Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
AlinCulea
Subiect Autor
Mesaje: 80
Membru din: 01 Oct 2011, 08:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HEEELLLLP

30 Dec 2011, 10:58

Sarumana ms foarte mult . deocamdata nu pot vedea pozele sunt inca la servici si sunt anumite restrictii. le vad cand ajung acasa. ti-am lasat un PM daca e da un bip si te sunt eu nu-i problema.
Do you want to feel the passion for driving ???

HAVE a SEAT !
 
AlinCulea
Subiect Autor
Mesaje: 80
Membru din: 01 Oct 2011, 08:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HEEELLLLP

30 Dec 2011, 13:01

am ajuns acasa am vazut pozele. deci furtunul ala al meu este o trecere directa a aerului direct in furtunul gros. mie daca ai obs in poze imi lipseste valva respectiva de langa clapeta de acceleratie. Multumesc frumos de poze bogdan si vb la telefon mai pe seara sa imi zici daca si tie ti se strange furtunul ala.
Do you want to feel the passion for driving ???

HAVE a SEAT !
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9026
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: HEEELLLLP

30 Dec 2011, 14:19

Deci poate ai gasit explicatia de ce ti se strange acel furtun si iti merge motorul sacadat. Cred ca-i o supapa reglata sa se deschida la o anumita valoare doar. Am cautat in ETKA, dar n-am gasit nimic, din pacate. Poate te ajuta tot Bogdan cu codul ei.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
AlinCulea
Subiect Autor
Mesaje: 80
Membru din: 01 Oct 2011, 08:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HEEELLLLP

30 Dec 2011, 18:19

deci explicatia este sigura cred pana la urma oricum as dao tot nu e bine . am incercat sa obturez furtunul portocaliu si l-am introdus in stutu de la clapeta de acceleratie furtunul strangulat si-a revenit dar masina numai avea putere sa traga. am scos obturarea de pe furtunul portocaliu iar furtunul s-a strangulat din nou. am pus o teava de plastic pe in furtunul strangulat in idea sa il tin cat mai liber dar in acel moment turatia motorului a crescut cam pana la 1 mie de rpm si sta fara oscilatii dar nu este bine pentru ca se incinge motorul. cred ca pana la urma tre sa iau piesa aceea pe care o are si bogdan langa clapeta de acceleratie. dar nu stiu cum se numeste si nici ce cod are. caut de cateva ore pe net sa dau de ea pe alte forumuri dar nu am reusit. daca cineva stie cum se numeste ar fi perfect. ea practic cred ca ar trebui sa fie o valva.
Do you want to feel the passion for driving ???

HAVE a SEAT !

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori