Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
sile19mmo
Subiect Autor
Mesaje: 26
Membru din: 05 Noi 2010, 20:34
Localitate: IASI
Contact:

Inlocuire Bec Stop Frana

09 Dec 2011, 00:22

Buna
Am nevoie de un sfat,cum sa schimb un bec pe spate la stop ul pe frana.
Daca ma poae ajuta cineva cu un sfat pentru ca este prima oara cand mi se arde un bec pe spate si nu stiu sa l schimb.

Multumesc anticipat
Seat Arosa,1.0,50 cai...
 
sile19mmo
Subiect Autor
Mesaje: 26
Membru din: 05 Noi 2010, 20:34
Localitate: IASI
Contact:

Re: Inlocuire Bec Stop Frana

22 Dec 2011, 21:43

sile19mmo scrie:
Buna
Am nevoie de un sfat,cum sa schimb un bec pe spate la stop ul pe frana.
Daca ma poae ajuta cineva cu un sfat pentru ca este prima oara cand mi se arde un bec pe spate si nu stiu sa l schimb.

Multumesc anticipat



Am rezolvat mai repede decat credeam........ are un singur surub care e ascuns intr o chestie de plastic.

Acum este functional!!!!
Seat Arosa,1.0,50 cai...
 
weltonsee4
Mesaje: 1
Membru din: 10 Mar 2015, 06:44

Re: Inlocuire Bec Stop Frana

10 Mar 2015, 06:53

buna, sunt membru nou, am un seat arosa 1.4 benzina si am o problema. dupa ce se incalzeste motorul, mi se aprinde cana de ulei in bord si incepe sa sune. am fost la un mecanic si el zicea ca ori e senzoru de ulei ori pompa de ulei, am schimbat amadoua piesele astea si tot se aprinde becul in bord. problema asta a aparut dupa ce am cumparat masina si am facut primul schimb de ulei si cand scotea mecanicul uleiul mi-a zis ca uleiul
We provide guarantee to pass learnalanguage learn english gmat with online exam training learnalanguage learn spanish itil and you can also get best quality rosettastone mcat along with The Polyglot Club mcat for your guaranteed success.
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Inlocuire Bec Stop Frana

10 Mar 2015, 08:12

Sa-ti dea sonda jos si sa puna manometru sa masoare presiunea reala cand face asa.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori