc si sunt mai tari .[ el asa are]
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Coduri culoare arcuri

03 Iul 2016, 12:36

O discutie despre culorile de pe arcuri: viewtopic.php?f=133&t=11488
Arcurile difera in functie de echipare, insa e posibil sa se "imoaie" si sa lase masina.
 
Alecsander
Subiect Autor
Mesaje: 6
Membru din: 03 Iul 2016, 11:10

Re: Coduri culoare arcuri

03 Iul 2016, 16:39

Am citit acel topic, dar nu gasesc culorile mele sa corespunda cu cele din tabel.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori