Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Pant3rutza
Stewardesa
Subiect Autor
Mesaje: 161
Membru din: 27 Noi 2007, 21:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Despre accidentele care duc la moarte

28 Noi 2007, 17:46

ce accidente ati mai vazut in ultimu timp?eu am destui prieteni kre s-au stins din viatza :( :( :( :( :(
Cel mai tare Seat - Leon 1.6 benzina 102 cp....
 
Avatar utilizator
Ciclistu
Rares
Mesaje: 675
Membru din: 28 Noi 2007, 18:17
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

02 Dec 2007, 16:32

Sunt multe din pacate si viteza este principala cauza a producerii acestora...parerea mea.
VW Bora 1.9 TDI 131 CP
 
mihai leon
Mesaje: 43
Membru din: 02 Dec 2007, 18:15
Localitate: BUCURESTI
Contact:

02 Dec 2007, 19:43

acum o luna de zile a intrat o femeie de 63 de ani in mine.iesea de pe o straduta fara prioritae eu mergeam pe un mare bulevard,am incercat sa o evit am tras stanga de volan,ea nimic,nici frina,nici nimic.rezultatul:usile dreapta fata-spate schimbate.bine ca doar atat,mai eram si cu sotia si copilul in spate.astea sunt unele femei.bine ca a ramas fara carnet si sper sa nu si-l mai ia.
seat leon 1.9 tdi,90hp
 
Avatar utilizator
Ciclistu
Rares
Mesaje: 675
Membru din: 28 Noi 2007, 18:17
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

02 Dec 2007, 19:45

La varsta aia...mai bine ramane fara carnet definitiv, bine ca ti-a indoit doar usile...:)
VW Bora 1.9 TDI 131 CP
 
Avatar utilizator
Pant3rutza
Stewardesa
Subiect Autor
Mesaje: 161
Membru din: 27 Noi 2007, 21:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

03 Dec 2007, 15:47

asa sunt 90% din femei...paralele u condusul....eu nu le-as da permisul :d
Cel mai tare Seat - Leon 1.6 benzina 102 cp....
 
Avatar utilizator
Pant3rutza
Stewardesa
Subiect Autor
Mesaje: 161
Membru din: 27 Noi 2007, 21:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

03 Dec 2007, 17:38

mihai leon scrie:
acum o luna de zile a intrat o femeie de 63 de ani in mine.iesea de pe o straduta fara prioritae eu mergeam pe un mare bulevard,am incercat sa o evit am tras stanga de volan,ea nimic,nici frina,nici nimic.rezultatul:usile dreapta fata-spate schimbate.bine ca doar atat,mai eram si cu sotia si copilul in spate.astea sunt unele femei.bine ca a ramas fara carnet si sper sa nu si-l mai ia.




te rog sa iti pui poza si sa te prezinti si sa scrii cu ce te ocupi

ms anticipat http://www.clubseat.eu/viewforum.php?f=10
Cel mai tare Seat - Leon 1.6 benzina 102 cp....
 
Avatar utilizator
Ciclistu
Rares
Mesaje: 675
Membru din: 28 Noi 2007, 18:17
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

04 Dec 2007, 10:28

Ati vazut, tot o soferita a spus ca 90% dintre femeile ce conduc nu le prea au cu condusul...
Acu poate ca nu chiar 90%, trebuie sa recunosc sunt si femei care chiar conduc bine...
VW Bora 1.9 TDI 131 CP

 
Avatar utilizator
Pant3rutza
Stewardesa
Subiect Autor
Mesaje: 161
Membru din: 27 Noi 2007, 21:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

04 Dec 2007, 10:57

Dar prea putine k sa iasa in evidentza..pe langa faptu k nu stiu sa conduca isi iau majoritatea masini...ma uit prin bucuresti k sunt o gramada de femei la volan :) eu am boala pe alea de merg pe banda a 2 a sau a 3 a cu 40km/ h si nu se dau nici stanga nci dreapta asa le-a invatat mama lor uuaaaaa
Cel mai tare Seat - Leon 1.6 benzina 102 cp....
 
Avatar utilizator
Ciclistu
Rares
Mesaje: 675
Membru din: 28 Noi 2007, 18:17
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

04 Dec 2007, 11:04

Cu mersul pe banda a 2 sa stii ca ai dreptate, asa e si prin Cluj, de parca le-ar fi frica sa mearga pe prima banda, ma refer si la soferi nu doar la soferite, doar tot drum ii...
VW Bora 1.9 TDI 131 CP
 
Avatar utilizator
o3_cep
Ibiza Owner
Mesaje: 102
Membru din: 30 Noi 2007, 09:22
Localitate: Bucuresti/Titan
Contact:

04 Dec 2007, 11:59

Pe mine ma deranjeaza cei ce merg pe banda 2 cu 70-80 km/h, in afara localitatii! Nu se dau nici batuti din fata ta :cussing:

Mai e o categorie, care nu se asigura pe autostrada si intra cu 80 km/h sa depaseasca o alta masina ce merge cu 70 km/h
ex: Ibiza - 1,4 16V 85 CP
Imagine
 
Avatar utilizator
b_13_wrc
Mesaje: 362
Membru din: 03 Dec 2007, 18:39

04 Dec 2007, 13:10

Din pacate in ultimu accident pe care l-am vazut mi-a murit un prieten, mai mult ca sigur atzi auzit de Micutzu, am fost acolo la 30 min dupa accident, nu se poate exprima in cuvinte ce am simtzit cand am vazut masina si nu vroiam sa cred ca a murit. Am fost membru la el in club si pot sa zic ca l-am cunoscut destul de bine si nici acum nu realizez ca dak sun pe nr lui nu mai raspunde el. RIP Micutzu
SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI
 
Avatar utilizator
Pant3rutza
Stewardesa
Subiect Autor
Mesaje: 161
Membru din: 27 Noi 2007, 21:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

04 Dec 2007, 19:13

Mie mi-au murit 5 prieteni in accident de masini miercurea rrecuta ...cred k ati auzit de carnagiu de la giurgiu....problema e k pe drumu ala nu aveai cum sa faci accident era drept si nu avea nici urma de frana....oricum aveau 200km/h si se filmau...dar problema e k nu stiu cum nu a pus deloc frana sau ce s-a intamplat cert e k un baiat de 21 de ani si ink 4 de 17, 18 ani au pierit....si un fost iubit de-al meu a murit intr-un accident de matiz a fost vina lui nu s-a asigurat si o solentza de la guard one firma de paza si protectie a intrat in el si au fugit....iar el neavand centura a sarit prin parbriz si s-a lovit de un stalp....dar cei cu solentza au fugit de la locul accidentului si l-a lasat sa zaca aprox 3 ore pana la gasit un taximetrist ....e tragic...dak il ajutau poate traia....dar asta e....si multe alte cazuri sunt....tot mai multi pusti sunt neatenti si fortzeaza mana domnului......viteza nu e buna...dar dak nu stii sa controlezi masina iti e fatala
Cel mai tare Seat - Leon 1.6 benzina 102 cp....
 
Avatar utilizator
Ciclistu
Rares
Mesaje: 675
Membru din: 28 Noi 2007, 18:17
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

04 Dec 2007, 23:24

Acu duminica seara un prieten a avut din pacate accident, mai traieste, dar tot este cusut la fata si tot ii rupt, venea pe drum nu avea mai mult de 80-90km/h, pe sens opus era coloana de masini, iar unu cu o duba a venit tare din spate (asta fiind pe sensul opus pe care veme prietenul meu) a lovit un Pegeout care era condus de o gagica, iar gagica cu Pegeout-ul de la acrosarea cu duba i-a sarit drept in fata, prietenul meu nu avea cemntura si ii vai de el, in drepata era pritena lui, care avea centura dar si ea este in spital...ce-i drept era cu un Passat de prin 80' toamna, daca era cu cealalta masina (Mondeo de prin 2002) poate nu se loveau asa rau...

.......viteza ucide......fiti mai blanzi cu acceleratia
VW Bora 1.9 TDI 131 CP
 
Avatar utilizator
galushca
Mesaje: 164
Membru din: 08 Ian 2008, 11:11
Localitate: Cluj Napoca / Bucuresti

09 Ian 2008, 12:44

Referitor la toate cele spuse mai sus...sincer eu nu as catagola asa strict soferii si soferitele...pentru ca daca ii sa facem o balanta ii cam pe acolo...sunt si femei si barbati care circula cu viteza redusa, si incurca fluenta traficului...sunt si femei si barbati care apasa prea tare acceleratie...Un sofer bun se descurca in majoritatea cazurilor insirate de voi mai sus...si asta nu neaparat prin pedala plina si valea...ci si prin calm si rabdare...Pentru ca la urma urmei nu poti circula tot timpu in regim de curse prin oras. Eu recunosc...am zile si zile...zile cand rup masina in 2 si ma cred pilot de raliuri :twisted: si zile cand ma plimb lejer ca soferii de duminica... :roll:
Seat Leon 1.6 102cp
Din nou pe ecrane: www.timesquad.ro
 
Avatar utilizator
kristina
Mesaje: 370
Membru din: 21 Dec 2007, 14:44
Localitate: Bucuresti

09 Ian 2008, 16:27

eu sunt mai calma, nu in sensul ca nu apas acceleratia, ci in sensul ca nu am nimic cu nimeni care merge regulamentar - cu viteza legala in oras sau in afara lui pe care banda vrea. daca merg mai tare si nu se dau la o parte, ii ocolesc pe unde pot...pana la urma ei sunt cei care circula regulamentar si nu eu, nu e strada mea sa-i dau la o parte ca vreau eu sa merg cu 100 prin bucuresti, ceea ce si fac de obicei, dar e problema mea pe unde ma strecor, oamenii n-au nici o vina :) ii consider finuti in schimb pe cei care se dau la o parte cand te vad, chiar fara flashuri, acelora le multumesc, cu restul n-am nimic. cred ca e mai bine sa fim asa, mai calmi :)
Kristina - Tigra

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori