Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
monolite
Subiect Autor
Mesaje: 76
Membru din: 19 Aug 2011, 16:50

Cap planetara ?

25 Oct 2011, 18:15

Salutare

Tocmai am fost cu masina in service si in afara de bucsele pentru consola centrala mecanicul de la reprezentanta a spus ca trebuie schimbat si capul planetara stanga .... cand am intrebat de pret a zis undeva la 900 ron :shock: :shock:

am intrat pe autokarma si am vazut ca un cap planetara e undeva la 100 ron ( cred ca mecanicul sa referit la toata planetara ??!!)

intrebarea e ce producator e mai ok sa cumpar ? ceva recomandari ? :cheers
Seat Cordoba 1.4 16V 100 cai 2007 rosu Autoemotion
 
Avatar utilizator
cornelius
Mesaje: 2572
Membru din: 05 Iun 2008, 11:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cap planetara ?

25 Oct 2011, 18:40

Salut,
Unii dintre cei mai mari producatori sunt cei de la Metelli si GKN, apoi Lobro si SKF.
Intr-adevar, exista capete de planetara la 100 si ceva de lei, insa ai grija cine il face, daca are sau nu burduful, coliere, vaselina, piulita incluse, etc.
Ca exemplu un Metelli este pe la 200 de lei si are totul inclus.
:hi
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion


Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788


ImagineImagine
 
Avatar utilizator
monolite
Subiect Autor
Mesaje: 76
Membru din: 19 Aug 2011, 16:50

Re: Cap planetara ?

25 Oct 2011, 20:19

cornelius scrie:
Salut,
Unii dintre cei mai mari producatori sunt cei de la Metelli si GKN, apoi Lobro si SKF.
Intr-adevar, exista capete de planetara la 100 si ceva de lei, insa ai grija cine il face, daca are sau nu burduful, coliere, vaselina, piulita incluse, etc.
Ca exemplu un Metelli este pe la 200 de lei si are totul inclus.
:hi


pentru masina mea am cautat dupa model si cod motor insa am gasit mai multe tipuri de planetare cu numar de dinti diferite etc... de unde stiu care se potriveste la mine ? ( asta daca dau comanda online si o schimb eu cu mecanic ?) :glasses
Seat Cordoba 1.4 16V 100 cai 2007 rosu Autoemotion

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori